Bez šance

Bez šance https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278111/bmid_bez-sance-pIR-278111.jpg 4 1946 519

Unwind Dystology série

Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Unwind , 2007

Ewerine
19.10.2018 5 z 5

Tohle bylo prostě TOP ????

Lusicat
13.10.2018 3 z 5

Knížka na mě působí velmi zvláštním dojmem. Úplně se mi nechtělo číst o puberťácích, kteří statečně bojují o přežití. Knížku jsem několikrát odložila a mezitím si přečetla jinou. Nakonec jsem se k ní vrátila a dočetla ji. Knížku musím pochválit za velmi zajímavou myšlenku, kterou sděluje. Je vytvořen vlastní svět, ve kterém je omezeno právo na život a společnost to toleruje. Po tom co jsem překousala hektický začátek, jsem nakonec četla se zájmem. Knížka byla pro mě na půl nudná a na půl zajímavá. Jsem ráda, že tam autor napsal i jak rozpojení funguje na sále, to byla pro mě velmi zajímavá část. Jak jsem psala na začátku, mám z ní zvláštní pocit. Za mě 3 hvězdičky

jaja4
10.10.2018 3 z 5

Ak chceš byť dobrý spisovateľ, musíš mať schopnosť písať inak, ako ostatní. Ak chceš napísať dobrú antiutopickú knihu, musíš mať schopnosť do smútku, ktorého je kniha plná, vniesť pozitívne emócie. A čím viac, tým lepšie. Je ľahké popisovať zlé veci. Ťažké je nájsť pozitíva uprostred temnej noci. A to žiaľ ani Neal Shusterman nedokázal.

MichaELABush
30.09.2018 3 z 5

Samotná myšlenka rozpojování dětí je dost mrazivá, motiv pro strhující příběh jak dělaný ..ale nemůžu si pomoct, vnitřně jsem se tak trochu těšila, až budu mít dočteno. Pro mě fajn průměr.

Knihomolka10942
28.09.2018 5 z 5

Konečně ji mám přečtenou... Jo, trvalo mi to fakt dlouho a ani nevím proč, přitom je to jen 300 stránková knížka! Ale stálo to za to. Od začátku se v příběhu stále něco dělo, prostě si myslím že kniha by měla čtenáře upoutat co nejdříve a tahle knížka to zvládla na výbornou. Při některých kapitolách jsem se i celkem bála (např. kapitola 61). Ten nápad s rozpojováním mi přijde zajímavý, jen jsem tak úplně nechápala rodiče rozpojenců, jaký z toho mají užitek že dají své dítě na orgány.

Áňa 998
24.09.2018 5 z 5

Neskutečná kniha, běhal mi z ní mráz po zádech!

PaniJani
24.09.2018 4 z 5

Sci-fi dystopický (spíše young adult) thriller, který se čte fakt dobře. I mně, člověku, co sci-fi vůbec nemusí. A vlastně ani YA literaturu. Podobný pocit beznaděje jsem při čtení měla asi naposled u Orwella a jeho 1984. Určitě za přečtení stojí, má to spád, je to čtivé a nejsou tam žádná nudná místa.

nikolryskova
22.09.2018 5 z 5

Mě to prostě pohltilo, nenarazila jsem ani na nudné pasáže, celkově to mělo zábavný a rychlý spád. Něco nového a neotřelého! Zajímalo by mě, jestli vyjde i další díl a kdy.

DericCaster
16.09.2018 4 z 5

Myslím, že je to velmi hezká knížka. Námět je neotřelý a zajímavý... A umím si představit, že by taková mohla být jednou i realita... Příběh se hezky čte i když vývoj není zas tak překvapivý. Nevím, možná by se mi v příběhu líbilo trochu více romatiky, ale to zas ne že bych to kritizoval. Za mne pěkná kniha a určitě vyhledám od autora další.

kristyna3
12.09.2018 5 z 5

Na tuhle knihu nemám dostatek slov. Podle mě je to naprostá bomba. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Citáty, které provází knihou, jsou neskutečně pravdivé až mě to chvílemi děsilo.
Doufám, že bude další díl, jenom přeci k tomu děj trochu směřuje podle mě :)

Edlik
05.09.2018 4 z 5

Trvalo mi dlouho se knihou prokousat a vlastně jsem dlouho nevěděl jestli se mi ta kniha líbí a nebo ne. Co naprosto rozhodlo bylo až skoro na konci knihy v Happy Jack - nechci více spoilerovat. Škoda, že u nás nejsou další díly.

sabanka
31.08.2018 5 z 5

Tenhle autor rozhodně patří mezi ty přední, co se teď YA týče, jen mě mrzí, že tato jeho kniha u nás nemá takovou publicitu. ačkoliv dle mého si ji zaslouží stejně jako Smrtka. Autor má občas mírné sklony sklouzávat k takovému tomu "amíkovství", ale jinak jsem si to zase užila a byla to jízda.

harena
31.08.2018 5 z 5

Skvělý, překvapivý a napínavý futuristický thriller s originální myšlenkou. Zajímalo by mě, jestli pan Shusterman přišel na tento nápad v době, kdy jeho čtyři děti byly v pubertě :))) ? "Rozpojit" člověka, použít ho jako náhradní díly a v každé jeho části, v každém orgánu paměť nebo vědomí zůstává dál? A co duše? Napínavý a promyšlený příběh, který jsem dočetla ve tři hodiny ráno.

certik003
27.08.2018

Kam na ty nápady autor chodí? Po Smrtce, z které jsem byla nadšená, jsem si pochopitelně „musela“ přečíst i tuhle knížku a nejsem zklamaná. Opět originální námět, čtivě napsaný. Místy jsem měla pocit, že už je děj hodně překombinovaný, ale kdyby někdy vyšel druhý díl, určitě bych si ho ráda přečetla.

Leniik33
22.08.2018 5 z 5

Velmi poutavé a čtivé. Námět je originální a trochu mi to připomíná Orwella, kterého zbožňuji :) Doporučuji a sahám po druhé knížce :)

okeey
19.08.2018 5 z 5

,,Zůstat pohromadě je jejich jediná naděje."
Originální námět. Stále jsem trnula, jak to dopadne. Svět trochu jinak, jak by se vám líbilo, žít ve světě, kde můžete být čápnuti? (tzn. najít na prahu domu kojence a muset si ho nechat) Nebo mít tu možnost, že když se vám vaše dítě ,,nehodí", poslat ho na rozpojení? (tzn. rozpojit tělo a poskytnout části těla k transplantacím) A co když byste na to rozpojení museli právě vy? Dá se tomu vyhnout?
V tomhle světě bych nechtěla žít ani za nic, ale číst o něm, to je jiná. Velice poutavě napsaný příběh a doufám, že vybojujem druhej díl!

kalinkacz
18.08.2018 4 z 5

Můj ty bože jak já tohoto autora zbožňuju! Letos jsem přečetla Smrtku, ze které jsem byla absolutně mimo... Proto jsem rychle sáhla po knize Bez šance, abych si od autora přečetla něco dalšího... Jako nebudu lhát, není to tak dobré, ale ten nápad je podle mě naprosto geniální... Jde vidět, že je to autorova starší kniha, ale i tak to hlavně překoná mnoho ceněných a milovaných knih...

Týnka2819
13.08.2018 4 z 5

Skvělá kniha! Tak ráda bych dala pět hvězd, ale tak moc mi přijde nereálné a nepravděpodobné, že by tolik rodičů poslalo své “ zlobivé děti na smrt”... Jinak poprvé jsem měla u čtení knihy mrazení, jako ještě nikdy předtím - KAPITOLA 61 ( a jsem si jistá, že jsem nebyla sama)

Aust
23.07.2018 4 z 5

velice dobrá kniha. Nejvíc se mi líbil styl psaní, který se snad i vyrovnal smrtce. Jde vidět, že autor umí psát skvělé knihy. 80%

Pampalini
22.07.2018 4 z 5

Výborné a celkom originálne pojednávanie o nevábnej budúcnosti. Človek je skutočne schopný všetkého. Len viac kníh a príbehov a snáď sa poučíme. Bod dole za tuposť rodičov.