Umění války

Dva čínské traktáty pojednávající o zásadách taktiky a strategie, které platí nejen v armádě, ale též v obchodě nebo v osobním životě. Je až k nevíře, že zásady a metody konfrontace s protivníkem z dávných dob a ze vzdálené civilizace lze s úspěchem použít i v dnešní době. Umění války od Sun-c' a Způsoby boje od Sun Pina představují soubor doporučení a rad pro každého, kdo vede skupinu lidí, čelí výzvám a bojuje za sebe i své podřízené. Nauka, která tvoří obsah této knihy, nevyžaduje žádnou vědeckou průpravu a je přístupná všem čtenářům. Slova čínských mudrců jsou doplněna komentářem, který objasňuje obtížnější pasáže, popisem situačního kontextu a náměty, jak je aplikovat v každodenním životě. O účinnosti nadčasových čínských nauk vědí asijští politici, byznysmani a vojevůdci už dva a půl tisíce let. Ve 20. století po prohrané válce ve Vietnamu se o ní přesvědčily i Spojené státy, kde se nauka Sun-c' a Sun Pina už několik desetiletí vykládá na vojenských vysokých školách. Ovládnutí účinné strategie je užitečné nejen ve válce, ale také v každodenním životě. Nauku Sun-c' lze použít při jednání, vymáhání pohledávek, v marketingu, reklamě, sportu, v konkurenčním boji, při řízení kolektivu nebo obraně vlastních zájmů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62258/big_umeni-valky-myT-62258.jpg 454
Literatura naučná, Filozofie

Vydáno: , Helion

Art of war / 孫子兵法

Kniha Umění války

capricorn__
23.11.2020

Hodně nadčasová knížka - sice je kvůli jazyku docela obtížné ji přelouskat, ale moc se mi líbí přesah do každodenního života. Nakonec i ten použitý jazyk je docela fajn, když si na něj člověk zvykne. Je to jedna z knih, které můžete číst pořád a vždycky v ní najde něco nového.

tra-my5156
10.10.2020

Vojenská strategie rodiny Sun je jedinečným návodem, jak přežít a bojovat sami se sebou. Ve své době se jednalo o nadčasové dílo, které je plně oslovován svoji půvabností až v dnešním globalizovaném světě.

hellena1523
01.08.2020

Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala až coby odrostlejší, protože mám pocit, že mé mladší, nedej Bůh pubertální, já by ji nedocenilo. Takřka všechny myšlenky jsou natolik zažité a léty prověřené, že máte zpočátku pocit, že vám kniha nic nového nedá, ovšem nezapomínejme na to, že je časem prověřená, a právě zažitost těch hlavních myšlenek je tím největším důkazem její síly.
Pokud k této publikace přistupujeme jako k příručce "Jak vyhrát válku", pak je částečně za zenitem, to jistě. Ovšem pokud ji vnímáme jako filozofické dílo, jež nám má pomoci přežít s čistým štítem v prohnilém světě, může se opravdu stát čtenářovou "biblí". Asi je jasné, že nevyhrajeme každý boj, ale můžeme se sami na sebe podívat do zrcadla s vědomím, že si stojíme za svými hodnotami, svými rozhodnutími.
Strategie lze uvést do praxe v práci, při komunikaci nebo ve vztahu (a to i za předpokladu, že právě nevedete válku Roseových).
Doporučuji především těm čtenářům, kteří už mají leccos odžito a třeba hledají nový směr, potřebují nakopnout, pohnout se z místa.

E_Lan
23.07.2020

Pro mě velké zklamání a vlastně takový úlet. Je to stará kniha, část mouder je použitelná i dnes, část ale totálně ne, protože společnost se dnes chová a vnímá vedení zcela jinak. Vlastně mě kniha donutila k několika zamyšlení, ale že by mě posunula dále, to určitě ne.

Balsekar
15.09.2019odpad!

Z recenze ke knize: "Strategie, které platí nejen v armádě, ale též v obchodě nebo v osobním životě..." ??

Měl jsem asi přehnaná očekávání (na základě velmi vysokého hodnocení zde), ale opravdu krom vojevůdců a agresivních manažerů... mě nenapadá, komu by mohlo být umění boje, lsti, taktizování na podkladě slabých míst protivníka apod. dobré.

"Zapálit ležení s vojáky," ... "metat oheň proti nepříteli" WTF?!

lik009
17.05.2015

Velmi zajímavá kniha, ve které najdete mnoho poučnó a rad pro život. Určitě stojí za přečtení.

Ikkju
21.01.2014

Knihu mám natištěnou na zadních stranách formulářů z JE Temelín (tzv. Temoš), kamarád který mi jí daroval jí četl na směnách, podle situace k sobě obrácenou buď textem nebo revizemi svarů a podobných věcí...

martinkaLLL
05.05.2013

Takovej návod o tom,jak jít do války a jak válčit. Nemám ráda války a proto tomu nemohu dát dobré hodnocení. Nezáživná kniha. Jediné co mě zaujalo je způsob, jakým je kniha psaná.