Umění odejít - Z případů inspektora Alvareze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obchodník s uměním Oliver Cooper žije zdánlivě idylickým životem na Mallorce. Veškerá pohoda se však vytrácí v okamžiku, kdy jej navštíví mafiánský zabiják White a vyzve ho, aby vrátil značně vysoký finanční obnos, který Cooper zpronevěřil. Když pak obchodník zmizí a je nalezeno jen jeho opuštěné auto, dostane případ na starost inspektor Alvarez. V průběhu vyšetřování se Cooperovo mrtvé tělo objeví na velmi překvapivém místě a inspektor postupně zjišťuje, že půvabná vdova Rachael byla svému zavražděnému manželovi nevěrná a že zájem na Cooperově smrti mohl mít i jeho - zdánlivě tak sympatický - soused. Přestože o podezřelé není nouze, na čas, který zůstal na Cooperových rozbitých hodinkách, mají všichni alibi. Lze se však na tento důkaz doopravdy spolehnout?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100986/umeni-odejit-z-pripadu-inspektora-alvareze-100986.jpg 3.43
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

An Artistic Way to Go, 1996

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Umění odejít - Z případů inspektora Alvareze

Přidat komentář
Zelený_Drak
20.07.2016

Příliš se v detektivkách neorientuji (naposledy jsem četla nějaké dětské), ale domnívám se, že toto je jedna z těch pěkných. Konstrukce je jednoduchá. Nejprve je představena oběť, pak potenciální vrahové, následně dojde k činu a začíná vyšetřování. Možná mě trochu brzdilo ve čtení, že Alvarez musel nejdřív odhalit všechny podezřelé, které už čtenář znal z prvních padesáti stran.

Stylisticky je to pěkné, malebné. Sice všechny ty popisy života na Mallorce ubírají napětí, ale ani jsem moc napětí od knihy nečekala, takže mě to nijak nezklamalo.

Překlad Pavla Kaase nemá žádné viditelné chyby. Chyby v textu jsou zřejmě důsledkem přehlédnutí korekturou a divný překlad názvu může být nakladatelovo rozhodnutí.

woodward
12.01.2016

Český název je poněkud zavádějící, ale jinak je to docela dobrá a slušně přeložená detektivka. "Rozostřený" závěr, kde není vůbec jasné, jestli se odhaleného pachatele podaří někdy usvědčit, není na závadu; řešení je jasné, logické, psychologicky i fakticky zdůvodněné. A náhledy do života obyčejných Mallorčanů jsou velmi osvěžující. Už se těším na další případ inspektora Alvareze.


Doporučujeme

Červená lucerna
Červená lucerna
Fantóm Opery
Fantóm Opery
Osudný slib
Osudný slib
Před pikolou za pikolou
Před pikolou za pikolou

Autor a jeho další knihy

Jeffrey Ashford
anglická, 1926

Kniha Umění odejít - Z případů inspektora Alvareze je v

Přečtených3x
Doporučených1x
Knihotéce2x
Chystám se číst1x