Umění žít

Umění žít https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32751/bmid_umeni-zit-o2z-32751.jpg 4 44 7

Kombinace přepracování a pásmové nemoci vžene Julii Fairfaxovou do zasnoubení s hráčem golfu a milovníkem vína jménem Oscar. Když však pochopí, že vřelejší city chová k jeho roztomilému labradorovi než k Oscarovi samotnému, je nucena přiznat si fakt, že na celé situaci je cosi drasticky nesprávného. Se svým snoubencem se rozejde, opustí zaměstnání a od základu chce svůj život změnit.Její nová kariéra kuchařky na dvou lodích sloužících jako hotely rozhodně revoluční změnou v jejím dosavadním životě je, a přinese jí mnohem širší životní poučení, než jen jak přepravit lodě zdymadlem. Ale i při cestě po vodě Julii minulost stále dohání. Musí se vypořádat nejen s vytrvalým Oscarem (nemluvě o jeho příšerné matce a nezlomném odhodlání její vlastní matky dceru provdat), ale také s příchodem záhadného muže do svého života…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Olympia

Life skills , 1999

LaBobule
04.06.2022 3 z 5

Knihu jsem cetla uz pred lety a nyni jsem se k ni znovu vratila. Prvni cast, kdy je Julie na lodi se mi libila. Ta druha cast uz byla slabsi. Vadilo mi chovani Julie - na jednu stranu ufnukana a na drhou hrdinka, co vse zvladne, jen nevi jak. A ten zaver... lasku jsem v tom moc nevidela, spis mi prislo ze Ferguse vzala na milost.

Květinka008
16.01.2021 2 z 5

Katie Fforde znám jako autorku prima oddechových filmů. U téhle knihy ovšem přešlap. Námět dobrý a zajímavý, zpracování poněkud unylé. Ze začátku - pro neznalého reálií - matoucí, jaké "kanály" autorka myslí. Název jsem nepochopila, je nicneříkající. Bohužel do čtení jsem se trochu nutila.

tess.de.veles
04.10.2016 odpad!

...ani já jsem téhle knize nepřišla na chut...je to nuda...nuda..nuda...Kdybych si tuhle knihu přečetla od autokry jako první, tak by byla zároven i poslední....

jluky
06.12.2015 1 z 5

Tejto knihy som na "chuť" neprišla, ale snažila som sa až do konca....Iba za poslednú štvrtinu dávam 1*.

kazecha
09.11.2014 3 z 5

Toto je druhá knížka, co jsem od autorky četla a tentokrát už jsem nebyla tak nadšená - líbilo se mi to až asi tak od půlky do konce.´

PS: že by si tak pragmatická hrdinka opravdu TAK nedala pozor? A ta divoká změna životního "stylu" ...

martinkaLLL
10.04.2013 5 z 5

Odpočinková četba, u které jsem se musela pořád jen usmívat a nebo smát. Krásně napsaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A když to skončilo, přála jsem si další pokračování, škoda, že není.

Ellis
03.08.2012 4 z 5

Tento typ knížek si beru většinou na dovolenou, kde chci číst něco nenáročného. Což tenhle příběh splnil. Zatím jsem přečetla celkem 3 knížky od autorky a je to vždy podobné - rozchod s otravným či jinak nevhodným mužem, osamostatnění se, seznámení se se strašně přitažlivým, ale příšerným mužem a nakonec spojení s oním novým mužem, který je vlastně hrdinčin ideál:)). No jde to no, ale pouze jako relax.

Katie Fforde
anglická, 1952