Unesli nám dcerku

Unesli nám dcerku https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95368/unesli-nam-dcerku-95368.jpg 4 35 9

Malá chvilka nepozornosti proměnila život manželů Slavíkových v utrpení. Kdosi jim odcizil auto, v němž spala jejich tříletá dcerka. Zoufalí rodiče po holčičce pátrají. Čas ubíhá. Policie případ odkládá jako nevyřešený. Matka jako jediná neztrácí víru v Magdalenčin návrat. Chodí do dětského pokoje a se zmizelou dcerkou rozmlouvá. Žije ve svém iluzorním světě do chvíle, kdy se na prahu jejich domova objeví záhadná osoba.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Erika

smejkalova.m
27.06.2020 5 z 5

Hodně zajímavá knížka, narazila jsem na ni docela náhodou.. Noční můra každého rodiče si myslím..

medlovice
24.01.2020 4 z 5

Brala jsem v knihovně jen podle lákavého názvu, a překvapilo mě, že ji napsala Věra Řeháčková, od které jsem četla knihy pro děti a dospívající. Sice to jsou knihy pohodové s troškou napětí nebo tajemnem , ale tak autorku mám zařazenou. Proto mě překvapila jak dobře napsala tento příběh, který nechceme , aby se nám nebo našim blízkým stal. Ani jsem ji nechtěla odložit , moc jsem rodičům Magdy fandila, ale šlo to nějak špatnou cestou , i když ztratit dítě je hrozné a srdce matky nejde umlčet. Moc dobře napsané i hezký obal.

Ann98
19.02.2019 5 z 5

Bravurně napsaný psychologický román, který líčí složitou životní situaci manželského páru, jež se musí vyrovnat s únosem vlastního dítěte. Kniha ve mně zanechala hodně silný zážitek. Děsivé je hlavně to, že se to může stát komukoliv. Chování rodičů k Magdaléně bych tak zcela neodsuzovala. Ano, nemohli očekávat, že po 15 letech bude stále stejná, museli se změnou počítat, ale určitě si nepřipouštěli, že by zrovna jejich dcera (ještě navíc dcera z dobře situované rodiny) mohla klesnout až na samé dno. Svým způsobem za její zmizení mohli rodiče, kdyby si cenili přátelství a neustále mezi sebou nesoupeřili, mohla Magdaléna vyrůstat ve spokojené rodině.

hopen
13.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila :-)

Danago
24.01.2016 5 z 5

Velmi zajímavá, šokující, napínavá knížka, stojí za přečtení. Mě zaujala od první stránky a velice překvapivě končí. Musela sem se sama zamyslet, co se může stát i v naší republice.Není pravda , že jen zahraniční knížky jsou čtivé a napínavé. Kniha je místy šťastná , jinde velmi bolestná.... a závěr...nemůžu prozradit !!!! Tentokrát kniha není zaměřena jen na mládež, já sem se od knížky neodtrhla do samého konce.

1v8na
23.10.2014 4 z 5

příběh byl velmmi smutný a psychologicky zaměřený, ovšem moc se mi líbil. Nejvíc mě dostala Magda, ze které se stala narkomanka a šlapka.

Marka76
11.10.2014

Knížka se mě líbila-přečtena na 1x.

Evik30
22.05.2014 3 z 5

Knížka se dobře čte a z některých pasáži až mrazí. Věru Řeháčkovou mám ráda i když od ní čtu spíše knížky pro děti a mládež.
Navrácení Magdalenky provází řada problému. Rodiče si ji za 15 let kdy o ní nic nevěděli zidealizovali a tak je pro ně šok když se postaví realitě čelem. Nejhorší je že takový případ se může odehrát i ve skutečnosti. Pro rodiče je to pak o to složitější.
Knížku jsem měla přečtenou za dva dny.

faraonka
10.02.2013

Velmi zajímavá napínavá knížka.Kdo má děti bude to prožívat o to hůř.Doporučují přečíst.