Zrada

Cie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324320/zrada-phJ-324320.jpg 4.2317

Univerzita výjimečných (2.)

Independent Study (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

werush

Trochu slabší od prvního dílu ale zvědavost mi nedá ale přečtu i třetí díl

Kyta

Z knihy jsem mírně zklamaná. Četla se sice stejně dobře jako předchozí díl, za což dávám velké plus, ale děj zkrátka trochu pokulhával. Zkouška Zasvěcování byl zajímavý nápad a rozhodně to knihu trochu oživilo, na rozdíl od zbytku knihy, kdy se tam už tolik zajímavých událostí nedělo. Na jednu stranu je fajn, že se nic zbytečně neprodlužovalo, na druhou stranu pár zvratů by na škodu nebylo. Milostná zápletka mezi Ciou a Tomasem byla taková zazděná, už od prvního dílu mám pocit, že by nejspíš vyšlo nastejno, kdyby tam vůbec nebyla. Ke konci knihy se konečně začalo něco dít, ale přesto to bylo takové ploché a nezáživné. Závěr mě zklamal asi nejvíc - byl hrozně useknutý. Autorka opět nechala otevřený konec, čímž navnadila na další díl. Celkově mi ale v knize něco chybělo.
Nové postavy knize jen prospěly, ačkoliv je škoda, že nebyla možnost poznat je nějak více zblízka. Celkem jsem si oblíbila Willa, jenž má být sice "bad guy", ale v tomhle díle se tak rozhodně neprojevoval. Další zajímavá postava byl Raffe, o kterém dosud nevím, zda je na Ciině straně nebo ne. Jinak jsou všechny postavy takové nemastné neslané. Cia opět zazářila svou chytrostí a schopností uvažovat logicky a všichni jí znenadání pomáhají.

Fanouškem téhle série asi úplně nebudu. Nicméně jsem zvědavá na poslední díl, jak to celé dopadne..

marketa3910

První díl určitě lepší!! Ze začátku mě kniha neoslovila a Michala jsem měla ráda

mrwendor

Ani nevím co napsat. Přečetl jsem jedním dechem. Pokračování skvělého prvního dílu a rozvedení děje do dalších dimenzí.

Layss

Znovu zajímavý příběh, jehož přelouskání mi trvalo jen pár dní.

Myška789

Tento díl byl stejně super jako první díl, skvěle se četl a už se těším, jak to bude pokračovat.

vysokaa

Trošku horší díl jak první, ale taky je úžasný

Mamosvain

Druhý díl této postapokalyptické série je jednoznačně lepší než první. V tom musím souhlasit s ostatními čtenáři. Ovšem jsou dvě věci, které mě donutily ubrat hvězdičku.
Zaprvé si myslím, že i přes mnohem lepší styl psaní je děj zdržován až do poslední chvíle a skutečné napětí se objevuje až na pár posledních stránkách, které přes to neskrývají silnou zápletku. Jediná věc, které se dočkáte je skutečně děsivě napínavý zvrat děje, ale po zápletce ani vidu ani slechu. V celém druhém díle se zkrátka dočkáte jen mnoha zajímavých kapitol, které rozvíjejí už tak dost zajímavý děj, ale vyvrcholení žádné.
Druhá věc, kterou musím vytknout je, že i přes skutečně zlepšené psací schopnosti autorky patří budování romantické atmosféry mezi velmi slabé části. Autorka vás neuvěřitelným způsobem napíná, uvádí do děje nové, překvapivé postavy, učí vás i něco z historie Svazu národů, ale atmosféra mezi Tomasem a Ciou zůstává na bodu mrazu. Chápu, že v této knize to není podstatná část děje. Jsem rád, že se nejedná o takovou slaďárnu jako třeba Divergence, ale když už se do toho autorka pustila, mohla to aspoň dotáhnout na nějakou lepší úroveň.
Ještě bych dodal, že název knihy je v překladu velmi zavádějící. Čtenář celou dobu čeká, co se stane a v závěru vás ona "zrada" překvapí, i když jste se na ní prakticky celých tři sta stránek připravovali. Ovšem upřímně bych byl mnohem nadšenější z překladu skutečného anglického názvu. To je ovšem drobnost, kterou sem píšu spíše proto, že mě v posledních kapitolách tolik hryzala na mysli, že jsem jí sem prostě musel dát.
Závěrem uvedu, že se velmi těším na poslední díl a jsem zvědavý, jak to s každou postavou skončí. Doufám, že některé věci budou v tomto díle více povedené a rozvedené. Každopádně rozhodně musím doporučit přečíst.

rycccy

Další díl byl opět velmi svižně přečtený, nevím jak to Joellen dělá, ale opravdu se málo kdy stane, že kniha jde přečíst tak rychle jako první díl a to jsem si myslel a nebo přisuzoval tomu, že to bylo díky akci kterou ten první příběh má, ale i tento druhý díl knihy mě velmi překvapil svou dynamičností.

A to musím říct, jsem si tak na padesáté stránce říkal : fajn to asi nebude už žádné terno, testování mají za sebou, tak jaký bude tedy pokračování, to si budu čist o tom jak se učí.... nooo mýlil jsem se. Bylo to super jízda.

K ději : SPOILER

V ději mi vadili takové drobnosti. Michal Gallen nebyl přesměrován i když doktor Barnes věděl, že se mu vrátili vzpomínky, nějak jsem z toho byl zmatený. Ke konci knihy bylo psáno, že se k tomu Michal sám přihlásil, že se mu vrátila paměť. No nevím mám z toho smíšené pocity, všichni byli nemilosrdně zabiti a Michal ne.

Další věc která mi vadila byla, že Cia u spoustu věcí neodpovídala dotyčným- buď proč hned nevyrazit hledat první úkol- sedla si,ale dotyčným nic neřekla, proč tak učinila...ano myšlenky jí u toho běželi jak na závodním páse, ale myslím že jim dlužila vysvětlení proč tak činí. Těchto příkladu tam bylo několik jen se zapřemýšlela a myšlenky dál rozvíjela, ale odpověď dotyčnému nedala.
Každopádně mi je divný, že Symon o Cie ví - že se přidala na jeho stranu atd... ale doktor Barnes s tím nic neudělal a podle všeho Cia není jediná kdo je straně těch kdo chtějí sesadit doktora Barnese, nepochopil jsem moc účel vyčkávání, ale třeba to bude vyjasněno v posledním díle, ale musím říct že asi ne protože kniha bude o Cie jak nad rámec přemýšlí :-) ... no každopádně se těším a tyto maličkosti přehlédnu.

Tenhle díl byl vážně super. Plný zvratů a neočekávaných zajímavostí. Těším se na třetí díl.

OndřejMergl

Druhý díl ze série mi oproti prvnímu přišel slabší, protože zmizelo přímé ohrožení na životě, ale i tak se díky dalším úskalím podařilo udržet napínavou atmosféru, kdo všechno z Ciina okolí zemře.

pipa36

Velmi očekávané pokračování, které však velmi zklamalo. Ani nevím, jestli chci vědět, jak to skončí...

knihomolkasro

S napětím jsem očekávala, že se vyrovná prvnímu dílu, ale nic. Byla pěkná ale akce -nic moc. Dávám spíše 4,5 hvězdy.

bv100
26.12.2017

Byla jsem nadšena z prvního dílu a na Zradu jsem s napětím čekala než výjde v Češtině. Rychle jsem se do jí ponořila. Bylo to sice trochu jednodušší, ale stejně se mi to moc líbilo a byla jsem napnutá až do konce. Sice trošku horší než první díl, ale super. Už se těším, až si přečtu třetí díl.

vandalindakova
19.12.2017

Řekla bych, že druhý díl je stejně fajn jako první, ne-li o fous lepší. Sice se pořád hodně podobá Hunger games, ale když se nesnažíte tyto dva příběhy porovnávat, tak to jde. Bavilo mě to od začátku do konce.

Tereziee
13.11.2017

Parádní a napínavé pokračování prvního dílu. Líbí se mi jednoduchost psaní autorky a zároveň to, jak umí celou knihu naplnit zvraty a napětím. A ten otevřený konec! Těším se na třetí díl a na to, jak to všechno dopadne :)

Globodecristal
26.10.2017

Stejně jako první díl, druhý nezklamal. Již od začátku vás zasáhne vlna napětí, která vás nepustí do poslední stránky knihy. Líbí se mi osobnost hlavní hrdinky, která narozdíl od své “předchůdkyně” z hladových her na sebe nebere podobu symbolu revoluce, ale snaží se být revolucí. Doporučuji!

Percabethka
26.10.2017

Tohle bylo dokonalý ❤
Kolikrát jsem byla úplně napnutá a nemohla jsem se ní odtrhnout. Jen mě trochu rozčilovaly ty špatně dělené odstavce. Mělo by jich tam být víc - takhle bylo v jednom odstavci popsané co dělala na zkoušce a hned na to navazovala věta co dělala další den. Jinak to ale bylo skvělé. A ten konéééc :D Ještě že už vyšel i závěrečný díl, jinak bych to čekání nevydržela :D

Kačkaknihomol
12.10.2017

Tenhle díl se velmi podařil, u čtení jsem byla napnutá jako struny! Děj hezky ubíhal, má to docela dobrou atmosféru, ale stejně mi tady trochu chybí ten "WOW efekt". A opravdu nechápu, jak někdo dokáže považovat Ciu za chytrou. Věci jí docházely táák pozdě. Navíc tam byly docela otravné popisy typu: "Zahleděla jsem se do jeho šedých očí a viděla v nich nervozitu, strach, ale i lásku." Já chápu, že popisy emocí nejsou jednoduché, ale Cia je jak nějaký věštec, pomocí očí se o daném člověkovi (většinou) dozví veškeré emoce. A další výtka (a maličký SPOILER): Jak si zatraceně mohla vzít Willa do týmu, když pomocí komunikátoru věděla, čeho je schopen? To si radši měla vzít toho druhýho z kolonie, kterej nevím jak se jmenuje. Další výtku mám k samotné zápletce (a tohle bude docela velký SPOILER): Když Simon údajně pracoval s doktorem Barnesem, proč dával Cie v Testování ten baťoh? Jo, na tohle se dá argumentovat, že to byla "menší výpomoc", ale proč jí zatraceně dával to sérum proti tomu, aby řekla u Testování celou pravdu? Tohle mi hlava nebere. Jinak, tahle kritika vyzněla, že se mi kniha nelíbila, ale právě naopak, byla skvěla! Jak jsem psala na záčátku, příběh byl plný akce a napěti. Jen holt ráda kritizuju, tak proto u tohohle komentáře vyčnívají spíš výtky, než plusy.

zuzana4291
23.09.2017

Z celé série nejlepší díl. I když do úplné top pozice, tam přeci jen něco chybělo, ale tento díl se četl nejlépe a děj měl spád a "pořád se něco dělo".

Věrka256
11.09.2017

Knížka sama o sobě, byla docela dobrá, pokud se podíváme na celek. Ale posledních 150 stran jsem se musela nutit. Částečně se dala většina předvídat. Ale nejvíce mě zarazila slova: ,,Když jsem dokončila střední školu, stala jsem se dospělou." (Asi to úplně tahle není, ale obsah je stejný.) Po celou knihu se chovala jako patnáct až šestnáct let stará holka. Spousta věcí jí docházela až příliš pozdě. Navíc pouhým stisknutím ruky dokázala vyjádřit tolik pocitů a faktů. Třeba, že není sama, že jí Thomas připomíná domov atd... Navíc mi příjde, že je strašně zaslepená "láskou" k Thomasovi. Nevím, ale ne jejím místě bych si asi spíš vybrala Willa, protože ten mi příjde jako nejvíc normální člověk. A celý ten jejich problém se zdál tak nepřemožitelný a nezvládnutelný a nakonec stačilo si trochu pokecat s jedním klukem (WTF?!). To se autorce už přestalo chtít psát a tak to usekla jedním výletem a pokecem o samotě? Trochu (hodně) dívný, ne? Ale je to docela fajn příběh a docela mě zajímá co se dál stane, ale nevím za jak dlouho se k tomu třetímu dílu dostanu.
A shrnutě myslím, že jsem od knížky čekala něco víc. Kdo chce, tak ať si ji přečte, ale já si myslím, že se dá sehnat i něco lepšího.

sd1992
28.08.2017

Super pokračování, ale první díl byl o něco málo lepší :) Více akce.. ale nic to nemění na tom, že mě to bavilo a hrozně se těším na poslední díl, protože konec byl úplně super! :) Hlavně nepředvídatelný :)

Dáduše
26.08.2017

Souhlasím s některými čtenáři. Druhý díl byl tak trochu "mezidìlek" skládačky. Nic moc se nestalo. Nenadchne, ani neurazí. Snad se to příště trochu víc rozjede:)

Mishak
05.08.2017

Jsem mírně rozpačitá a nevím, jak knihu hodnotit... Bavila mě, cítila jsem napětí, četla jsem prakticky bez odkládání, ale něco tomu trochu chybělo... Jen nemůžu přesně vyjádřit, co to bylo. Matně si vzpomínám, že první díl byl určitě lepší - to bude nejspíš ono...

JennieeW
29.07.2017

Nemůžu říct že se mi tento díl nelíbí jenomže ten první byl lepší...
Tuhle sérii miluju od samého začátku, takže jsem ráda že ten druhý díl je opravdu skvělý.. a hlavně že nezklamal...

Holumar
28.07.2017

První díl byl lepší

teer.h
26.07.2017

Opět skvělý díl, který jsem opět přečetla jedním dechem!
Je zde spoustu nových postav, u kterých čekáme, co z nich vyleze. Jako například Ian a mnoho jiných postav.
Nevím proč, ale v tomto díle jsem si potvrdila, že mi prostě Tomas k srdci nepřirostl, nevím proč.
Damona bych asi zabila hned na začátku, protože to byl opravdu rozmazlený spratek, který si nic nezasloužil :D
Michal se mi líbil od prvního dílu a fandila jsem mu, ale to co se stane na konci knížky mě fakt šokovalo, myslím, že to nikdo ze čtenářů nečekal.
Rozhodně se těším na další díl (škoda že musíme ještě čekat :D). Za mě 5 hvězdiček, určitě doporučuji!

Dakarianna
07.07.2017

První díl jsem si zamilovala, ale bála jsem druhého – druhé díly série bývají většinou bohužel nejslabší... Nicméně to se zde nekonalo – byla jsem snad více nadšená než už prvníhu dílu. Zase spousta akce, napínavý děj i šokující překvapení. Už se nemohu dočkat třetího dílu.

PinkAlicorn
29.06.2017

Skvělá kniha, tuhle sérii zbožňuju! Jsem vážně moc ráda, že jsem se do ní pustila i přes název, který mě opravdu nezaujal. Táta ji tak dlouho doporučoval, že jsem ji přečíst musela. A nelituju ani trochu.
Už začátek a zasvěcování mě pohltily a dál to bylo zajímavější a zajímavější.
Autorka je opravdu geniální a příběh má promyšlený do posledního detailu, zápletky jsou neskutečně neočekávané a pokaždé mě naprosto zaskočí. A když se na konci ukázala ta zrada, zůstala jsem se zatajeným dechem. Celé to dává dokonalý smysl, přitom by člověka něco takového ani nenapadlo. Smekám. A nemůžu se dočkat, až přeloží poslední díl, něco mi říká, že to bude ještě větší pecka! :)

JustWomen
22.06.2017

Méně akční než první díl, mnohem víc politiky, děj jakoby pořád dokola, Cia až moc dokonalá, nesmyslné zabíjení, na třetí díl se nechystám.