Únos čtvrté princezny

Únos čtvrté princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42776/mid_unos-ctvrte-princezny-UiG-42776.jpg 4 269 61

Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají. Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou od význačné britské autorky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

Dragonfly , 2008

Markett
24.01.2015 5 z 5

Tahle knížka pro mě byla opravdovým překvapením. Původně jsem se bála, že to bude něco ve stylu pro dospívající slečny a nebude se mi to líbit, ale právě naopak. Už od začátku byla kniha dost chytlavá a dobře se četla. Okamžitě jsem si (samozřejmě) oblíbila ústřední pár - Tashi a Ramila. Princezna byla na můj vkus na začátku taková odtažitá, že jsem se bála, že si ji během knihy neoblíbím, ale zase omyl, během čtení jsem ji měla čím dál radši. Co se prince týče, toho jsem si oblíbila hned od začátku. Celkově kniha nepostrádala napětí, dobrodružství a romantiku a určitě můžu říct, že jako oddechovka je naprosto perfektní. :)

LilianaFalcon
09.12.2014 5 z 5

Nečekaná překvapení. Po dlouhé době opravdu čtivá dobrodružná knížka.
Byla jsem napnutá, hodně jsem se nasmála a strašně jsem princezně s princem fandila :-)
Chtělo by to víc takových počinů :-) Myslím, že by se to mohlo líbit těm, co mají rádi Cinder od Meyerové.

Ludmilenka
29.11.2014 5 z 5

Když se mi kniha dostala do ruky, bála jsem se, že se bude jednat o pohádku pro děti. Byla jsem ale naomylu. Knížku jsem přečetla jedním dechem a nemám nic, co bych jí vytkla (jen snad, že nebyla delší :))

warca
12.11.2014 5 z 5

vážně dost dobrý!

Cyanine
03.08.2014 4 z 5

Dobrodružné, napínavé, ale především ROMANTICKÉ a místy humorné. Kdo tyhle věci chce, bude spokojen.

Únos čtvrté princezny není fantasy, je to dílo zasazené do smyšleného středověkého světa. Autorka se ale na rozdíl od typické dobrodružné knihy (např. Robinson) nezabývá popisem krajiny, nezabíhá do detailů různých činností, bitev, určitě tu nehledejte nějaké líčení ("Kajuta se začala pohupovat." je zhruba tak vše o jízdě na plachetnici).
Kromě romantiky tu má velký prostor střety rozdílných kultur. Neobvykle moc se tu píše o náboženství, které je monoteistické a jedním z témat je taky duchovní růst.
Jedna z věcí, které mi nesedly je určitá klišovitost a tím pádem i absence neočekávaného zvratu, který by zkrátka nezapadal do formátu knihy.

Rating odpovídá PG13.

Trochu mám výhrady k obálce, která evokuje perskou kulturu, zatímco kultury uvnitř knihy bych viděl jako klasické evropské. Ale jinak knížce sedne a především zaujme, což je hlavní účel obálky.

angelbooks
16.06.2014 3 z 5

Kniha sama o sobe má VELMI ZAJÍMAVÝ příběh.

Ze začátku mě to tak nezaujalo, ale pak se to rozjelo :D. Hodně napínavý bylo jak utekly od toho chlápka ( omlouvám se už u sebe nemám knihu a tak nevím jeho přesné jméno ) z hradu.

3* hvězdy dávám proto že mě konec nudit ( ne moc, jen trochu ) + i některé scény v knize... celkově v ní chybí trochu větší jiskra než v ní je, která by mě více zaujala.
Ke knize by se dalo i vrátit, i když já se vrátit možná po delší době :).

Obálka je trochu přehnaná :D, ale právě ta přehnaně udělaná obálka mě zaujala :).

Desire_Lydon
21.05.2014 4 z 5

To byla jízda! Takto dobrodružnou knihu jsem už dlouho nečetla :) Příjemné fantasy, po všech těch YA románech, trošku změna. Rozhodně to není kniha pro nějaké desetileté děti, protože obsahuje smrt a podobné věci. Opravdu se mi líbila a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím ;)

Anne Leyyd
30.04.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem NADŠENÁ! Upřímně jsem nečekala, že by kniha s touto obálkou, která je podle mého tedy krapet… no, prostě se mi tak úplně nelíbí, mohla být tak dobrá! Ale opravdu je!

Skvělé čtení. Dobrodružné, akční, napínavé, romantické, vtipné, chytré s náměty k zamyšlení. Autorka rozhodně ukázala, že ví, jak se píše příběh, v němž nic nechybí. Žádné bezduché rozhovory nebo plytký děj či naivní charaktery postav. Perfektní logika scén, důraz na detail, naprosto využitý potenciál všech postav i zápletek děje. Pořád se něco dělo a nebylo to ani chvíli nudné.

Nemám co vytknout, snad jen bych ještě uvítala, kdyby se Tashi s Ramem škorpili trochu víc a déle, ale to asi bude věc názoru :-)

Nejprve jsem chtěla dát hvězdy "jen" 4, ale díky posledním asi 50 stranám to zvedám na 5 hvězd a to naprosto zasloužených + přidávám VŘELÉ DOPORUČENÍ. Kniha, která potěší nejen mladší, ale už i vyzrálejší čtenáře. A klidně bych tuhle knihu doporučila i klukovi :-)

Od Julie Golding si určitě ještě přečtu další knihy, protože tato byla zkrátka SKVĚLÁ!

Kikina182
22.03.2014 5 z 5

Je jen málo knížek, který ve mě zanechají opravdu hluboký dojem. Tahle knížka to dokázala a hrozně ráda si jí přečtu znovu a znovu a znovu...

kuceju
06.03.2014 3 z 5

Nevím, nevím, ale mě to připadalo neskutečně nudné...hlavně začátek. Musela jsem se celkem dost přemáhat, a stejně jsem musela přeskočit pár nudných pasáží. A co se týče romantické stránky, špatné...

tara68
01.03.2014 5 z 5

Neznáte někdo prosím nějakou podobnou knížku, protože tuhle jsem četla už 5x :) Poraďte prosím :)

andulacek
03.02.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla několikrát, a pořád mě baví. Úžasná!!! :D

estelina2300
31.01.2014 5 z 5

Nádherná knížka, absolutně mě pohltila a nemohla jsem se on ní odtrhnout. Moc to doporučuji všem. Přečetla jsem ji za necelej jeden den.

HiNataLi
30.01.2014 5 z 5

Skvělá, skvělá, SKVĚLÁ knížka!!!! Odtrhnout jsem se od ní nemohla, u některých částí jsem se u ní smála jak potrhlá, jindy se mi chtělo sáhnout po kapesníku. PŘESNĚ TAKHLE si představuji dobře napsanou knížku. ♥
Jestli o ní někde "zakopnete", rozhodně s ji přečtěte! (^^)/

bookemma
25.11.2013 5 z 5

NAPROSTO SKVĚLÉ. Rozhodně doporučuji. Mrzí mě, že je pouze jeden díl, od knihy jsme nemohla odtrhnout oči. S Taoshirou jsme její příběh naplno prožívala.

Airin
01.07.2013 5 z 5

Perfektní kniha :) nedalo se od ní odtrhnout, krásný konec, škoda, že není další díl :))) doporučuji

suze
19.04.2013 5 z 5

Tohle je hodně dobrá knížka, která se povedla.... Určitě doporučuju!!!

arti68
01.03.2013 5 z 5

Opravdu nejlepší kniha co jsem kdy četla :) Je přímo dokonalá

kleria
07.01.2013 4 z 5

Super kniha, co jinýho dodat :).

Cat-Ance
22.08.2012 5 z 5

Úžasná kniha!Plánuju si jí zopáknout.

víra první láska dobrodružství

Julia Golding
anglická, 1969
2013  79%Najít Sky
2010  88%Únos čtvrté princezny
2008  80%Zlatá jehla aneb Dobrodružství mezi světy

Kniha Únos čtvrté princezny je v