Odveta

Odveta https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349012/bmid_univerzita-vyjimecnych-3-odveta-WrI-349012.jpg 4 416 77

Poslední test je ten nejnebezpečnější! Závěrečný díl bestsellerové série. Vítěz bere vše! Svaz národů se ocitá na pokraji občanské války. Povstalci intrikují proti kruté a vychytralé vládě. Nadaná studentka Cia Valeová, která přežila testování, je odhodlaná pustit se do boje. Sama to však nezvládne. Toto je příležitost chopit se vedení, na které Cia dosud jen cvičila – ale koho má vlastně vést? Tváří v tvář nebezpečí a podvodům musí Cia riskovat životy těch, které má ráda a vsadit vše na loajalitu svých smrtelně nebezpečných spolužáků.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Graduation Day , 2014

kalinkacz
19.11.2017 3 z 5

Závěrečný díl této dystopické série se rozhodně moc nepovedl.. Ve srovnání se skvělým prvním dílem nebo napínavým druhým díle, se jedná o hodně smutnou knihu, co se týče zápletky... Samotná originalita děje je silně nevídaná, ale její provedení a zasazení do kontextu knihy už hodně pokulhává... Z nostalgie jsem dala toto hodnocení, ale zpětně bych ho snížila.. Nicméně i přes to tuto sérii doporučuji...

Percabethka
06.11.2017 1 z 5

První dva díly byly super, ale tenhle... Všechno bylo hrozně zamotané, vůbec se nakonec nevyjasnilo, kdo byl tedy záporák a kdo ne a většina věcí zůstala nedořešená. Po těch prvních dvou dílech jsem čekala něco víc...

Globodecristal
26.10.2017 3 z 5

Kniha z počátku, stejně, jako v předešlých dvou dílech nabrala svižný děj a spád, ovšem závěr této série mě zklamal a upřímně mi poslední díl celou sérii zkazil. Těšila jsem se na překvapující konec. Bohužel závěr knihy vypadal, jako kdyby příběh najednou autorku přestal bavit a potřebuje rychle skončit, nehledě na to, že poslední stránka knihy je spíše otevřeným koncem vhodným pro navázání dalšího dílu.

Kačkaknihomol
24.10.2017 2 z 5

Tohle se opravdu nepovedlo...
Do nějaké sto padesáté se pořád opakovalo to samé, Cia pořád přemýšlela nad tím, jestli ty lidi má zabít nebo ne, jsou tam rádoby filozofické myšlenky o minulosti, při kterých jsem zívala... Pak asi Joelle pochopila, že by to neměla protahovat a narvala tam tolik akce, že mi to ani nepřišlo napínavé. Následuje převratné změnění Willa a vše běží podle čtenářova očekávání. Teda až do té doby než se Cia rozdělí s Raffem a vše začíná nabírat dojem alá velké "WTF?!". Postoupím cenu toho, že budu působit jako blbec, ale mě ten konec připadá úplně nelogickej. Autorka tam napasovala tolik nečekaných událostí až to bylo trapný a neskutečně zamotaný.... Nechci se moc rozepisovat, takže prostě řeknu, že jsem víc "WTF" konec dlouho neviděla. Nikdy není na škodu čtenáře na konci překvapit nějakým nečekaným zvratem, ale je vidět že to Joelle docela přehnala, navíc si myslím, že prostě nevěděla co psát, tak psala pátý přes devátý a s očekáváním, že to bude alespoň dobrý, to prostě nechala tak, jak to napsala. Podle mě je UV jedna ze slabších dystopických sérií. A srovnávat to s HG? To je předem prohraná bitva.

Lokina
20.10.2017 4 z 5

Musím uznat, že mě to trošičku zklamalo. První díl se mi velmi líbil i z druhého pokračování jsem měla kladné pocity. Ale tento závěrečný díl pro mě byl místy nudný, opakovaly se některé pasáže, kdy u nich jsem si říkala "ano, Cio, to už jsi říkala asi po třetí, tak už něco ale dělej!".
I ten konec byl takový nedotažený, nedomyšlený. Klidně bych pár stránek ještě strávila. Mně by i nevadilo, kdyby některé scény byly popisovány jinými postavami, než jenom Ciou, určitě by to bylo více zajímavější a záživnější.
Za mě to nebyla žádná velká pecka, ale i tak to bylo čtivé s přiměřenou dávkou akce, napětí.
Celou sérii hodnotím jako zdařilou, leč nedá se to srovnat s Hunger Games, to je o nějaký level výše. Ale kdo má na tuto sérii zálusk, s klidným s vědomím se do ní můžete pustit :-)

RoseMary223
20.10.2017 5 z 5

Miluji tuto serii. Celou.
Nedokážu se rozhodnout, který díl byl můj nejoblíbenější. Myslela jsem si, že poslední díl už tak zajímavý nebude, protože mě nejvíce bavili zkoušky, ale bylo to úplně jinak
Sice byl konec moc komplikovaný a musela jsem si ho přečíst znovu, i tak je to prostě nejlepší knižní serie kterou znám.

BrozaM
12.10.2017 5 z 5

Mně se to líbilo, málokdy srovnávám knihy stejného žánru - lidi, nemá to cenu. Pokud popisujete svět, který se sám zničil a teď se nějak revitalizujete, holt to bude prostě všechno podobné. Pokud vám vadí podobnost, nečtěte to.
To jsem se zase nechala unést a teď ke knize samé.
Zajímavé, napínavé, nečekané zvraty, komu vlastně věřit? Přiznávám se, že jsem Tomasovi po celou dobu nikdy nevěřila. Ale v tomhle díle mě konečně aspoň trochu přesvědčil.
Konec nečekaný, trochu nevysvětlený, ale nemyslím si, že by to vadilo. Kniha byla vyprávěna z pohledů Cii a té to také vysvětleno nebylo, takže já jsem spokojená.

Princezna22
12.10.2017 2 z 5

Mě se kniha líbila cca do poloviny,pak mě to postupně prestavalo bavit... A konec mě přišel maximálně divný. Těšila sem se, jak to dopadne atd ale tohle? No nevím.... S knihami Hunger GAMES se tohle nedá srovnávat a že by to bylo lepší? To jako vážně? Tohle bylo horší.... Nějak mi u konce přišlo, že autorka neví jak konec dopsat nebo vymyslet tak to celý splacala dohromady.. :( a to první díl byl úžasný ale tohle je fakt zklamání :((((..

michalkova
25.09.2017 5 z 5

Za mě nejlepší série. Třetí díl to krásně dovršil. Mrzí mě jen že série nemá další díly.

zuzana4291
23.09.2017 2 z 5

Nejhorší díl z celé série. Nudný, pořád se vše točilo dokola. Chtěla věřit, nechtěla věřit, a pak když už se začalo něco dít a kniha se začalka rozjíždět, tak konec knihy naprosto zbytečně zkazil nějakolika stránkový monolog, který se dal určitě zkrátit.
S rovbábí s Hunger games, který je na obalu knih je následující: Hunger Games je daleko lepší.

teer.h
20.09.2017 4 z 5

SPOILERY!
Musím říct, že mě trošku mrzí, že už tato série končí a poslední díl byl tak krátký. Nicméně konec knížky byl velmi napínavý a nedalo se od něj opravdu odtrhnout. Co se týče toho, co jsme se dozvěděli na konci, jak to vlastně všechno bylo, mě velmi překvapilo, jak Dr. Barns bojoval o to, aby Cia postupovala dál... ale poněkud jsem se na konci ztratila mezi zápletkou Dr. Barns, Collindarová a Symon.. trošku jsme byla z toho mimo, kdo co chtěl a kdo byl byl z nich ten "nejhorší". To, že Collindarová v tom měla prsty jsem si od začátku trošku myslela.
Dále jsem čekala, že třeba Michal se vrátí, já mu prostě fandila :D
Tomas... nono ten se mi nějak od začátku nezamlouval, vztah mezi nimi byl podle mě až moc rychlý, tak nějak mi to přišlo divný a čekala jsem, že on bude nějaký ten zrádce. Moc jsem to teda neodhadla :D
Se Zeenem jsem to bohužel čekala, ale i tak jsem měla slzy v očích a bylo mi to moc líto.
Určitě tuhle sérii doporučuji, já jsem si ji zamilovala, škoda, že už končí :) za mě 4*

Dáduše
20.09.2017 5 z 5

Třetí díl se mi z této série líbil úplně nejvíc. Žádné seznamovací pasáže, žádné vycpávky. Děj mě bavil, plynul rychle, byl čtivý a plný akce. Fajn oddechová...

Sarah11
20.09.2017 1 z 5

Univerzita výjimečných je pro mě bohužel obrovským zklamáním. Jelikož je přirovnávána k mým milovaným Hunger Games, čekala jsem pořádný nářez, který se ale nekonal. Postavy jsou ploché, takže jsem se přistihla, že mi bylo vlastně úplně jedno, když některá z nich umřela, hlavní hrdinka mi také moc k srdci nepřirostla, protože mi přišla až moc dokonalá a neuvěřitelná.
Už první díl nebyl žádná hitparáda, ale připisovala jsem to tomu, že už mám načteno spoustu lepších knih podobného žánru a chtěla jsem jí dát šanci. Druhý díl byl pro mě ale naprostý propadák a Odveta se bohužel nesla ve stylu předchozího dílu. Většinu knihy se řešila akorát politika, která mě až tak moc nezajímala (ale chápu, že některým lidem se to může líbit) a samotná "revoluce", o kterou celou dobu v podstatě šlo, byla odfláknutá na posledních pár stranách a ještě to tak nějak vlastně nedávalo smysl (nebo aspoň já jsem to pravděpodobně nepochopila). Přišlo mi, že autorka chtěla vytvořit nějaký šokující zvrat v ději, ale nakonec to tak překombinovala, že to ve výsledku nedávalo smysl a pohřbilo to všechno, o co celou dobu šlo, navíc příběh neuměla vystavit tak, aby gradoval. V druhém a třetím dílu se v podstatě něco začalo dít až posledních pár stránek před koncem. Musím uznat, že ač příběh je podle mě o ničem, bylo to čtivé, ale to je tak všechno.

Kalilinka
19.09.2017 5 z 5

Napínavé až do konce...Úžasné

Gilnien
18.09.2017 4 z 5

Za mě maličko horší konec, zbytečně odfláknuté, mělo to větší potenciál, navíc mi to přišlo i trošku nesmyslné, jako by autorce došel nápad. ALE celou sérii hodnotím na jedničku. Knihy se čtou dobře a vtáhnou do děje. Člověk hltá každou kapitolu a čeká, jak to dopadne.

DragonLover
17.09.2017 5 z 5

Univerzita výjimečných je výjimečná knižní série, Cia je výjimečná hlavní hrdinka a já cítím zcela nevýjimečný pocit prázdnoty, který zpravidla po dočtení závěru trilogie nastává. Jak už jsem někde psala, miluju tuto sérii a autorky si mimo jiné vážím proto, že je schopna vystavět velice slušný young adult příběh bez milostných mnohoúhelníků a podobných prvků. A ještě jedna, důležitější věc, která tolik vtahuje do děje - její postavy jsou uvěřitelné (protože, jak se nakonec ukáže, nic (a nikdo) není černobílé). Našla se jedna nebo dvě věci, které mi jako čtenáři přišly poněkud zbytečné/nelogické, ale nebylo to nic tak zásadního, aby to narušilo můj skvělý dojem. Kniha je čtivá, má svoje překvapivé momenty, probouzí emoce a nutí přemýšlet. Co víc si přát?

pajii1
12.09.2017 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Příběh byl plný napětí, nečekaných zvratů, nadšení, ale i zklamání. Mé pocity se u knihy měnily jako počasí, taky jsem si v jedné scénce pobrečela. Naprosto miluju tuhle sérii, mrzí mě, že tohle je poslední díl, protože to bylo úžasný.