Umrlčí cesta

Umrlčí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295917/bmid_umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4 822 241

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Coffin Road , 2016

Anette99
17.09.2020 5 z 5

Jo tohle by šlo. Nebyl to sice nějakej krvák, kde šílenej vrah kosí jednu oběť za druhou, a už v polovině jsem aspoň zčásti tušila, jak by to mohlo být, takže pro mě oddechovka. Přesto velice povedený thriller. A líbilo se mi, kolik nového jsem se dozvěděla o včelách.

Sirael440
10.08.2020 5 z 5

Moc čtivá, ponurá, pohltí vás.

Martiiiik
05.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hezké prostředí - tak dobrý popis míst, až to člověk skoro vidí :-) , tajuplný příběh, zpočátku člověk čeká trochu něco jiného než se z toho vyklube :-) Určitě doporučuji :-)

soukroma
11.07.2020 4 z 5

Docela dobré: opět hodně o Vnějších Hebridách, ale trošku i o jiných místech ve Skotsku (ostrov Skye i Edinburgh), skoro o hodně víc než poskytlo samotné hrozivé téma o včelách. To bylo dozajista podstatnější, ale pojato hodně zkratkovitě - dle mého autor spíš dal zase na propagaci místa (tomu odpovídá i titul, za nímž včely těžko hledat). První část nejlepší, střed s Karen protivný, konec superakční, jak už to u autora chodí. 75%

DuchDoby
06.07.2020 5 z 5

Nikdy bych neřekl, že se z krimi knihy dozvím spoustu informacích o včelách.
Jako, téměř, vždy perfektní kniha.

Marfiel
06.07.2020 5 z 5

Další parádní knížka od Petera Maye. Muž bez minulosti, vděčné téma, které autor zpracoval (přes drobné nejasnosti) velmi působivě, se silným a přesvědčivým závěrem. Určitě doporučuji k přečtení. A hlavně, určitě naleznete oblibu v těch malých pruhovaných kamarádkách...

Janík511
05.07.2020 4 z 5

Na plný počet kniha rozhodně není. Přišlo mi, že do půlky se toho nic moc nedělo a až konec měl trochu spád. Četla se dobře, to ji neubírám, možná jsem kvůli hodnocení měla trochu vyšší očekávání.

AnettO
26.05.2020 5 z 5

Přestože akce se objevila až cca v poslední třetině knihy a do té doby se "nic moc nedělo", kniha se čte skvěle a napínavý děj nutí stále pokračovat. Navíc mám ráda detektivky s tématikou aktuálních problémů, takže za mě paráda!

Didi15
22.05.2020 5 z 5

Jak bylo napsáno v komentáři pode mnou,k Mayovym knihám jsem se dostala až teď proto, že mě nijak nezaujala obalka(přitom čínské jsou tak krásné). Ale jak se říká, člověk míní, pánbůh mění :D
Teď Maye miluju a mám před sebou ještě dvě knihy a pak budu netrpělivě vyčkávat další.
Umrlčí cesta se mi líbila velice, bylo to zase něco jiného. A musím zmínit, že v každé knize se mi libila vždy nějaká prupovidka, která mě nahlas rozesmála. Tady se jednalo o trubce :)
Je to fakt bezvadný :)

TerezaJágrová
08.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Od začátku až do konce mě neskutečně bavila. Je velmi čtivá a napínavá. Moc doporučuji.

Gibis
06.05.2020 5 z 5

Knihy Petera Maye jsem dlouho míjela a to z prostého, leč hloupého důvodu....nelíbily se mi obálky. A tak rčení "nesuď knihu podle obalu" pro mě získalo konkrétní podobu, protože tohle bylo moc dobré a napínavé čtení. K tomu téma vymírajících včelstev, které je v dnešní době čím dál aktuálnější a děsivější a v neposlední řadě krásně a barvitě popsané skotské pobřeží a pro mě neodolatelně tajemně působící maják na ostrově a já jsem nadšená :)

te-ssiinka3905
05.05.2020 3 z 5

Peter May, věhlasný autor...

Než se pouštět do čínské série, tak jsem začala jednodílnou knihou a no... Jako dobrý, ale zase taková pecka to není

Dceruška mi byla prudce nesympatická, ale hlavní hrdina měl mojí plnou pozornost... správně je napsané, jak by vám bylo, kdybyste se ocitli na břehu a nic nepamatovali, tohle bylo suprově sepsané... a jak se to pak celé začne odkrývat byla paráda, sice moc komplikovaný experiment s včelami, ale jinak super, jen ostatní postavy se prostě nepovedly
Půjčím si ještě Ostrov Entry pro tu atmošku ostrovů, ale jinak Peter May je nějak přeceňovanej, aspoň za mě

iveta3689
02.05.2020 4 z 5

Zajímavé střídání vyprávění z pohledu více postav. Stejně tak střídání ich a er formy, to není tak běžné a hodně mě bavilo. Samotný příběh je napínavý a velmi čtivý.

keny
20.04.2020 4 z 5

Maye mám ráda, ale protože moc nečtu detektivky, tak jen sem tam někdy proložím své čtení právě tímto autorem. Vím, že se v jeho knihách většinou dozvím jako bonus něco zajímavého, obohatím se informacemi buď o krajině, zemi, živočiších. I tady jsem byla zvědavá tentokrát na hlubší poznání světa včel. V podstatě jsem si přečetla, jen to, co už znám a obohacení znalostí se tím pádem nekonalo. Jinak děj celkem klasický, předvídatelný. Někdy jsem moc nechápala ,kdo je kdo a kdo se za koho vydává. Na dovolenou kniha akorát. Dala bych 3 a půl hvězdy.

AlenaF
28.03.2020 4 z 5

Trilogie z ostrova Lewis se mi líbila víc. Ale tento příběh nebyl také špatný - krásná krajina, ponurá atmosféra, zajímavý a poutavý začátek, bezvadná zápletka. Ale přesto jenom čtyři hvězdičky.

zpevSusannah
23.03.2020 3 z 5

Peter May dokáže naprosto barvitě popsat krajinu, ve které se příběh odehrává. Dokáže navodit ponurou a temnou atmosféru tak, že vyprávěný příběh tím pozvedne o úroveň výše. Zde ovšem pociťuji menší skřípání a drhnutí...
Kniha začala naprosto perfektně - vyplavený muž na pláži, který si nic nepamatuje a který si nedokáže vzpomenout ani na to, kdo je, jak se jmenuje a odkud pochází. Jediný, co cítí, je neskutečně hryzavý pocit, že provedl něco zlého. Noo, netvrďte mi, že toto nezavání skvělou detektivní zápletkou? :-)
Jenže ejhle! Mám pocit, že jsem právě schroustala úplně tuctový příběh. Vhodný tak na obrazovky TV Nova. Taková škoda!
Účel ale kniha splnila - zabavit se v době karantén a uvěznění ve svých vlastních bytech.. Dávám tedy tři hvězdy a příště lépe, pane May.

Nickky
08.02.2020 4 z 5

Již v trilogii z ostrova Lewis Peter May prokázal, že není autorem píšícím klasické kriminální příběhy, kdy čtenář očekává, že prim bude hrát odkrytí pachatele. On akorát konkrétní zločin použije jako katalyzátor pro to, aby se mohl věnovat mezilidským vztahům.
Mám ráda knihy, které toho ve své vlastní podstatě dokážou nabídnout daleko víc, než se na první pohled zdá. Knihy, které dosahují většího přesahu tím, že překračují hranice konkrétního žánru.
Snad neprozradím mnoho, když uvedu, že Umrlčí cesta se zabývá tématem včel (je to patrné již z věnování). Mile mě překvapilo, že informace si autor nevyfabuloval, ale zakládají se, jak jsem si později vyhledala, na pravdivém základu.
Ještě mi dovolte malou zmínku o popisech prostředí. Ty jsou opět tak barvité a krásné, že jenom stačí zavřít oči... A rázem stojíte na skotském pobřeží s pohledem upřeným na rozbouřené moře.

Anahk1
11.01.2020 4 z 5

Mě se kniha líbila.. čtivý, napínavý, poučný příběh a navíc pro mne s překvapivým koncem..

Gooverka
04.01.2020 2 z 5

Temné detektivní příběhy od Petera Maye miluju, ale tenhle byl zatím nejslabší. K dvouhvězdičkovému hodnocení mu pomohlo, že jsem knihu poslouchala jako audio namluvené Jiřím Dvořákem, jinak bych možná ubrala další hvězdu. Příběh začínal hodně zajímavě (muž se vynoří z moře a nepamatuje si, kdo je, ani co na ostrově dělá), ale od poloviny jsem spíše trpěla. Zápletka se dala dost dobře odhadnout, aktuální problémy světa byly do příběhu naroubovány dost násilně a hlavně by se nic z toho v reálném životě takhle nestalo, což je úskalí mnoha detektivek. Za mě tedy spíše zklamání.

NADEI
14.11.2019 5 z 5

Tohle je od P. Maye naprostá bomba. Příběhem na pláži vyplaveného muže, který neví kým je a co tam vlastně dělá, se začne rozvíjet osobní boj o přežití s detektivní zápletkou na pozadí aktuálního celosvětového problému. Kniha mě naprosto dostala, jako bych byla její součástí. Dokonalé a doporučuji !