Únik

Únik https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25621/bmid_unik-HvI-25621.jpg 4 254 53

Romantický příběh o lásce anglické lady k francouzskému korzárovi se odehrává v 18. století. Román líčí rozhodování vdané ženy s dětmi, která se odhodlá k riskantnímu kroku - opustit manželství, z něhož vymizela láska a pokouší se začít nový život.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Dialog

Frenchman´s Creek , 1941

Dalgiona
04.03.2024 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kde vás spisovatelka doslova vtáhne do magické krásy přírody a s tím i do krásné romantiky piráta a lady. Jasně, lidi kteří mají rádi dnešní druh literatury či psychologické romány, pro ty to není. Děj plyne stejně pomalu, jako když člověk uniká shonu velkoměsta a vydá se na příjemnou dovolenou na venkov, do přírody, kde hledá klid, pohodu a mír v duši. Spisovatelka opravdu ví, jak okouzlit čtenáře, který nespěchá, tak jako v dnešní době spousta lidí, ale chce si vychutnat krásu kolem nás i něco romantiky k tomu.

Miniemall
02.11.2023 3 z 5

Kniha, která má pro mě zvláštní rytmus. Poměrně těžko se mi to četlo, i když nemohu říct, že by to bylo nějak složitě napsaný či že by kniha měla nějaký komplikovaný děj. Prostě to není můj šálek čaje. Za nádherný přebal dávám o hvězdičku navíc.

DominaCZ
01.06.2023 1 z 5

Nechápu to vysoký hodnocení... naivní cypovina.
Jednak tuhle mega slavnou spisovatelku neznám a druhak je to druhá Moyes a Steel.

Zbohatlická znuděná vrchnost přijede a záhy už lítá s větrem o závod a jakmile skončí svázaná na dně lodě, o chvíli později už zve únosce na večeři... trapný fakt.

stelka_knihomol
03.08.2022 5 z 5

Ahoj, tuhle knížku jsem četla jen proto, že jsem v tu dobu neměla nic jiného na čtení. Příliš jsem od ní nečekala, proto jsem byla příjemně překvapená. Ano, je to trochu klišé, ale přiznejme si: i takové klišé nás vždy potěší.
Příběh je opravdu nádherně napsaný, mě osobně moc bavily rozhovory mezi Donou a Francouzem.
Postavy se krásně vyvíjeli, skvělý neuzavřený konec.
Mou oblíbenou postavou se stal nejspíš William, sama hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická.
Kniha zkrátka nádherná, proto dávám 5/5 a DOPORUČUJI.

Georgie1
17.05.2022 2 z 5

Ano, červená knihovna jako vyšitá. Někdy a někomu může přijít vhod. Pro mne přišla ve chvíli, kdy se mi hodilo sladké sousto. Přečetla jsem si jí s chutí, přikusovala kyselou okurku, abych nedostala cukrovku, ale rozhodně mne potěšila. Láska je tak mnohotvárná. Láska k dětem (jak vědí ti, kteří je už mají) je ze všech nejsilnější a trvalá. Láska k muži je silná ..... ale dočasná. Byla to milá kniha, ale podruhé bych jí nečetla a dala mi milo, ale jen pro tu chvíli.

nuselanda
15.03.2022 2 z 5

Za mě obrovské zklamání. Oproti Mrtvé a živé a Sestřence Rachel je tohle laciná červená knihovna. Nesympatické postavy (kromě sluhy) a jeden kýč za druhým. Chyběla mi mysteriózní atmosféra a propracovaná psychologie postav, které jsem si u autorky tolik oblíbila. Tohle jako by snad psal někdo jiný!:(

m_martina
25.02.2022 5 z 5

Kniha se mně moc líbila, pro moji romantickou duši byla jako stvořená. Jenom postavy jsem si nedokázala oblíbit. Přesto dávám pět hvězd, protože knihy Daphne du Maurier mám ráda.

Inka063
09.07.2021 3 z 5

Tři hvězdy jen za mistrovské literární umění autorky a za vtipné dialogy Dony a jejího sluhy. Jinak za mě červená knihovna jen s trochu jiným koncem. Rozmazlená znuděná a vzrušení hledající Dona mě neskutečně štvala, dávajíc vinu svému duševně pomalejšímu a požitkářskému muži (tak proč si ho, sakra, brala a měla s ním dvě děti?), stejně tak ten její mírně arogantní Francouz. Autorku mám moc ráda, ale tohle je zatím to nejslabší, co jsem od ní četla.

Blogger
24.04.2021 4 z 5

Romanticko-dobrodružný príbeh o úniku z prázdneho života, o oslobodení, o vášni a o láske. Trocha pomaly, ale príjemne graduje od prvej celkom nudnej stránky až po dramatické vyvrcholenie. Film bol síce podľa mňa rozhodne lepší, ale aj táto kniha je veľmi dobrá. Niektoré momenty - ako napríklad rozhovor medzi lady Donou a väzňom o čajke a jej stratenom pierku pred nechápajúcim strážnikom - sú absolútne úžasné. Zároveň je to citlivý pohľad do duše a túžob ženy. Čítam to znova a znova :)

cori
28.02.2021 4 z 5

Lady Dona se v Londýně smrtelně nudí, odjíždí proto na venkovské panství v Cornwallu, kde se stane Francouzovou milenkou. Poutavý příběh o ženě, která volí mezi rolí milenky a matky, patří mezi romány, které nestárnou.

julika
26.12.2020 5 z 5

"Kdy asi," řekl, "svět po prvé zbloudil s cesty, kdy asi lidé zapomněli - jak žít, jak milovat, jak nalézt štěstí. Neboť kdysi má Dono, bylo takové jezero v životě každého člověka."

Francouz, Francouz, Francouz... ❤️ Asi si to budu muset přečíst znovu. :-)

za_ne_ta
25.11.2020 3 z 5

Kniha má fajn atmosféru, ale je na ni něco laciného. Taková trochu romance. Víc mi sedla Hospoda Jamajka.

laura
20.10.2020 5 z 5

Pohádkově laděný, nadčasový příběh, který se neomrzí, i když nepřináší nic moc nového. Přesto se mi to líbilo.

Čtivé, překvapivé, romantikou jiskřící, plné touhy a vábení. Takové to přešlapování na kraji propasti - mám skočit? Nemám? Ta chvíle, kdy to osud rozhodne za vás, kdy vás jemně postrčí přes okraj a pak už prostě jen padáte...

Kam - to už záleží jen na vás.

Já si to každopádně užila...

liskarysava
21.09.2020 5 z 5

Jako vždy skvělý příběh od úžasné vypravěčky

rosalindaaa
14.05.2020 2 z 5

Knížka mě nijak extra neoslovila, chyběl mi tam třeba popis vzhledu hlavních hrdinů a chyběl mi popis romantických scén, zato popisu přírody tam bylo dost...

markyticka
07.04.2020 4 z 5

Knihu jsem četla už několikrát. Vždy mne znovu vtáhne do děje, při čtení mám chuť rozběhnout se do francouzovi zátoky a odjet na Rackovi za hranice všedních dní a už se nevrátit...

Človíček78
29.02.2020 3 z 5

Trošku červená knihovna, ale nevadí. Je to odpočinkové čtení.

katka134
29.01.2020 5 z 5

K této romantické oddychovce se jednou za čas ráda vracím. Příběh má i dramatickou zápletku a nečekané rozuzlení. Díky skvělé autorce je snadné se do lady Dony doslova převtělit.

pingu1
04.03.2019 4 z 5

Hezká odpočinková romantika :-)

milamarus
08.01.2019 5 z 5

Hořkosladce okouzlující kniha o hlubokém citu, jež ve mě nechává hluboký dojem. Souhlas s předchozími nadšenými komentáři. Nepamatuju, kdy naposledy jsem měla po dočtení knihy tak velkou chuť otevřít ji a začíst se znovu. Pět!

--------------------------------
ÚRYVEK:
,,William, iste si o mne myslíte, že som sa zbláznila."
,,Povedzme radšej, že nie ste celkom normálna, vaša milosť."
,,William, je to báječný pocit."
,,Vždy som to predpokladal, vaša milosť."