Revoluce

Revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475337/bmid_revoluce-EF8-475337.jpg 4 384 83

Underground série

< 2. díl

Svět se ponořil do temnoty, ale Praha City je šťastné město plné neonů a milionů spokojených lidí. Alespoň to tvrdí zprávy City News. Jenže i redaktoři všudypřítomného televizního kanálu vědí, že pod povrchem bublá revolta. Korporace se rozpadají a po mnoha letech se chystají volby, které přinášejí nejen slovní přestřelky, ale i krev v ulicích. V těch ulicích, po nichž prý kráčí Digitální Mesiáš, jenž přišel spasit svět poté, co čarodějky selhaly. Detektiv Petr Vachten má ale jiné starosti. Umírají vlivní lidé a do City News přicházejí informace od jejich vraha, který si říká Zodiak. A co je nejhorší – digitální mládež propadla kouzlu retrorapových verzí písní Hany Zagorové! Vítejte v postapunkovém světě Františka Kotlety, který očaroval tisíce českých čtenářů a stal se bestsellerem lockdownů v roce 2020, 2044, 2056, 2077 a v doplněné verzi i v roce 2103.... celý text

Karelvovsik
10.11.2021 2 z 5

Nejsem žádnej citlivka, ale tady bylo už těch vulgarismů moc, a čeho je moc, toho je příliš!

NemmamSlov
09.11.2021 4 z 5

Ako dieťa som veril, že keď si stúpim o polnoci pred zrkadlo a poviem: „Božena Nemcová,“ objaví sa démonická sucuba, ktorá napísala najhoršiu vec v dejinách českej literatúry s názvom Babička, a zožerie mi dušu. Teraz to vyzeralo, že keď poviem nahlas slovo „televízia“, objaví sa reportérka Divišová.

Už je to nejaký piatok, čo som čítal jednotku a pravdupovdiac som si nevedel vybaviť, o čom to vlastne bolo, ale dvojka vás rýchlo dostane späť do obrazu a ako náhle vás vcucne do sveta Undergroundu, tak si človek začne hneď spomínať.

Od konca jednotky prejde pre detektíva Petra Vachtena určitý čas, a pre komplikácie, ktoré spôsobil sa musí schovávať. Avšak, nie dlho. Veľké korporácie potrebuju opäť jeho pomoc, tak to okamžite bere, nie zrovna pre to, že je to skvelý job, ale preto lebo má už pokrk prežívania v najnižšej vrstve Prahy. Samozrejme nechýba kopu humoru, kvantum streliva, pričom vystrekne nejaký ten cákanec krvi, a hlavne som rád, že sa konečne dostaneme aj mimo Prahu. Dúfam, že to Kotleta s týmto svetom ešte nevzdal a prinesie 3. pokračovanie.

dpxcz
06.11.2021 3 z 5

Je to taková jednohubka na dva večery, která se rychle čte, ale za týden stejně nebudu vědět, o čem to bylo. Na relax jinak dobrý.

antonin7325
05.11.2021 5 z 5

Lepší než první díl velkolepější co chcete sex ,revoluce a tisíce kulek :-D

Tazz1
29.10.2021 5 z 5

Kotleta v celé své kráse a záběru. Ženy se sedmi vagínami, proti tomu muži se třemi penisy a to je jen začátek. Digitální čarodějky a v opozici k tomu Digitální Mesiáš. Sexuální scény a akce, protknuté narážkami na současnou dobu...Sekta Pavla Novotného, Hanička Písnička či Dlouhá noc Helenky Vondráčkové. Četlo se dobře, děj má spád a fantazie autora snad nemá břehu. Osobně bych chtěl zkusit drogu, která se vypouští do vzduchu a násobí orgasmy :-)

Merlin_CZ
20.10.2021 5 z 5

Musím přiznat, že první díl se četl nějak lépe a rychleji, nicméně postapo Praha, pranet, digitální čarodějky, kurvy, digitální mesiáš, všude třípérák a sedmikundy, hromada krve sraček a sexu. Prostě klasický Kotleta :)

lassse
17.10.2021 3 z 5

Podobné jako předchozí díl, akorát je tam podstatně více hlášek. Jako dobrý, autor jede něco trochu jiného než u ostatní tvorby. Každopádně neurazí a celkem pobaví.

JSmerda
16.10.2021 5 z 5

Je sympatické, že se František Kotleta dokázal odstřihnout od Nářezů a nerecykluje staré schémata. Ve srovnání s Nářezem je to takové dospělejší čtení s propracovanějším kriminálním příběhem. Nicméně, zachované zůstávají kotletovské atributy: košatá přirovnání, vtípky, sex, vulgarity a násilí a to vše podávané s nadhledem. Výborná oddechová kniha!

markyticka
08.10.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když bych řekla, že první díl se mi četl snáze.

robin9739
07.10.2021 4 z 5

Kniha má spád, hned na prvních třiceti stránkách jsem dostal nálož vtipů, akce, krve a sraček... Humor je zde konzistentní, většinou hlavní hrdina a jeho přátelé reagují na to, co se zrovna děje, navíc hlavní hrdina má snad připomínku úplně ke všemu. Není to sice bůhví jak inteligentní humor, ale do světa a k postavě se hodí. Na Kotletu tu je docela málo sexu ale to vynahrazuje větším množství různých narážek a kopanců do všeho možného i nemožného. (Chudák Hanka Z. a Lucinka V.)

Musím říct, že underground revoluce je povedená kniha. Není to sice knižní revoluce ani to není ta nejlepší kniha, co jsem od Kotlety četl, ale je zábavná a nikde nemá hluché místo. Až teda na docela časté Vachtanové recitace z knihy "Umění války" od Sun-c' což je už dnes přes dvaapůltisíce let stará kniha, navíc v době, kdy většina lidí už ani neví, jak vypadá papír. To mi moc do tohoto světa nezapadalo... Ale Vachtan je prostě dobrý a sečtělý fízl...

markinho962
07.10.2021 3 z 5

Zase jedna z autorových přeplácaných knih, několik pasáží velmi vtipných, ale jako by to bylo psáno jen kvůli výdělku a ne z chuti psát, první díl měl jistou zápletku, ale zde to přijde jak takový guláš mnoha žánrů a výsledek za moc nestojí, sorry

kure91
28.09.2021 4 z 5

Teď jsem hodně na vážkách. U prvního dílu jsem byl dost nadšený, že to je zase trošku něco jiného od Kotlety, což je splněno i ve druhém dílu, avšak přišlo mi, že tomu něco chybělo. Asi závěr. Pojďme ale popořádku. Samotný děj navazuje de facto tam, kde končí první knížka, sledujeme další vývoj v Praha City, kdy se začínají rozpadat korporace, volí se primátor a do toho řádí, Petr Vachten promine jeho jmenování, Zodiak. K tomu se ve městě objevil nový kult, kdy Digitální čarodějky nahradil Digitální mesiář, jenž sbírá následovníky po tisících a v části města bublá revoluce.
Samotný děj má opět velmi hutné tempo, řítí se rychlostí vílů na vznášedlech za zvuků remixu Duhové víly a dozvídáme se některé nové informace o starých známých postavách. Konečně navíc nakoukneme za zdi Praha City, avšak samotný závěr a rozuzlení mě úplně nenadchly, musím říct, že pár dní po dočtení jsem zjistil, že vlastně vůbec nevím, jak to dopadlo. Což je trošku nemilé, proto hvězdička dolů. Ale pokud mistr Kotleta dodrží, že až na Peruna píše ze svých světů minimálně trilogie, tak se na další díl určitě vrhnu.

biki
28.09.2021 5 z 5

Za mně ještě lepší než první díl. A přestože se dostáváme do víru předvolebního boje (podobnost asi jen čistě náhodná /?/), příběh se mi tentokrát jeví přehlednější, plynulejší. Opět se objevuje řada těch nejbizarnějších postav a postaviček, ale také nový kult, střídají se různá prostředí od těch nejhlubších a nejodpornějších stok po vrcholky luxusních věžáků. A samozřejmě spousta akce a hlášek.
V nedávném rozhovoru autor bohužel uvedl, že tato knihy z prostředí Prahy budoucnosti je také poslední. Stejně by mě ale zajímaly další osudy hlavního hrdiny a také světa okolo, do něhož jsem mohli jen velmi krátce nahlédnout.

slawa.cap
17.09.2021 3 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Pro mně bohužel zklamání. Není to horší než jednička, je to vlastně úplně stejné. Už u jedničky jsem necítil žádný vývoj autora, ale bral jsem to, že se v něčem našel a už od něj víc nečekal, navíc to bylo po dlouhé době kdy jsem od Kotlety něco četl. Pak jsem poslech Legii a zjistil, že Kotleta umí pořád psát zajímavě, ale Revoluce je prostě vykreslena hrozně plytce. Sexuálních scén ubylo, za to jsou móóc pěkně podané, lepší než v nějakém pornu. Přesto jediný s kým Vachtenovy funguje nějaká chemie je Tlustý Tom.
Celou dobu jsem měl pocit, že se mně to netýká, že vlastně ten příběh ještě nezačal a autor si jen dělá kvalitní základ. Pak pár postav umřelo z některých se staly extra svině a pak to skončilo. Jako příběh dobrý, ale nedokázal jsem se do něj opravdu ponořit.
Spousta zajímavých postav zmizela třeba Ali, piráti, nebo Červeňák :D
A vtipy, v jiných knihách trefné a mnohosečné se tu pořád strefují jen do Zagorky a občas do Vondráčkové, jiné tu skoro nejsou.
Abych nehanil je autora, audioknihu načetl Petr Burian a musím říct, že to byla nešťastná volba. Jeho hlas mi neseděl k atmosféře, příběhu, hrdinovi, prostě k ničemu.

duben
12.09.2021 3 z 5

Asi podobné jako jednička, docela příjemné počtení, které nijak extra nepřekvapí a není až taková bomba jako jiné Kotletovy série. Ale je to celkem čtivé. V tomhle díle je trochu méně vtipných hlášek a trochu přehnaně moc Zagorky. Ale zase to má hezčí obálku než první díl.

fes
09.09.2021 2 z 5

Snad většina textu popisná a nudící, dojde-li k akci, samá erotika, ovšem bez nápadu a bez originality; člověk lehko získá pocit, že autor snad má s touto oblastí svého života osobní problémy, a ty si řeší tak, že se z nich vypisuje. Neustálé připomínky pohrobků socialistické pakultury nejsou také nijak originální, vtipné ještě méně, spíše trapné. K tomu všemu prokopávání se do zadele Polákům (kteří snad vydají polskou verzi i tohoto dílu, a jejichž kupní potenciál je pochopitelně zajímavý), to mi taky nešmakuje.
Jediné, co mne bavilo, byly některé hlášky (nejvíc asi ta krutě adresná, ale velmi trefná, dle níž "profesor Hnízdil prokázal, že pravidelné máchání rukou nahoru a dolů zvyšuje objem plic" a "teprve pak ho odvezli definitivně do blázince"), ale jestli to stačí na "dobrý román", to asi ne. Za mne určitě ne.
Tenhle Underground rozhodně není čtenářskou "revolucí", je úpadkem i od prvního slabého dílu; spíš by se měl jmenovat "Underground: Dekadence", není-li to již v plánu pro díl třetí.

Hzjena
07.09.2021 3 z 5

Underpunk 2077 obšlehnutá verze 2.0, aneb Vachtenova cesta tam a zase zpátky.....

V podstatě to samé co jednička s několika málo rozdíly.
Úchylných prepubertálních porno scén trochu ubylo, což hodnotím kladně.
Zato děr v ději trochu přibylo..(opravdu v roce 2107 nikdo nenosí ,,mobil,, s kamerou a svítilnou?)
,,Vtipná,, přirovnání už nejsou tři řádky dlouhá, takže sem tam i vtipná jsou, ale děj a celkový obsah musí člověk brát s rezervou, páč hloupějšího a naivnějšího ,,detektiva,, jsem neviděl. A co se týče té instantní relovuce - to v roce 2107 opravdu nemaj pořádkové služby kvalitní donucovací prostředky, jak zvládat davy?? Prostě mám stejný problém jako u jedničky...Je to sotva 14 dní co jsem to četl a už si skoro nepamatuji o čem to bylo. Sci-fi podle mě panu učiteli Kyšovi moc nesedí....

pozn. Taky nemám rád Zagorku a jí podobné rachejtle, ale musíte nám to cpát na každé druhé stránce?

Vidlička
06.09.2021 4 z 5

Lepší než jednička - více hlášek, více nechuťáren ("Eau de Mrtvý Potkan" si beru za své!), jen toho sexu nějak ubývá (že by libido klesající věkem? ;-)). Čeho taky ubývá je napětí a motivace jednání postav, a vůbec už to celkově s tím naším Řízečkem jde z kopce, ale při tom množství, co chrlí... Revoluce každopádně dobrá.

andrej0867
04.09.2021 4 z 5

nove bizarne jedla (a zvyky) included

QEDS
02.09.2021 5 z 5

Za mě tento druhý díl předčil ten první. Super hlášky, akční atmosféra od začátku až do konce. Ubylo trochu toho sexu... což je za mě na škodu. Na druhou stranu mi připadá, že se čtenář v druhém díle více stotožní s hlavním hrdinou. Neustálé narážky na v knize už popkulturní hudbu mě baví ještě teď. Snad bude i třetí díl. Více by jsem, ale ocenil spíše knihu ve který by se děj odehrával ještě před prvním díle.