Zrada

Zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324320/bmid_zrada-phJ-324320.jpg 4 550 89

Cie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla…... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Independent Study , 2014

mrwendor
23.06.2018 5 z 5

Ani nevím co napsat. Přečetl jsem jedním dechem. Pokračování skvělého prvního dílu a rozvedení děje do dalších dimenzí.

Layss
07.06.2018 3 z 5

Znovu zajímavý příběh, jehož přelouskání mi trvalo jen pár dní.

Myška789
15.04.2018 5 z 5

Tento díl byl stejně super jako první díl, skvěle se četl a už se těším, jak to bude pokračovat.

vysokaa
14.04.2018 4 z 5

Trošku horší díl jak první, ale taky je úžasný

Mamosvain
14.04.2018 4 z 5

Druhý díl této postapokalyptické série je jednoznačně lepší než první. V tom musím souhlasit s ostatními čtenáři. Ovšem jsou dvě věci, které mě donutily ubrat hvězdičku.
Zaprvé si myslím, že i přes mnohem lepší styl psaní je děj zdržován až do poslední chvíle a skutečné napětí se objevuje až na pár posledních stránkách, které přes to neskrývají silnou zápletku. Jediná věc, které se dočkáte je skutečně děsivě napínavý zvrat děje, ale po zápletce ani vidu ani slechu. V celém druhém díle se zkrátka dočkáte jen mnoha zajímavých kapitol, které rozvíjejí už tak dost zajímavý děj, ale vyvrcholení žádné.
Druhá věc, kterou musím vytknout je, že i přes skutečně zlepšené psací schopnosti autorky patří budování romantické atmosféry mezi velmi slabé části. Autorka vás neuvěřitelným způsobem napíná, uvádí do děje nové, překvapivé postavy, učí vás i něco z historie Svazu národů, ale atmosféra mezi Tomasem a Ciou zůstává na bodu mrazu. Chápu, že v této knize to není podstatná část děje. Jsem rád, že se nejedná o takovou slaďárnu jako třeba Divergence, ale když už se do toho autorka pustila, mohla to aspoň dotáhnout na nějakou lepší úroveň.
Ještě bych dodal, že název knihy je v překladu velmi zavádějící. Čtenář celou dobu čeká, co se stane a v závěru vás ona "zrada" překvapí, i když jste se na ní prakticky celých tři sta stránek připravovali. Ovšem upřímně bych byl mnohem nadšenější z překladu skutečného anglického názvu. To je ovšem drobnost, kterou sem píšu spíše proto, že mě v posledních kapitolách tolik hryzala na mysli, že jsem jí sem prostě musel dát.
Závěrem uvedu, že se velmi těším na poslední díl a jsem zvědavý, jak to s každou postavou skončí. Doufám, že některé věci budou v tomto díle více povedené a rozvedené. Každopádně rozhodně musím doporučit přečíst.

rycccy
02.03.2018 5 z 5

Další díl byl opět velmi svižně přečtený, nevím jak to Joellen dělá, ale opravdu se málo kdy stane, že kniha jde přečíst tak rychle jako první díl a to jsem si myslel a nebo přisuzoval tomu, že to bylo díky akci kterou ten první příběh má, ale i tento druhý díl knihy mě velmi překvapil svou dynamičností.

A to musím říct, jsem si tak na padesáté stránce říkal : fajn to asi nebude už žádné terno, testování mají za sebou, tak jaký bude tedy pokračování, to si budu čist o tom jak se učí.... nooo mýlil jsem se. Bylo to super jízda.

K ději : SPOILER

V ději mi vadili takové drobnosti. Michal Gallen nebyl přesměrován i když doktor Barnes věděl, že se mu vrátili vzpomínky, nějak jsem z toho byl zmatený. Ke konci knihy bylo psáno, že se k tomu Michal sám přihlásil, že se mu vrátila paměť. No nevím mám z toho smíšené pocity, všichni byli nemilosrdně zabiti a Michal ne.

Další věc která mi vadila byla, že Cia u spoustu věcí neodpovídala dotyčným- buď proč hned nevyrazit hledat první úkol- sedla si,ale dotyčným nic neřekla, proč tak učinila...ano myšlenky jí u toho běželi jak na závodním páse, ale myslím že jim dlužila vysvětlení proč tak činí. Těchto příkladu tam bylo několik jen se zapřemýšlela a myšlenky dál rozvíjela, ale odpověď dotyčnému nedala.
Každopádně mi je divný, že Symon o Cie ví - že se přidala na jeho stranu atd... ale doktor Barnes s tím nic neudělal a podle všeho Cia není jediná kdo je straně těch kdo chtějí sesadit doktora Barnese, nepochopil jsem moc účel vyčkávání, ale třeba to bude vyjasněno v posledním díle, ale musím říct že asi ne protože kniha bude o Cie jak nad rámec přemýšlí :-) ... no každopádně se těším a tyto maličkosti přehlédnu.

1259
19.02.2018 5 z 5

Tenhle díl byl vážně super. Plný zvratů a neočekávaných zajímavostí. Těším se na třetí díl.

pipa36
25.01.2018 3 z 5

Velmi očekávané pokračování, které však velmi zklamalo. Ani nevím, jestli chci vědět, jak to skončí...

knihomolkasro
12.01.2018 5 z 5

S napětím jsem očekávala, že se vyrovná prvnímu dílu, ale nic. Byla pěkná ale akce -nic moc. Dávám spíše 4,5 hvězdy.

bv100
26.12.2017 5 z 5

Byla jsem nadšena z prvního dílu a na Zradu jsem s napětím čekala než výjde v Češtině. Rychle jsem se do jí ponořila. Bylo to sice trochu jednodušší, ale stejně se mi to moc líbilo a byla jsem napnutá až do konce. Sice trošku horší než první díl, ale super. Už se těším, až si přečtu třetí díl.

vandalindakova
19.12.2017 4 z 5

Řekla bych, že druhý díl je stejně fajn jako první, ne-li o fous lepší. Sice se pořád hodně podobá Hunger games, ale když se nesnažíte tyto dva příběhy porovnávat, tak to jde. Bavilo mě to od začátku do konce.

Tereziee
13.11.2017 5 z 5

Parádní a napínavé pokračování prvního dílu. Líbí se mi jednoduchost psaní autorky a zároveň to, jak umí celou knihu naplnit zvraty a napětím. A ten otevřený konec! Těším se na třetí díl a na to, jak to všechno dopadne :)

Globodecristal
26.10.2017 5 z 5

Stejně jako první díl, druhý nezklamal. Již od začátku vás zasáhne vlna napětí, která vás nepustí do poslední stránky knihy. Líbí se mi osobnost hlavní hrdinky, která narozdíl od své “předchůdkyně” z hladových her na sebe nebere podobu symbolu revoluce, ale snaží se být revolucí. Doporučuji!

Percabethka
26.10.2017 5 z 5

Tohle bylo dokonalý ❤
Kolikrát jsem byla úplně napnutá a nemohla jsem se ní odtrhnout. Jen mě trochu rozčilovaly ty špatně dělené odstavce. Mělo by jich tam být víc - takhle bylo v jednom odstavci popsané co dělala na zkoušce a hned na to navazovala věta co dělala další den. Jinak to ale bylo skvělé. A ten konéééc :D Ještě že už vyšel i závěrečný díl, jinak bych to čekání nevydržela :D

Kačkaknihomol
12.10.2017 4 z 5

Tenhle díl se velmi podařil, u čtení jsem byla napnutá jako struny! Děj hezky ubíhal, má to docela dobrou atmosféru, ale stejně mi tady trochu chybí ten "WOW efekt". A opravdu nechápu, jak někdo dokáže považovat Ciu za chytrou. Věci jí docházely táák pozdě. Navíc tam byly docela otravné popisy typu: "Zahleděla jsem se do jeho šedých očí a viděla v nich nervozitu, strach, ale i lásku." Já chápu, že popisy emocí nejsou jednoduché, ale Cia je jak nějaký věštec, pomocí očí se o daném člověkovi (většinou) dozví veškeré emoce. A další výtka (a maličký SPOILER): Jak si zatraceně mohla vzít Willa do týmu, když pomocí komunikátoru věděla, čeho je schopen? To si radši měla vzít toho druhýho z kolonie, kterej nevím jak se jmenuje. Další výtku mám k samotné zápletce (a tohle bude docela velký SPOILER): Když Simon údajně pracoval s doktorem Barnesem, proč dával Cie v Testování ten baťoh? Jo, na tohle se dá argumentovat, že to byla "menší výpomoc", ale proč jí zatraceně dával to sérum proti tomu, aby řekla u Testování celou pravdu? Tohle mi hlava nebere. Jinak, tahle kritika vyzněla, že se mi kniha nelíbila, ale právě naopak, byla skvěla! Jak jsem psala na záčátku, příběh byl plný akce a napěti. Jen holt ráda kritizuju, tak proto u tohohle komentáře vyčnívají spíš výtky, než plusy.

zuzana4291
23.09.2017 4 z 5

Z celé série nejlepší díl. I když do úplné top pozice, tam přeci jen něco chybělo, ale tento díl se četl nejlépe a děj měl spád a "pořád se něco dělo".

Věrka256
11.09.2017 4 z 5

Knížka sama o sobě, byla docela dobrá, pokud se podíváme na celek. Ale posledních 150 stran jsem se musela nutit. Částečně se dala většina předvídat. Ale nejvíce mě zarazila slova: ,,Když jsem dokončila střední školu, stala jsem se dospělou." (Asi to úplně tahle není, ale obsah je stejný.) Po celou knihu se chovala jako patnáct až šestnáct let stará holka. Spousta věcí jí docházela až příliš pozdě. Navíc pouhým stisknutím ruky dokázala vyjádřit tolik pocitů a faktů. Třeba, že není sama, že jí Thomas připomíná domov atd... Navíc mi příjde, že je strašně zaslepená "láskou" k Thomasovi. Nevím, ale ne jejím místě bych si asi spíš vybrala Willa, protože ten mi příjde jako nejvíc normální člověk. A celý ten jejich problém se zdál tak nepřemožitelný a nezvládnutelný a nakonec stačilo si trochu pokecat s jedním klukem (WTF?!). To se autorce už přestalo chtít psát a tak to usekla jedním výletem a pokecem o samotě? Trochu (hodně) dívný, ne? Ale je to docela fajn příběh a docela mě zajímá co se dál stane, ale nevím za jak dlouho se k tomu třetímu dílu dostanu.
A shrnutě myslím, že jsem od knížky čekala něco víc. Kdo chce, tak ať si ji přečte, ale já si myslím, že se dá sehnat i něco lepšího.

sd1992
28.08.2017 5 z 5

Super pokračování, ale první díl byl o něco málo lepší :) Více akce.. ale nic to nemění na tom, že mě to bavilo a hrozně se těším na poslední díl, protože konec byl úplně super! :) Hlavně nepředvídatelný :)

Dáduše
26.08.2017

Souhlasím s některými čtenáři. Druhý díl byl tak trochu "mezidìlek" skládačky. Nic moc se nestalo. Nenadchne, ani neurazí. Snad se to příště trochu víc rozjede:)

Mishak
05.08.2017 3 z 5

Jsem mírně rozpačitá a nevím, jak knihu hodnotit... Bavila mě, cítila jsem napětí, četla jsem prakticky bez odkládání, ale něco tomu trochu chybělo... Jen nemůžu přesně vyjádřit, co to bylo. Matně si vzpomínám, že první díl byl určitě lepší - to bude nejspíš ono...