Umírající detektiv

Umírající detektiv https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24886/umirajici-detektiv-24886.jpg 4 72 10

I takový geniální detektiv jako Sherlock Holmes se občas dostane do úzkých. Jak se ukáže v titulní povídce tohoto souboru, může se ocitnout až nepříjemně blízko smrti a ani jeho nerozlučný druh doktor Watson mu nemusí umět pomoci. Napínavé příběhy z viktoriánské Anglie baví své čtenáře již více než jedno století a vy si teď další tři z nich (Umírající detektiv, Lepenková krabice a Nezvěstná šlechtična) můžete vychutnat v rodném jazyce jejich autora.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Garamond

The Dying Detective , 1923

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Umírající detektiv je naprosto bezkonkurenční. A ostatní dva rozhodně nezaostávají. A procvičování angličtiny je třešnička na dortu.

Criosphinxx
08.12.2022 4 z 5

Conan Doyle psal neobvyklým jazykem a je krása něco takového číst.

Vůbec se nedivím, že je Holmes u většiny čtenářů jednou z nejoblíbenějších postav. I když si občas říkám, že až moc spoléhá na svou inteligenci a předvídavost, tak je to právě to co mě na něm baví.

Povídková sbírka na jeden den, ale opět skvěle strávený čas. Napínavé, humorné a promyšlené do každičkého detailu.

Umírající detektiv - 4*
Lepenková krabice - 3*
Nezvěstná šlechtična - 4*

marrie5227
04.07.2021 3 z 5

Sherlock Holmes je, byl a zůstane legendou všech detektivních a kriminálních příběhů. Doyle vytvořil originálního myslitele a jeho perfektního parťáka, kteří nezklamou v žádném případě.

VeruMalfoy
17.05.2021 4 z 5

Milý, krátký příběh, který nám ukazuje, jak brilantní a vždy plně duchapřítomný je Sherlock Holmes. Příběh měl i špetku humoru na konci, což je pro mě stále u tohoto detektiva i po tolika detektivních případech docela nezvyklé..

kacenkaaa
05.05.2020 5 z 5

Dokonalost.

Mira7
19.12.2017 5 z 5

Tři krátké a velmi čtivé příběhy. Jeden lepší, než druhý. :-) Sherlock Holmes a jeho neomylnost a důvtip při vyšetřování zdá se nezná hranic. Pokud bych měl ze tří příběhů zvolit pro mne nejzajímavější, byl by to nejspíše ten třetí poslední(Nezvěstná šlechtična), kdy jsem byl chvíli na pochybách, zda vše dobře dopadne. :-) Jako jediné negativum knihy, za to však velmi podstatné, bych zmínil, že jsem ji bohužel stihl přečíst za jedno odpoledne.

KlaraJahoda
17.09.2017 4 z 5

Krásný, překvapivý a hlavně dějem neobvyklý příběh. Tady se z počátku zdá jde Sherlockovi o život, což dává celému příběhu zajímavý nádech až strachu a tajemna narozdíl od obvyklých "pouhých" detektivních zápletek.

Laureone
21.12.2014 5 z 5

Doyle a jeho ľubozvučná angličtina sa v týchto troch príbehoch Sherlocka Holmesa ukazuje v plnej kráse. Príbehy sú krátke, ale aj tak plné energie. Naozaj skvelé čítanie.

mgeisselreiter
05.01.2014 4 z 5

Všechny tři příběhy se dobře čtou, Umírající detektiv u mě patří mezi ty nejlepší, ale i ostatní dvě povídky jsou nadprůměrné. 80%, 5.1.2014.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Fantasie a důvtip Sherlocka Holmese je nekonečná. Další ze série dvojjazyčného textu využije jak angličtinář-začátečník, tak pokročilý.