Zrada

Cie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324320/zrada-phJ-324320.jpg 4.3237

Univerzita výjimečných (2.)

Independent Study (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

knihomolkasro

S napětím jsem očekávala, že se vyrovná prvnímu dílu, ale nic. Byla pěkná ale akce -nic moc. Dávám spíše 4,5 hvězdy.

bv100
26.12.2017

Byla jsem nadšena z prvního dílu a na Zradu jsem s napětím čekala než výjde v Češtině. Rychle jsem se do jí ponořila. Bylo to sice trochu jednodušší, ale stejně se mi to moc líbilo a byla jsem napnutá až do konce. Sice trošku horší než první díl, ale super. Už se těším, až si přečtu třetí díl.

vandalindakova
19.12.2017

Řekla bych, že druhý díl je stejně fajn jako první, ne-li o fous lepší. Sice se pořád hodně podobá Hunger games, ale když se nesnažíte tyto dva příběhy porovnávat, tak to jde. Bavilo mě to od začátku do konce.

Tereziee
13.11.2017

Parádní a napínavé pokračování prvního dílu. Líbí se mi jednoduchost psaní autorky a zároveň to, jak umí celou knihu naplnit zvraty a napětím. A ten otevřený konec! Těším se na třetí díl a na to, jak to všechno dopadne :)

Globodecristal
26.10.2017

Stejně jako první díl, druhý nezklamal. Již od začátku vás zasáhne vlna napětí, která vás nepustí do poslední stránky knihy. Líbí se mi osobnost hlavní hrdinky, která narozdíl od své “předchůdkyně” z hladových her na sebe nebere podobu symbolu revoluce, ale snaží se být revolucí. Doporučuji!

Percabethka
26.10.2017

Tohle bylo dokonalý ❤
Kolikrát jsem byla úplně napnutá a nemohla jsem se ní odtrhnout. Jen mě trochu rozčilovaly ty špatně dělené odstavce. Mělo by jich tam být víc - takhle bylo v jednom odstavci popsané co dělala na zkoušce a hned na to navazovala věta co dělala další den. Jinak to ale bylo skvělé. A ten konéééc :D Ještě že už vyšel i závěrečný díl, jinak bych to čekání nevydržela :D

Kačkaknihomol
12.10.2017

Tenhle díl se velmi podařil, u čtení jsem byla napnutá jako struny! Děj hezky ubíhal, má to docela dobrou atmosféru, ale stejně mi tady trochu chybí ten "WOW efekt". A opravdu nechápu, jak někdo dokáže považovat Ciu za chytrou. Věci jí docházely táák pozdě. Navíc tam byly docela otravné popisy typu: "Zahleděla jsem se do jeho šedých očí a viděla v nich nervozitu, strach, ale i lásku." Já chápu, že popisy emocí nejsou jednoduché, ale Cia je jak nějaký věštec, pomocí očí se o daném člověkovi (většinou) dozví veškeré emoce. A další výtka (a maličký SPOILER): Jak si zatraceně mohla vzít Willa do týmu, když pomocí komunikátoru věděla, čeho je schopen? To si radši měla vzít toho druhýho z kolonie, kterej nevím jak se jmenuje. Další výtku mám k samotné zápletce (a tohle bude docela velký SPOILER): Když Simon údajně pracoval s doktorem Barnesem, proč dával Cie v Testování ten baťoh? Jo, na tohle se dá argumentovat, že to byla "menší výpomoc", ale proč jí zatraceně dával to sérum proti tomu, aby řekla u Testování celou pravdu? Tohle mi hlava nebere. Jinak, tahle kritika vyzněla, že se mi kniha nelíbila, ale právě naopak, byla skvěla! Jak jsem psala na záčátku, příběh byl plný akce a napěti. Jen holt ráda kritizuju, tak proto u tohohle komentáře vyčnívají spíš výtky, než plusy.

zuzana4291
23.09.2017

Z celé série nejlepší díl. I když do úplné top pozice, tam přeci jen něco chybělo, ale tento díl se četl nejlépe a děj měl spád a "pořád se něco dělo".

Věrka256
11.09.2017

Knížka sama o sobě, byla docela dobrá, pokud se podíváme na celek. Ale posledních 150 stran jsem se musela nutit. Částečně se dala většina předvídat. Ale nejvíce mě zarazila slova: ,,Když jsem dokončila střední školu, stala jsem se dospělou." (Asi to úplně tahle není, ale obsah je stejný.) Po celou knihu se chovala jako patnáct až šestnáct let stará holka. Spousta věcí jí docházela až příliš pozdě. Navíc pouhým stisknutím ruky dokázala vyjádřit tolik pocitů a faktů. Třeba, že není sama, že jí Thomas připomíná domov atd... Navíc mi příjde, že je strašně zaslepená "láskou" k Thomasovi. Nevím, ale ne jejím místě bych si asi spíš vybrala Willa, protože ten mi příjde jako nejvíc normální člověk. A celý ten jejich problém se zdál tak nepřemožitelný a nezvládnutelný a nakonec stačilo si trochu pokecat s jedním klukem (WTF?!). To se autorce už přestalo chtít psát a tak to usekla jedním výletem a pokecem o samotě? Trochu (hodně) dívný, ne? Ale je to docela fajn příběh a docela mě zajímá co se dál stane, ale nevím za jak dlouho se k tomu třetímu dílu dostanu.
A shrnutě myslím, že jsem od knížky čekala něco víc. Kdo chce, tak ať si ji přečte, ale já si myslím, že se dá sehnat i něco lepšího.

sd1992
28.08.2017

Super pokračování, ale první díl byl o něco málo lepší :) Více akce.. ale nic to nemění na tom, že mě to bavilo a hrozně se těším na poslední díl, protože konec byl úplně super! :) Hlavně nepředvídatelný :)

Dáduše
26.08.2017

Souhlasím s některými čtenáři. Druhý díl byl tak trochu "mezidìlek" skládačky. Nic moc se nestalo. Nenadchne, ani neurazí. Snad se to příště trochu víc rozjede:)

Mishak
05.08.2017

Jsem mírně rozpačitá a nevím, jak knihu hodnotit... Bavila mě, cítila jsem napětí, četla jsem prakticky bez odkládání, ale něco tomu trochu chybělo... Jen nemůžu přesně vyjádřit, co to bylo. Matně si vzpomínám, že první díl byl určitě lepší - to bude nejspíš ono...

Celý můj názor na knihu najdete zde:

JennieeW
29.07.2017

Nemůžu říct že se mi tento díl nelíbí jenomže ten první byl lepší...
Tuhle sérii miluju od samého začátku, takže jsem ráda že ten druhý díl je opravdu skvělý.. a hlavně že nezklamal...

Holumar
28.07.2017

První díl byl lepší

teer.h
26.07.2017

Opět skvělý díl, který jsem opět přečetla jedním dechem!
Je zde spoustu nových postav, u kterých čekáme, co z nich vyleze. Jako například Ian a mnoho jiných postav.
Nevím proč, ale v tomto díle jsem si potvrdila, že mi prostě Tomas k srdci nepřirostl, nevím proč.
Damona bych asi zabila hned na začátku, protože to byl opravdu rozmazlený spratek, který si nic nezasloužil :D
Michal se mi líbil od prvního dílu a fandila jsem mu, ale to co se stane na konci knížky mě fakt šokovalo, myslím, že to nikdo ze čtenářů nečekal.
Rozhodně se těším na další díl (škoda že musíme ještě čekat :D). Za mě 5 hvězdiček, určitě doporučuji!

Dakarianna
07.07.2017

První díl jsem si zamilovala, ale bála jsem druhého – druhé díly série bývají většinou bohužel nejslabší... Nicméně to se zde nekonalo – byla jsem snad více nadšená než už prvníhu dílu. Zase spousta akce, napínavý děj i šokující překvapení. Už se nemohu dočkat třetího dílu.

PinkAlicorn
29.06.2017

Skvělá kniha, tuhle sérii zbožňuju! Jsem vážně moc ráda, že jsem se do ní pustila i přes název, který mě opravdu nezaujal. Táta ji tak dlouho doporučoval, že jsem ji přečíst musela. A nelituju ani trochu.
Už začátek a zasvěcování mě pohltily a dál to bylo zajímavější a zajímavější.
Autorka je opravdu geniální a příběh má promyšlený do posledního detailu, zápletky jsou neskutečně neočekávané a pokaždé mě naprosto zaskočí. A když se na konci ukázala ta zrada, zůstala jsem se zatajeným dechem. Celé to dává dokonalý smysl, přitom by člověka něco takového ani nenapadlo. Smekám. A nemůžu se dočkat, až přeloží poslední díl, něco mi říká, že to bude ještě větší pecka! :)

JustWomen
22.06.2017

Méně akční než první díl, mnohem víc politiky, děj jakoby pořád dokola, Cia až moc dokonalá, nesmyslné zabíjení, na třetí díl se nechystám.

LynnWeiLi
26.05.2017

Naprosto skvělá, znovu přečteno téměř jedním dechem. Moc se mi líbí námět i zpracování. Měla jsem strach, že zde bude po Testování mnohem míň akce, ale kniha nezklamala. Další zajímavé nástrahy a zvraty, jsem moc zvědavá, jak se jim povede dál.

warca
24.05.2017

Nemám, co vytknout. Kniha byla čtivá a přestože jako všechny druhé díly byla jakýmsi přechodníkem celé série, nenudila mě.
Moc nechápu, proč ji pořád přirovnávají k Hunger games... Tohle je totiž úplně jiný svět!

pink_ivy
08.05.2017

První knížka byla zajímavá, a jak to v YA většinou bývá, prostřední knížky jsou nejslabším mostem mezi zajímavou jedničkou a velkou bitvou na konci. Tady se ale musím přiznat, že jsem byla velmi příjemně překvapená, dokonce si i trumfnu tvrdit, že se mi dvojka líbila o fous víc než jednička. Nejvíc jsem si asi užila tu "soutěž" co byla hned v začátku. Moc se mi nelíbilo, že se najednou na scéně objevilo spoustu nových postav, spoustu jmen a člověk si některé (ty méně podstatné) prostě v té záplavě nezapamatoval. To ale ničemu nevadilo, stejně tak jako mi nevadilo upozadění některých postav, které byli pro první díl klíčové.

A konec byl opravdu impozantní. Do dokonalosti mi ale přeci jen něco scházelo, 4*

rm
01.05.2017

Super!
Těším se na třetí díl, nějak vázne překlad.

Vampirosa
28.04.2017

I 2. díl Univerzity výjimečných jsem smlsla jako malinu a po dočtení poslední stránky jsem posmutněla, jelikož na 3. díl si budu muset ještě chvíli počkat.
Cia po úspěšném projití testováním si sotva stihla oddechnout a už jde zase do tuhého. Nejenže má hlavu plnou otázek týkajících se zapomenuté minulosti, ale musí řešit překážky, které pro ni připravili učitelé i studenti. Opět se musí potýkat s tím, komu může věřit a zda se jí to v budoucnu nevymstí.
Během příběhu se Tomas posune trochu do pozadí a ani nevím proč, ale přestal mi být tolik sympatický. Ano, Cia ho má sice plnou hlavu, ale teď jsou na řadě věci důležitější než mu viset kolem krku. Nová postava jménem Damon mě naprosto iritoval a svůj tragický osud si zasloužil víc, než kdokoliv jiný. Jak příběh se pomalu chýlil ke konci, usilovně jsem přemýšlela, kdo je tím velkým zrádcem..? Už už jsem myslela, že mě zklame některý oblíbenec, ale naštěstí se tak nestalo a z vysvětlitelných důvodů se zrádcem stal člověk, kterého jsem si většinu příběhu moc nevšímala.
Ačkoliv se teď zdá situace nepříznivá, věřím v Ciu a v dobrý konec. :)

Lokina
22.04.2017

Druhý díl trošičku pokulhává za prvním dílem, který se mi o fous líbil více. Ale i přesto tento druhý díl je čtivý, ze začátku pro mě trochu nezáživný, ale od poloviny se to zlepší. Jak jsem napsala i u prvního dílu, jistá podobnost s jinými díly tam je, ale určitě to knihu nijak nepoškozuje. Jak napovídá název - Zrada, zrada tam je a to dost velká, i kdybych chtěla, zaručeně bych na to nepřišla, to se autorce povedlo, i když mě hodně mrzelo, co se na konci stalo. Jak už to bývá i u jiných knih, druhé díly většinou bývají horší, ale tenhle se povedl. A já chci vědět, jak to dopadne, tak honem rychle sem se třetím dílem.

lulu28501
22.04.2017

Jako ze začátku mě to moc nebavilo ,ale ke konci jsem to hltala.
Dost jsem byla překvapená z Iena a nechápala proč Cie pomáhá,co se stalo Michalovi -ani nevíte jak jsem byla překvapená z toho co se stalo, Tomase moc v lásce nemam-nwm proč (moc často se mi nestává že bych neměla v lásce toho kterého hlavní hrdinka miluje),byla jsem překvapená když se tak objevil zeen..
Jako celou dobu jsem si myslela že Symon je ten dobrý ale po tom co udělal Michalovi,myslela jsem že ho třeba Cia zastřelí ale nic,no škoda .
A Damon ? Chudák Cia ,kdybi ho nezachránila možná by udělala dobře .
Mám v hlavě plno otazek.,snad se je dozvím v dalším díle.
Doufám že​ další díl vyjde co nejdřív.
Nechápu proč to všichni srovnávají s jinými knihami ,ano nějaké podobnosti tam jsou,ale všechny tyhle knihy na tenhle žánr jsou si podobné .
Jinak doporučuji přečíst.

Lincoln
21.04.2017

Jak první, tak druhý díl této série jsem četla jedním dechem. Vůbec bych se nebránila delšímu podání:) Nemůžu se dočkat na vydání posledního dílu. Moc se mi líbil příběh i styl psaní, takže za mě určitě pět hvězdiček.

kulihrasek
15.04.2017

Další skvělá knížka ze série!! Rozhodně stojí za přečtení, je ještě lepší než první díl!

Ankavi
12.04.2017

Skvělá, pro mě rozhodně lepší než první díl. Četly jsme zároveň s dcerou a obě nadšené. Napětí, promyšlenost, intriky, psychologie postav, do děje přicházejí další osoby - prostě vás to pohltí a chcete spolu s Ciou přijít na to, proč se některé věci dějí. Do poslední chvíle myslíte, že se děj vyvíjí jasným směrem, ale v závěru přichází obrat. Otevřený konec korunuje dílo. Opravdu výborná série s gradací. Už aby vyšel třetí díl.

Princezna22
09.04.2017

Příběh mě pohltil, stejně jako první díl tohle bylo skvělé od začátku do konce. Četla jsem knihu dlouho do noci,protože mě nechala jít spát.. A teď mám jistý pocit,že o ní musím furt přemýšlet... Sakra, je to prostě Hunger games ale to že to říkám není vůbec špatně.. Spíše naopak. Kniha se příběhem inspirovala... Za mě palec na horu. Doporučuju a zuby nehty vydržet do dalšího dílu.

markulka
29.03.2017

Mně se kniha vážně moc líbila. Doslova mě pohltila a měla jsem ji hned přečtenou. Příběh mi přišel promyšlený, napínavý a s dobrou, sice ne zrovna originální, ale přesto dobrou hlavní myšlenkou. Cia mi neskutečně přirostla k srdci a přála bych si být tak inteligentní a odvážná jako ona :D Nutně potřebuji další díl!