Umění předstírat

Umění předstírat https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260441/bmid_umeni-predstirat-WLL-260441.jpg 4 545 94

Umění předstírat série

Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek – ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ – a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální proměnu, jejímž cílem je Justin Carter, největší krasavec a lamač dívčích srdcí. A aby si ji vůbec všiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí. Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc – v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Fine Art of Pretending , 2014

Karolína18
18.09.2016 3 z 5

Místy dost zmatené, až jsem si určité části musela číst vícekrát a i tak jsem v některých nenašla smysl.
Strašně mi vadilo, jak všichni kolem věděli, co k sobě hlavní hrdinové cítí a pořád je o tom poučovali a Aly s Bradonem si zase každý postavil hlavu a mysleli si, že jen jejich názor a pohled na věc je ten správný. V tomhle směru se děj příliš táhl a po chvíli mě začal nudit. Příběh byl samozřejmě už od začátku předurčen ke šťastnému konci, ale neodsuzovala bych tento tolikrát ohraný námět, kdyby nebyl i klasicky a naprosto nepřekvapivě zpracován.
Chyběl mi i humor.
Ale i přes to všechno si jsem jistá, že v takových třinácti, čtrnácti letech bych z Bradonova a Alyina lovestory byla úplně vedle. Zhodnotila bych ho slovem slaďoučký a myslím si, že ho dám raději přečíst mladší sestře.
Kniha není vůbec špatná, jenom ji nelze považovat za tu správnou volbu pro každého.

knihomolka1607
25.08.2016 3 z 5

Někdy sem tam pomatená, ale jinak velmi dobrá. Ohraný příběh, ale přesto mě příjemně překvapil :)

Marthas
16.08.2016 2 z 5

Knihu jsem sice přečetla skoro za jeden den, tedy se dá říci, že má spád ale ty pro mne mnohdy nesmyslné dialogy, které jsem nechápala a ostatně jsem mnohdy ani netušila, kdo je v situaci mluvčím...
Spousty chyb, které se vyskytují v celé knize ( nespisovná mluva podle mne neznamená, že si člověk bude plést tebe a vás a ni a ní...apod.
Ta kniha by rozhodně byla lepší, kdyby si dal někdo tady práci s korekturou a v zahraničí s "kompozicí"...
Uznávám, autorčina prvotina a srdeční záležitost, ke které se podle svých vlastních slov vrátila a předělala ji, po vydání své "první" knihy...
Nepřeju si vědět, jak to vypadalo předtím...
Pokud bude další díl, nejsem si sice jistá, zda to kniha potřebuje, tak si ho ale přečtu, chci vědět, zda se autorka dokáže ještě "krapet" vypsat...

Božílidi
30.07.2016

Nádherná kniha. Doporučuji :)

Laf
26.07.2016 4 z 5

Sice již od začátku je děj docela předvídatelný, ale i tak je to pěkná kniha. Pro chvíle oddychu výborná volba. :)

margoj
13.07.2016 5 z 5

U této knihy mě zaujala hlavně obálka. Popis byl zajímavý, ale pořád to nebylo úplně ono. YA už moc nečtu, čtu spíš knihy pro dospělé. A skoro všechny YA jsou o tom samém - zamilování, pohádání a eozchod a opětovné zamilování. Takže jsem se toho trochu bála.
Ale výsledek byl úplně jiný. Už od začátku jsem se do knihy začetla. Četla se strašně lehce! Děj byl krásně napsaný. Místy jsem se smála, místy jsem nemohla uvěřit svým vlastním očím. Ally měla super kamarádky - byly jiné než v jiných knihách a přece nebyly. Konec se dal předpokládat, ale přece jsem byla strašně šťastná ze to tak dopadlo. Na této knize nemám co vytknout, takže dávám všechny hvězdičky.

rarášek
12.07.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila.
Myslím, že jak to dopadne jsem věděla už z anotace, ale přesto to bylo nádherné prokousávat se knihou. Bylo mi celkem líto Justina, moc jsem v něho nevěřila, ale ukázal se v lepším světle, než jsem čekala. Jsem ráda za ni a Brandona.
Obálka je moc pěkná, skvěle se hodí. Příběh rozhodně nebyl špatný, ale někdy bych chtěla Brandonovi nebo Alyss dát pohlavek. :)

Roselunda 1928
11.07.2016 5 z 5

Ach. To bylo.... prostě... mám chuť všechny uobjímat k smrti.

Nic moc jsem od toho nečekala, jenže v té knihovně fakt nebylo skoro nic, co by mě zaujalo, tak jsem po tom ze zoufalství sáhla. A... prostě... já vím, opakuju se... ale to bylo tak...

Geniální typ knihy na léto, kdy je horko a vy si potřebujete oddychnout, vypustit všechno z hlavy a pobavit se. Umění předstírat má zvláštní vlastnost, můžete totiž v půlce věty přestat číst, zahledět se do dálky a s lehkým úsměvem na rtech se zasnít. Po chvilce navážete tam, kde jste skončili a ihned se do knihy začtete. Přesně tohle od podobných knih požaduju.

Brandona a Aly jsem si oblíbila, i když jsem s jejich chováním a názory občas dost nesouhlasila. To, že kniha byla i z pohledu Brandona, mě mile překvapilo. A ten konec... prostě aubfdž :3

Prostě, tohle bylo neskutečně předvídatelné, ale i neskutečně miloučké, že jsem se celou dobu culila jako sluníčko (hlavně neříkejte, že jste Brandonovi a Aly na konci nefandili). Občas jsem se smíchy popadala za břicho a občas kroutila hlavou nad vším možným... a stejně mám pocit, že to je jeden z nejlepších příběhů tohohle typu. Tak.

bartosovic00
27.06.2016 5 z 5

Knizku jsem si chtela precist jen jako oddychovku a rozhodne splnila me ocekavani- Lehke cteni s predem jasnym koncem. Ale zapletky me take bavily a knizku jsem precetla velmi rychle

pecinka21
07.06.2016 2 z 5

Boužel nejsem cílová skupina, proto mě kniha vůbec nenadchla.

Sabii14
08.05.2016 5 z 5

Knížka parádní i když konec byl předvídatelný a věděla jsem jak to skončí.
I tak jsem s příběhem i s postavy spokojená, líbilo se mi číst pohledy obou hlavních postav.
Bylo to vtipné i pěkně napsané :)

Pedruska01
05.05.2016 5 z 5

Četlo se to téměř samo, už dlouho jsem nezažila knihu, která mě tahle chytla, že jsem ji nechtěla ani odložit. Kdybych mohla, přečetla bych ji na jeden zátah,protože by fakt stálo jet nonstop, bez spánku, bez povinností a bez práce! Pořádně ani nevím, co napsat, jelikož to není ani pár minut, co jsem dočetla a všechno to ještě doznívá, a navíc jsem z ní neskonale nadšená.
Samo o sobě trošku smutné téma, pokud se dva nejlepší kamarádi opačného pohlaví tahle do toho zamotají a dlouho to tají, ale pro takovéhle zápletky jsem jak stvořená. Brandona jsem si hnedle zamilovala, byl skvělým kamarádem, který byl oporou ve všech záležitostech, byl ochotný svým způsobem riskovat a chránit za každé situace. Byl prostě a jednoznačně zlatý a naprosto jsem jeho obavy chápala. Aly mi byla taky hodně blízká, v mnoha věcech, které uskutečnila, a kterých se bála jsem ji obdivovala. Naprosto sympatické veškeré postavy, až na Lauren. Nebyla mi vyloženě nějak protivná, jen tam moc clonila... -_- A ještě pár slov k Justinovi. Jasně, na začátku byl nastíněný jako naprostý lamač srdcí a kluk stvořený jen pro nezávazný randění, ale později, vývojem, se mi i dostal pod kůži a bylo mi ho líto. Uvnitř byl opravdu hodným, skvělým klukem, který byl tedy odsouzený ke smůle. A ze začátku Gabiny prostředníčky? :D Ta holka mě bavila. Taky jsem si užila "málem" bitku mezi Justinem a Brandonem, byli kámoši, jasně, každopádně, pro mou romantickou duši by neuškodilo, kdyby tam fakt byla. :D Takže jsem kapku litovala, že mi autorka nesplnila přání.
No, měla bych to shrnout. Jsem z toho nadšená, neskonale se mi to líbilo a hodnocení i doporučení je snad málo. První knížka od této autorky, už před touhle knihou jsem měla její prvotinu a následné pokračování v merku, ale tohle mě přesvědčilo, že psát fakt umí, takže se budu těšit, až se mi jen dostanou do rukou. A prosila bych jednoho Brandona přibalit, prosím! :)

PetraBery
04.05.2016 3 z 5

Nejsem cílová skupina čtenářek a čtenářů této knihy a s tím jsem k tomu i přistupovala... A ono to nebylo vůbec zlé. Romantická knížka o první lásce, kamarádství a hledání sebe sama. Pro mladší čtenáře můžu doporučit, starším už toho tolik asi nenabídne. K odpočinku paráda.

Heli.Annabell
18.04.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Četla se mi velice dobře a hned na začátku jsem si oblíbila hlavní postavy. Líbilo se mi, že jsem mohla vidět věci z pohledu Brandona.

Laurel
13.04.2016 3 z 5

Taková pohodová, oddechová knížka. I když musím říct, že mě chvílema hrozně deptalo fňukání hlavních postav. Pořád se to opakovalo, chvílema byl děj nejasný a celkově se nic nedělo. Neříkám, že je to špatná knížka, jen, že jsem četla i lepší :)

stepka3765
26.03.2016 4 z 5

Moc hezky napsaná knížka. Oddychovka, u které se nemusí moc přemýšlet, přečetla jsem ji jedním dechem. :)

i.love.books@
24.03.2016 2 z 5

Krásná kniha s krásným příběhem.

LilianaFalcon
17.03.2016 2 z 5

Asi už jsem prostě z některých druhů knížek vyrostla. A tahle "proměna" ošklivého káčátka mezi ně bohužel patří. Na to, aby se mi knížka dostala pod kůži a fakt jsem si ji užila, Aly s Brandonem nemají.
Na můj vkus oba moc řešili, co má Aly zrovna na sobě, moc se snažili "odzamilovat" a... bylo toho víc, co mi vadilo,... rozvleklé, zdlouhavé, s oběma bych tak půlku knihy třásla, aby už se vzpamatovali... Taky jsem si říkala, "bože, už ne! Už žádný další pohled na Alyino vysportované stehno!" A stejně tam zase byl.
Pro puberťačky dychtící po tuctovém románku asi dobrý. Ale já si půjdu znovu přečíst Moře klidu, abych na příběhy ze středních škol nezanevřela.

petruska4110
15.03.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka :) Četlo se to úplně samo.

terkas2001
09.03.2016

Skvělá oddechová četba. Sice dost předvídatelný konec, ale nevadilo mi to. Doporučuju všem, co mají rádi zamilované románky.