Únos urozené panny – Břetislav a Jitka

Únos urozené panny – Břetislav a Jitka https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95322/unos-urozene-panny-bretislav-a-jitka-95322.jpg 4 44 12

Budoucí kníže českého království Břetislav je nucen vybrat si nevěstu. Volba padne na Jitku, babenberskou dědičku, která je ukryta v klášteře. Mladík dívku nikdy neviděl, přesto se odhodlá k jejímu únosu. Jenže Břetislav z kláštera unese dvě dívky a ve víru událostí nedokáže určit, která z nich je pravá dědička. Pronásledován zrádci, svědomím i touhou se vrací do Čech a stojí před rozhodnutím, zdá dá přednost rozumu, nebo citu.... celý text

Morana107
Morana107
29.12.2023 2 z 5

Zapůjčená jména, zapůjčená místa.

Knížečka bez poselství. Pohádka o dvou stejnojmených princeznách, bez napětí, nevěřila jsem ty citečky ani jedné postavě.
Nejvíce se autorce povedla Princezna veronská, tohle je ale typ knihy, kdy chce autorka napsat knihu, ikdyž nemá zrovna múzu, tak splácá páté přes deváté.
Nezaujalo.

alnahu
alnahu
13.02.2022 5 z 5

Tak tato kniha je spíš takovou romantickou pohádkou ze světa rytířů a princezen.Mě se ale líbila.

daza.dt
daza.dt
07.10.2019 4 z 5

Zajímavě pojato, taková milá pohádková oddychovka na cestování nebo před spaním. Stránky ubíhají ani nevíte jak, ale opravdu nečekejte žádné světoborné dílo.

Messilina
Messilina
05.04.2019 5 z 5

Kniha se četla hezky a myslím, že na tento druh literatury ( již zmíněná červená knihovna) je to dobré dílo. Autorka šikovně využívá již ověřené postupy (záměna dvou postav, únos z kláštera...) Samozřejmě, že je nutné to brát celé jako slaďák a ne jako kdovíjak kvalitní literaturu.

Audrina
Audrina
13.01.2018 3 z 5

Knihu jsem četla kvůli knižní výzvě na tento rok. Není to nic přelomového, spíš taková jednoduchá červená knihovna, ale jako pohodové čtení na večer je to super

saez
saez
25.10.2017 2 z 5

Tak to byl spíš slaďák, než možný vhled do historie. Ale dalo se.

Pet007
Pet007
05.06.2016 2 z 5

Všichni asi známe pověst, tak i já tušila, o čem příběh bude. Knihu jsem dočetla, ale byla jsem trochu zklamaná.

myryjam
myryjam
11.01.2016 4 z 5

Knížka mě překvapila, a to mile. Čekala jsem, co autorka udělá s tak známým příběhem, ale podařilo se jí to. Samozřejmě je to červená knihovna do vlaku ..., ale skvělá odpočinkovka při které člověk zapomene na starosti.

čef
čef
12.09.2015 3 z 5

Románek pro paní a dívky. Čtenářům jiných než romantických příběhů ve střízlivém stavu přísně zakázáno.

renefer
renefer
13.07.2013 4 z 5

Trochu historický román, trochu detektivka a do toho přimíchaná romantika. Líbila se mi.

ladyfromskye
ladyfromskye
20.05.2013 5 z 5

Další příběh, ve kterém si autorka tak trochu pohrála s historií. A to je věc, kterou já prostě miluju, takže se už těším na další knihu, kterou si od ní přečtu.

Ereniss
Ereniss
20.05.2013 3 z 5

Je to takové lehčí čtení do vlaku s jednoduchou zápletkou. Nic světoborného, ale určitě také nic strašného.

Kniha Únos urozené panny – Břetislav a Jitka je v