Unesli nám dcerku

Malá chvilka nepozornosti proměnila život manželů Slavíkových v utrpení. Kdosi jim odcizil auto, v němž spala jejich tříletá dcerka. Zoufalí rodiče po holčičce pátrají. Čas ubíhá. Policie případ odkládá jako nevyřešený. Matka jako jediná neztrácí víru v Magdalenčin návrat. Chodí do dětského pokoje a se zmizelou dcerkou rozmlouvá. Žije ve svém iluzorním světě do chvíle, kdy se na prahu jejich domova objeví záhadná osoba....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95368/unesli-nam-dcerku-95368.jpg 4.126
Literatura česká
Vydáno, Erika

Kniha Unesli nám dcerku

Ann98

Bravurně napsaný psychologický román, který líčí složitou životní situaci manželského páru, jež se musí vyrovnat s únosem vlastního dítěte. Kniha ve mně zanechala hodně silný zážitek. Děsivé je hlavně to, že se to může stát komukoliv. Chování rodičů k Magdaléně bych tak zcela neodsuzovala. Ano, nemohli očekávat, že po 15 letech bude stále stejná, museli se změnou počítat, ale určitě si nepřipouštěli, že by zrovna jejich dcera (ještě navíc dcera z dobře situované rodiny) mohla klesnout až na samé dno. Svým způsobem za její zmizení mohli rodiče, kdyby si cenili přátelství a neustále mezi sebou nesoupeřili, mohla Magdaléna vyrůstat ve spokojené rodině.

hopen
13.03.2018

Kniha se mi moc libila :-)

Danago
24.01.2016

Velmi zajímavá, šokující, napínavá knížka, stojí za přečtení. Mě zaujala od první stránky a velice překvapivě končí. Musela sem se sama zamyslet, co se může stát i v naší republice.Není pravda , že jen zahraniční knížky jsou čtivé a napínavé. Kniha je místy šťastná , jinde velmi bolestná.... a závěr...nemůžu prozradit !!!! Tentokrát kniha není zaměřena jen na mládež, já sem se od knížky neodtrhla do samého konce.

1v8na
23.10.2014

příběh byl velmmi smutný a psychologicky zaměřený, ovšem moc se mi líbil. Nejvíc mě dostala Magda, ze které se stala narkomanka a šlapka.

Marka76
11.10.2014

Knížka se mě líbila-přečtena na 1x.

Evik30
22.05.2014

Knížka se dobře čte a z některých pasáži až mrazí. Věru Řeháčkovou mám ráda i když od ní čtu spíše knížky pro děti a mládež.
Navrácení Magdalenky provází řada problému. Rodiče si ji za 15 let kdy o ní nic nevěděli zidealizovali a tak je pro ně šok když se postaví realitě čelem. Nejhorší je že takový případ se může odehrát i ve skutečnosti. Pro rodiče je to pak o to složitější.
Knížku jsem měla přečtenou za dva dny.

faraonka
10.02.2013

Velmi zajímavá napínavá knížka.Kdo má děti bude to prožívat o to hůř.Doporučují přečíst.