Umění ticha

od:


KoupitKoupit eknihu

Přečtěte si nečekané vyznání známého novináře o tom, že klid může být jedinečným dobrodružstvím. Pico Iyer tráví život cestováním po celém světě – od Velikonočních ostrovů přes Etiopii, Kubu až po Kátmándú – a reportážemi ze svých cest. Ve své knížce se paradoxně věnuje radosti z poklidu a ticha, na které ho upozornil světoznámý písničkář Leonard Cohen. Inspirovaný jím, ale i Gándhím, Proustem či Emily Dickinsonovou se rozhodl cestovat nikam a najít tak svou vnitřní rovnováhu. Ponořte se do ticha a objevte nový vztah k světu tím, že se od něj odstřihnete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295555/umeni-ticha-rMj-295555.jpg 416
Orig. název:

The Art of Stillness

Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Noxi
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Dax
29. března

Knihu jsem koupil v Levných knihách, když jsem se pracovně ocitl v cizím městě bez knihy... Útlá knížečka, která ovšem hezky shrnula moje současné rozpoložení. Autorovo přesvědčení, že v dnešním přeinformovaném světě začíná být duševní odpočinek nedostatkovým zbožím a lidstvo v pohybu "zoufale" potřebuje umění Zastavit se, plně sdílím.
"Ve věku rychlosti nám nic tolik neprospěje jako zpomalení. Ve věku vzruchů není nic luxusnějšího než dávat pozor. Ve věku neustálého pohybu není nic důležitějšího než v klidu posedět."
Soundtrack: https://www.youtube.com/watch?v=LXvG0SMP7tw&list=PLPaztBWnatcj0ixn-5_jxB8eKPJr6WROf

nikol.chytova
06.10.2017

Kniha má dobrou myšlenku, dobré mínění. Někdy si ji určitě ráda přečtu znovu.

Autor knihy

Pico Iyer

Pico Iyer
britská, 1957

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených19x
v Knihotéce12x
v Chystám se číst29x
v Chci si koupit6x