Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251422/bmid_unesena-QIB-251422.jpg 4 124 45

David Mitchell utrpí šok, když jde venčit sousedova psa a ten z moře vytáhne polomrtvou dívku v bezvědomí. Nešťastnice má na sobě zvláštně staromódní šaty, na zápěstí a u kotníků pohmožděniny – nepochybně stopy po poutech – a bezcitně oškubané vlasy. Protože trpí ztrátou paměti a nevzpomíná si, kdo je, otisknou její obrázek i s prosbou o pomoc v novinách. Poznává ji přítelkyně, s níž pracovala na zaoceánské lodi, a také bývalý spolubydlící, kadeřník Simone. Společně neznámou navštěvují v nemocnici a dívka se pomalu zotavuje. Po několika dnech ji však lékař šokuje konstatováním, že musela zhruba před třemi měsíci porodit…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Stolen , 2010

PavlaA
29.03.2023 5 z 5

Tohle se mi líbilo. Řekla bych thriller s romantickými prvky. Čtení jsem si užila

kackahracka
09.02.2021 odpad!

Otřesná blbina spíchnutá tak slabomyslným slohem, že mi to ani nestojí za komentář. Nedočteno, přeskákáno na konec, lituju každé minuty, o kterou mě tenhle paskvil obral.

cipperka
17.01.2021 5 z 5

Skvělá knížka, četla se jedním dechem. Objevila jsem tak další autorku, která se bude řadit k oblíbeným

evineckY
16.11.2020 3 z 5

Kolik toho člověk unese,aniž by se to na něm podepsalo? Námět se mi sice líbil,ale byl tak trochu naivní, až přehnaný.

Blair88
19.10.2019 3 z 5

Koupeno na dovolené jako náhrada zapomenuté knihy. Nenadchne, ale ani neurazí.

Doubravka1975
17.02.2019 5 z 5

Čtvrtá a poslední knížka mé oblíbené autorky přečtená a super! Bezva napsaný, skvělý, napínavý román, ze kterého mrazí.

PavlaJirka
11.08.2018 4 z 5

Skvělé,napínavé,za mě super a vřele doporučuji

mirvas
25.05.2018 4 z 5

Příběhově dost krutý příběh, který je v knize alespoň trochu odlehčen přátelstvím a láskou. Knihu jako takovou jsem přečetla jedním dechem, četla se velice dobře a když pominu závažnost příběhu, mohu doporučit k volnočasovému čtení.

divokakočka
10.02.2018 5 z 5

Moc mně kniha zaujala,nemohla jsem se od ni odtrhnout do uplného přečtení.

mišák1262
04.12.2017 3 z 5

kniha mě moc bavila.... super přiběh pro mě tambylo i to spravné napětí .....ale ke konci jsem čekala že na holčina bude aspon trochu potvora .... ale nakonec nic to me trochu zklamalo jinak za mě kniha super

L.Helena
15.11.2017 4 z 5

Trochu mi to připomíná pohádku o dobru a zlu. Každá postava je buď záporná nebo až neskutečně kladná. Rozhodně se ale dobře četlo, a i když námět byl hrůzostrašný, neměla jsem při čtení ten pravý prožitek hrůzy, protože to celou dobu pořád nějak zavánělo předvídatelným happyendem.

Veronika33
14.08.2017 4 z 5

Kniha mala veľmi zaujímavý námet a spracovanie až na pár vecí tiež zaujalo. Vyústenie bolo prekvapujúce. Príbeh sa veľmi dobre čítal, teším sa na ďalšie knihy od autorky. Musím vyzdvihnúť aj neskutočné pekné obálky kníh tej autorky. Odporúčam.

maličkán
29.07.2017 5 z 5

Jednoznačně plný počet bodů. Divím se, že má tady tak nízké hodnocení. Pro mě jedna z nejlepších knih , co jsem poslední dobou četla. Napínavý příběh od kterého se mi těžko odcházelo.

bigben
18.04.2017 2 z 5

Knížka se krásně četla, ale pro mě trochu neuvěřitelný příběh a ten přehnaný happy-end. Za mě ne.

ztráca
06.04.2017 4 z 5

Knihu jsem právě dočetla. Líbil se mi obsah, který nebyl ani detektivkou v pravém slova smyslu, ale ani tuctovou červenou knihovnou . Spíš se podobal reálnému příběhu, který se může stát mnoha dívkám či mladým ženám. Mám bohužel, trochu problém se zpracováním konce knihy. Až do osvobození nebo spíš ohlášení se na policii vše beru, ale pak mi přijde, že spisovatelka chtěla za každou cenu knize vnutit romantiku s nádechem harlekýnek, který se k celému ději prostě nehodil. Navíc mě osobně přišlo, že hrdinka až na nějaké drobné útrapy ve finále neutrpěla žádnou větší újmu, což je po těchto zážitcích zhola nemožné - a to hlavně po psychické stránce. Ještě bych chtěla doplnit.. Vztah s rodinou byl jasně daný od začátku, kdy se rodiče v knize objeví. Ale aby byla Lotte tak kategorická ohledně otce v době, kdy se vzpamatovávala ze šoku z propuštění,týrání atd. mi přišlo skoro úsměvné ... Závěrem za sebe mohu říct, že mě kniha obsahově nezklamala, nicméně zpackaný konec, kdy autorka ujela do roviny romantiky za každou cenu, u mě snížil hodnotu díla a nápadu.

bábuška
21.02.2017 2 z 5

Byla to novinka a já byla zvědavá. Zbytečně. Tak jsem ji darovala dál.

DK197
18.02.2017 3 z 5

Komentář upravuji poté, co se mnou nespolupracoval tablet, tudíž byl takový kostrbatý... SPOILER.

Nemám zdání, jak tuhle knihu hodnotit. Pomalý rozjezd, natahovaný konec... Chytilo mě jen vyprávění o tom, co se dělo, když byla hl. hrdinka unesena a druhý únos. Jinak nic moc. Tak mě napadá, jestli 3 hvězdičky nejsou trochu moc... No ona ta jedna hvězdička bude právě za ony únosy. Tam byly opravdu zajímavé a silné pasáže. Jinak bych ovšem tu kaši okolo hodnotila dvěmi. Nechytlo mě to. A ten přeslazený happyend nechávám bez komentáře. Prostě nenadchne, ale svoje momenty slávy má...

chanahd
21.01.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře, nenudila jsem se. Hlavní hrdinka taková naivnější. Pokud jste už načetli pár detektivek, tak nejspíš uhodnete, kdo je hlavním padouchem.
Láska na první pohled, osudová přitažlivost a podobné z toho dělají takový "thriller pro ženy". Takové akční ženské čtivo.

Terry.89
22.12.2016 4 z 5

Zpočátku se příběh trochu táhne a pár kapitol trvá, než se začne pořádně něco dít. Přesto kniha vládne jakýmsi kouzlem a stále vás k sobě vábí. Jde spíš o takovou nevšední oddechovku. Netvrdila bych, že jde o nějaký literární skvos, rozhodně však nejde ani o špatnou knihu. Děj je z určité části velmi reálný, ke konci knihy však už jde autorka přímo do extrémů. Pochybuji, že by v reálu soudce nad Lottie jen tak mávl rukou, myslím, že by ji minimálně byla nařízena nějaká odborná pomoc. Ale třeba se pletu. Každopádně rozhodně stojí za úvahu, jestli si knihu přečíst, či nikoli. Já rozhodně nelituji, ostatně přečetla jsem ji za jediný den, což také mnoho vypovídá.

kercah
10.11.2016 5 z 5

Poutavá kniha plná zvratů. Podle obalu jsem soudil a, že to bude slaďák, ale od začátku jsem zjistila, jak sem se mílila. Napínavé a každy si tu asi najde to své:)

Lesley Pearse
britská, 1945