Zkouška

Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293057/bmid_zkouska-JTl-293057.jpg 4 791 180

Hunger Games byly skvělé, tahle série je však výjimečná! New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků! Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Testing , 2013

vandalindakova
08.11.2017 4 z 5

Kniha mě dost překvapila. Čekala jsem asi něco jiného, méně drsného, asi něco víc do sladké young adult. Příběh mi připomínal jak Hunger Games, tak Labyrint a možná i trochu Divergenci. Nečekala jsem, že Testování bude tak drsné. Kniha byla plná akce, bavila mě. A když jsem jí dočetla, okamžitě jsem si řekla, že potřebuji další díl.

Tereziee
04.11.2017 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, která musí potěšit všechny milovníky Hunger Games. Ta podobnost je velká a přitom je celý příběh něčím jiný. Hlavní hrdinka Cia je od začátku moc sympatická a statečná a musím říct, že se mi líbí víc než Katniss. Celá kniha je plná zvratů, bez hluchých nudných míst. Už se nemůžu dočkat až budu číst další díly! :)

kuntova.k
01.11.2017 5 z 5

Napínavá kniha, podobná Hunger Games. Postavy byly sympatické. Cia statečná hrdinka, silná osobnost a především chytrá hráčka a Tomas milý, bystrý krasavec. Willova zvrácenost se mi moc líbila a zpestřila tak celý děj. Doufám, že obraz světa popisovaného v knize, zůstane i nadále pouze fantasy, neboť bych nechtěla, aby se tento svět stal skutečným v budoucnu na naší Zemi.

Globodecristal
26.10.2017 5 z 5

Skvělá volba pro ty, kteří propadli sérii hladových her. Napínavý děj, lehce se začtete a budete mít problém od knihy odtrhnout oči, stáváte se automaticky hlavní hrdinkou. Svět se vám mění v jednu velkou zkoušku.

Percabethka
26.10.2017 5 z 5

Jak už je psáno v anotaci, kniha hodně připomíná Hunger Games. Těžko říct, jestli je vážně lepší námětově, Cia mi je ale rozhodně tisíckrát sympatičtější než Katniss :)
Celé testování mi přišlo zajímavé, styl psaní se mi taky moc líbil, jen bych asi vymazala aspoň třičtvrtě těch líbacích scén :D
Jinak ten konec byl úplně super - těším se na další díl ❤

Byxy123
24.10.2017 4 z 5

Dlouho jsem uvažovala, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdičky. Příběh jako takový mi přijde dobrý. Byla tam akce, zvraty. Některé pasáže jsem četla jedním dechem, některé jsem musela trochu přelouskávat. Ale pořád to bylo dobré. Těším se na další díly, jestli tam najdu odpovědi na své otázky, které mě při čtení napadaly.
Ale, co mě velmi rušilo byly chyby. Nevím, jestli je to nová móda, že chybí písmenko či celé slovo. Chápu, že je to těžké uhlídat a když se najde taková chyba jedna nebo dvě v celé knížce, tak se to dá. Jenže, když jich je více, tak to trochu kazí dojem. Možná to vadí jen mě. :D
Ale i tak se těším na další díly.

Lorej
23.10.2017 5 z 5

Bála jsem se, že to bude téměř stejné, jako ostatní knihy tohohle typu. Sice jsem měla pravdu, ale i tak mě příběh mile překvapil. Tolik akce a napětí jsem opravdu nečekala. Taky se mi líbilo, že někdy by děj velmi předvídatelný a někdy jste si říkali: „To co se to tam teďka stalo?“
Pokud jste skeptičtí a nevíte, jestli po knížce sáhnou, tak sáhněte. Nebudete litovat.

rarášek
22.10.2017 4 z 5

Po Humbooku jsem se do knížky okamžitě pustila a musím říct, že se mi opravdu líbila (ale na Hunger Games to stejně nemá :D). Zkoušky se postupně stupňovali, jak ve své obtížnosti, tak ve své nebezpečnosti. Je pravda, že čtvrtá zkouška svým stylem velmi připomíná Hunger Games.
Cia byla fajn, protože narozdíl od některých ženských postav se rozhodla bojovat a příliš u toho nefňukat. Nevím, co jí přinese vztah s Thomasem a už vůbec nevím, co si o něm myslet po tom, co Cia zjistila před koncem. Will se pořádně vybarvil. Byl zábavný a příjemný, ale po tom, co udělal před závěrem, opravdu nevím, jestli mu chci nadále věřit.
První díl byl opravdu dobrý, jsem zvědavá na druhý díl. :)

EliaBooks
21.10.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá kniha, která mě vtáhla ihned do příběhu. Spojení Divergence a Hunger games a samozřejmě něco nového. Jakožto spojení dvou mých oblíbených sérií snad ani nešlo, aby se mi kniha nezalíbila. Rozhodně doporučuji přečíst lidem, kteří milují dvě už zmiňované série ... :)

Kačkaknihomol
04.10.2017 4 z 5

Příjemná dystopická oddechovka! Upřímně řečeno, začátek mi přišel nudný a nevýrazný, k čemuž přispěla i menší čtenářská krize. Dala jsem knížce šanci a začala se prokousávat těmi nudnými popisy. Kniha mě začala bavit v tom momentě, kdy se začalo zabíjet (a to opravdu nejsem žádný masochista). Knize to dodalo lehce znepokojující nádech. Když v knize začala čtvrtá zkouška (pokusím se nespoilerovat) doslova jsem ji hltala. Ano, čtvrtá zkouška byla lehce šablonovitá s THG, ale mě stejně nehorázně bavila. A ten konec? Nutně potřebuju další díl! Co si budem, na Hunger Games to nemá, ale důstojná tato kniha (a doufejme, že i další díly) rozhodně je.

Perry
27.09.2017 5 z 5

Kniha má něco z "Hunger Games", něco málo z "Divergence" a něco naprosto nového a svého... takže pokud vás (stejně jako mě) baví tyhle postapokalyptické příběhy, neváhejte a sáhněte po ní.
Mě rozhodně nezklamala a chystám se na druhý díl ;)

zuzana4291
23.09.2017 3 z 5

Do poloviny knihy jsem neustále spekulovala, zda knihu odložit či nikoliv. Druhá polovina knížky, mě úplně pohltila. Vtáhla mě do děje a nemohla jsem se odtrhnout.

Lucka1355
16.09.2017 5 z 5

Skvělá knížka!! Bavila mě od začátku až do konce. Už se těším až si přečtu druhý díl.

-LaraRead-
15.09.2017 5 z 5

Asi je jasné, že všichni tuhle knížku porovnávali s Hunger games a je pravda, že tamhle knížka (i celá série) to překonala. Hlavní postava nevyvolává bolest hlavy, ale na druhou stranu jsem si žádnou neoblíbila. Od knížky jsem se nedokázala odtrhnout ani na chvíli se nenudíš, ale nebyla uspěchaná.
Je to typický příklad dystopie a skvělá knížka pro všechny "young adults".

pajii1
09.09.2017 5 z 5

Když jsem v knihkupectví vzala tuto knihu do rukou, ihned mě zaujala, avšak jsem si jí nekoupila. Když jsem pak ale doma četla recenze, běžela jsem zpět do knihkupectví a knihu si pořídila. Nelituju toho, protože kniha se mi moc líbila, je čtivá a měla jsem jí během víkendu přelouskanou. Samozřejmě jsem si nemohla odpustit ani druhý díl a teď už jen nedočkavě čekám na ten poslední.

Zornaddie
31.08.2017

Nevím proč, ale kniha mě asi 100 stránek před koncem přestala bavit. Další díl už tedy číst nebudu a tuto knihu si dám do sekce Nedočteno.

sd1992
23.08.2017 5 z 5

Super! Líbilo se mi to. :) Začala jsem ji číst v podstatě hlavně kvůli tomu, že Joelle bude letos na Humbooku, tak abych byla v obraze. :-D a jsem za to fakt ráda.. spousta věcí mi připomínalo Divergenci, takže komu se líbila trilogie Divergence, tak se bude líbit určitě i Univerzita výjimečných :) První díl se četl hrozně lehce, tak jdu hned na další.. :-)

Dáduše
21.08.2017 4 z 5

Young adult moc nečtu, ale tahle dle mého názoru měla všechno. Napínavost, zajímavý nápad a především spád. Četla jsem ji na doporučení a té apokalyptické atmosféry jsem čekala více, ale i tak byl svět po válkách propracovaný.

KatChiss
15.08.2017 4 z 5

Kniha se opravdu trochu podobala prvnímu dílu série Hunger Games. Ale to spíše jen námětem. Příběh byl plný napětí a dobrodružství. Hlavní hrdinka byla až příliš šlechetná a férová, ale i takoví lidé ještě žijí (naštěstí). Druhá polovina knihy byla rozhodně napínavější a konec byl zajímavý. Už teď bych chtěla v rukou držet druhý díl. Bude mi potěšením autorku potkat na Humbooku a nechat si od ní tuto knihu podepsat :)

KnihomolkaMari
30.07.2017 4 z 5

Kniha byla poutavá, chvílemi mě až děsila! Přečetla jsem ji rychle a i když tento žánr nečtu hodně se mi líbila, byla plná napětí i zrady. Nebylo snad nikoho na koho by se dalo spoléhat, ne mu věřit! Nad pár momenty jsem nad knížkou i otevřela pusu. Byla akční a skvělá! Doporučuji. Velmi se těším na druhý díl a mám od něj tentokrát velká očekávání! Tak snad ho tedy vydají co nejdříve, jinak až si mne nepřejí!