Zkouška

Hunger Games byly skvělé, tahle série je však výjimečná! New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků! Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293057/zkouska-JTl-293057.jpg 4.3422

Univerzita výjimečných (1.)

The Testing (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

Aelka

Dobrá knížka, i když podobnost s jinými je dost výrazná. Celkově hodnotím kladně, děj je poutavý, čtivý a fanoušky Hunger games a pod. určitě zaujme.

OndřejMergl

Kniha mi připomněla Hunger Games, jenom o něco málo slabší. Přesto mě zápletka chytla a nepustila až do poslední stránky. Oproti Hunger Games mi přišel svět daleko reálnější a uvěřitelnější, nicméně i tak hlavní hrdinka působila, jako by nosila v hlavě encyklopedii s křišťálovou koulí navrch, tudíž jsem ani v nejmenším neměl strach o její přežití.

pipa36

Post apo běžně nečtu, i když ty zásadní v tomto žánru mám za sebou (Hunger Games, Pátá vlna). K této knížce jsem se dostala čistě náhodou a přečetla ji za dva dny. Neotřelé pojetí - nápad s kolem se mi moc líbil. Dávám plný počet hvězd.

Horselen

Pokud jste četli Hunger games a Divergenci, z knihy tak nadšení nebudete. Nicméně celou ji prostupovalo napětí, z některých scén se mi dokonce dělalo špatně, jak jsem je prožívala. Trochu mi vadila láska mezi hlavními hrdiny, nedokázala jsem se s nimi ztotožnit.
Za mě možná ne úplně originální YA kniha, ale rozhodně čtivá a pěkně zpracovaná.

knihomolkasro

Tuto knihu jsem si půjčila od kamarádky na táboře jako ,,poslední možnost,, a nelituji! Za začátku jsem se musela nutit, jelikož bylo popisováno především okolí. Kolem stránky 40 se příběh rozběhl. Byl předvídatelný, ale i přes to napínavý. Postavy byly dobře popsané a uvažovali jako každý člověk v podobné situaci. Jako milovníka sci-fi mne to velmi potěšilo, až na jednu maličkost. Všude bylo Tomas sem a Tomas tam. Za mne ale *****

milan1534

Předvídatelné putování. Mělké charaktery, místo zápletky jednoduchá linie příběhu. Ale čtivé...

bv100
26.12.2017

Naprosto úžasné. Moc se mi to líbilo. Před touto knihou jsem nikdy nečetla Hunger games nebo Labyrint. Takže jsem možná měla výhodu, že jsem nemusela srovnávat. Absolutně mě to učarovalo. Hlavní hrdinka Cia je odvážná, moc chytrá a dumyslná, hned jsem si ji oblíbila a vžila se do ní. Místy to bylo na mě bylo moc tvrdé, ale to právě asi proto že jsem tento žánr neznala.

DanielŠ.
23.12.2017

Univerzita výjimečných mě velice potěšila a její čtení jsem si moc užil. Sice je zde docela velká podobnost s Hunger games, Divergencí a dalšími podobnými sériemi, ale mně to vůbec nevadilo. Těším se na další díly.

dancadragneel
19.12.2017

Poslední dobou jsem přečetla mnoho zajímavých knih a možná proto pro mě tato kniha byla takové deja vu.... Přišlo mi všechno předvídatelné, některé věci jsem věděla dopředu a čtení mi šlo pomalu... nutila jsme se k němu... Kniha a její téma mi přijde ohrané přece jenom existuje spoustu podobných jako Hunger games nebo Divergence... Hlavní hrdinka vším prolézala nějak snadno, nemyslíte? Kdybych porovnávala s Tris hrdinkou divergence tak ta se opravdu snažila najít řešení a nic jí nešlo rychle... Naproti tomu tady na všechno hlavní hrdinka Cia přišla nějak rychle... No bylo to zklamání, ale i přesto měla kniha své klady...

miika_xoxo
09.12.2017

Kdokoliv kdo má rád knihy typu Hunger Games, Divergence, Labyrint... si může tuhle sérii oblíbit. Děj zajímavý, trochu předvídatelný. Po dočtení jsem běžela do knihkupectví pro další díl :)

Michaela214
18.11.2017

Velmi pěkná kniha :) doporučuji

vandalindakova
08.11.2017

Kniha mě dost překvapila. Čekala jsem asi něco jiného, méně drsného, asi něco víc do sladké young adult. Příběh mi připomínal jak Hunger Games, tak Labyrint a možná i trochu Divergenci. Nečekala jsem, že Testování bude tak drsné. Kniha byla plná akce, bavila mě. A když jsem jí dočetla, okamžitě jsem si řekla, že potřebuji další díl.

Tereziee
04.11.2017

Opravdu skvělá kniha, která musí potěšit všechny milovníky Hunger Games. Ta podobnost je velká a přitom je celý příběh něčím jiný. Hlavní hrdinka Cia je od začátku moc sympatická a statečná a musím říct, že se mi líbí víc než Katniss. Celá kniha je plná zvratů, bez hluchých nudných míst. Už se nemůžu dočkat až budu číst další díly! :)

kuntova.k
01.11.2017

Napínavá kniha, podobná Hunger Games. Postavy byly sympatické. Cia statečná hrdinka, silná osobnost a především chytrá hráčka a Tomas milý, bystrý krasavec. Willova zvrácenost se mi moc líbila a zpestřila tak celý děj. Doufám, že obraz světa popisovaného v knize, zůstane i nadále pouze fantasy, neboť bych nechtěla, aby se tento svět stal skutečným v budoucnu na naší Zemi.

Globodecristal
26.10.2017

Skvělá volba pro ty, kteří propadli sérii hladových her. Napínavý děj, lehce se začtete a budete mít problém od knihy odtrhnout oči, stáváte se automaticky hlavní hrdinkou. Svět se vám mění v jednu velkou zkoušku.

Percabethka
26.10.2017

Jak už je psáno v anotaci, kniha hodně připomíná Hunger Games. Těžko říct, jestli je vážně lepší námětově, Cia mi je ale rozhodně tisíckrát sympatičtější než Katniss :)
Celé testování mi přišlo zajímavé, styl psaní se mi taky moc líbil, jen bych asi vymazala aspoň třičtvrtě těch líbacích scén :D
Jinak ten konec byl úplně super - těším se na další díl ❤

Byxy123
24.10.2017

Dlouho jsem uvažovala, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdičky. Příběh jako takový mi přijde dobrý. Byla tam akce, zvraty. Některé pasáže jsem četla jedním dechem, některé jsem musela trochu přelouskávat. Ale pořád to bylo dobré. Těším se na další díly, jestli tam najdu odpovědi na své otázky, které mě při čtení napadaly.
Ale, co mě velmi rušilo byly chyby. Nevím, jestli je to nová móda, že chybí písmenko či celé slovo. Chápu, že je to těžké uhlídat a když se najde taková chyba jedna nebo dvě v celé knížce, tak se to dá. Jenže, když jich je více, tak to trochu kazí dojem. Možná to vadí jen mě. :D
Ale i tak se těším na další díly.

Lorej
23.10.2017

Bála jsem se, že to bude téměř stejné, jako ostatní knihy tohohle typu. Sice jsem měla pravdu, ale i tak mě příběh mile překvapil. Tolik akce a napětí jsem opravdu nečekala. Taky se mi líbilo, že někdy by děj velmi předvídatelný a někdy jste si říkali: „To co se to tam teďka stalo?“
Pokud jste skeptičtí a nevíte, jestli po knížce sáhnou, tak sáhněte. Nebudete litovat.

rarášek
22.10.2017

Po Humbooku jsem se do knížky okamžitě pustila a musím říct, že se mi opravdu líbila (ale na Hunger Games to stejně nemá :D). Zkoušky se postupně stupňovali, jak ve své obtížnosti, tak ve své nebezpečnosti. Je pravda, že čtvrtá zkouška svým stylem velmi připomíná Hunger Games.
Cia byla fajn, protože narozdíl od některých ženských postav se rozhodla bojovat a příliš u toho nefňukat. Nevím, co jí přinese vztah s Thomasem a už vůbec nevím, co si o něm myslet po tom, co Cia zjistila před koncem. Will se pořádně vybarvil. Byl zábavný a příjemný, ale po tom, co udělal před závěrem, opravdu nevím, jestli mu chci nadále věřit.
První díl byl opravdu dobrý, jsem zvědavá na druhý díl. :)

betka2467
21.10.2017

Skvělá, čtivá kniha, která mě vtáhla ihned do příběhu. Spojení Divergence a Hunger games a samozřejmě něco nového. Jakožto spojení dvou mých oblíbených sérií snad ani nešlo, aby se mi kniha nezalíbila. Rozhodně doporučuji přečíst lidem, kteří milují dvě už zmiňované série ... :)

Kačkaknihomol
04.10.2017

Příjemná dystopická oddechovka! Upřímně řečeno, začátek mi přišel nudný a nevýrazný, k čemuž přispěla i menší čtenářská krize. Dala jsem knížce šanci a začala se prokousávat těmi nudnými popisy. Kniha mě začala bavit v tom momentě, kdy se začalo zabíjet (a to opravdu nejsem žádný masochista). Knize to dodalo lehce znepokojující nádech. Když v knize začala čtvrtá zkouška (pokusím se nespoilerovat) doslova jsem ji hltala. Ano, čtvrtá zkouška byla lehce šablonovitá s THG, ale mě stejně nehorázně bavila. A ten konec? Nutně potřebuju další díl! Co si budem, na Hunger Games to nemá, ale důstojná tato kniha (a doufejme, že i další díly) rozhodně je.

Perry
27.09.2017

Kniha má něco z "Hunger Games", něco málo z "Divergence" a něco naprosto nového a svého... takže pokud vás (stejně jako mě) baví tyhle postapokalyptické příběhy, neváhejte a sáhněte po ní.
Mě rozhodně nezklamala a chystám se na druhý díl ;)

zuzana4291
23.09.2017

Do poloviny knihy jsem neustále spekulovala, zda knihu odložit či nikoliv. Druhá polovina knížky, mě úplně pohltila. Vtáhla mě do děje a nemohla jsem se odtrhnout.

Lucka1355
16.09.2017

Skvělá knížka!! Bavila mě od začátku až do konce. Už se těším až si přečtu druhý díl.

-LaraRead-
15.09.2017

Asi je jasné, že všichni tuhle knížku porovnávali s Hunger games a je pravda, že tamhle knížka (i celá série) to překonala. Hlavní postava nevyvolává bolest hlavy, ale na druhou stranu jsem si žádnou neoblíbila. Od knížky jsem se nedokázala odtrhnout ani na chvíli se nenudíš, ale nebyla uspěchaná.
Je to typický příklad dystopie a skvělá knížka pro všechny "young adults".

pajii1
09.09.2017

Když jsem v knihkupectví vzala tuto knihu do rukou, ihned mě zaujala, avšak jsem si jí nekoupila. Když jsem pak ale doma četla recenze, běžela jsem zpět do knihkupectví a knihu si pořídila. Nelituju toho, protože kniha se mi moc líbila, je čtivá a měla jsem jí během víkendu přelouskanou. Samozřejmě jsem si nemohla odpustit ani druhý díl a teď už jen nedočkavě čekám na ten poslední.

Zornaddie
31.08.2017

Nevím proč, ale kniha mě asi 100 stránek před koncem přestala bavit. Další díl už tedy číst nebudu a tuto knihu si dám do sekce Nedočteno.

sd1992
23.08.2017

Super! Líbilo se mi to. :) Začala jsem ji číst v podstatě hlavně kvůli tomu, že Joelle bude letos na Humbooku, tak abych byla v obraze. :-D a jsem za to fakt ráda.. spousta věcí mi připomínalo Divergenci, takže komu se líbila trilogie Divergence, tak se bude líbit určitě i Univerzita výjimečných :) První díl se četl hrozně lehce, tak jdu hned na další.. :-)

Dáduše
21.08.2017

Young adult moc nečtu, ale tahle dle mého názoru měla všechno. Napínavost, zajímavý nápad a především spád. Četla jsem ji na doporučení a té apokalyptické atmosféry jsem čekala více, ale i tak byl svět po válkách propracovaný.

KatChiss
15.08.2017

Kniha se opravdu trochu podobala prvnímu dílu série Hunger Games. Ale to spíše jen námětem. Příběh byl plný napětí a dobrodružství. Hlavní hrdinka byla až příliš šlechetná a férová, ale i takoví lidé ještě žijí (naštěstí). Druhá polovina knihy byla rozhodně napínavější a konec byl zajímavý. Už teď bych chtěla v rukou držet druhý díl. Bude mi potěšením autorku potkat na Humbooku a nechat si od ní tuto knihu podepsat :)