Umění mrdati

Umění mrdati https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231744/umeni-mrdati-xsx-231744.jpg 4 28 6

Kniha Umění mrdati je stylizována do formy dopisu z první poloviny 19. století. Abbé Appliqué chce své "bohaté zkušenosti" ze zpovědnice předat svému mladému synovci. Ten je ve věcech lásky dosud nezkušeným, a proto mu strýcovy otevřené, poeticky opsané, ale i nehledanými slovy vyjádřené rady mají být návodem i poučením, jak obstát jako neodolatelný muž a náruživý milovník ve světě tělesné smyslnosti a ženské náruče. Abbé líčí základní milostné polohy, ale i romanticky a s básnickým zanícením doporučuje další erotické praktiky. Přesto se nejedná o francouzskou nápodobu kámasútry, jak by se mohlo zdát. Zkušený kazatel rozvážně vnímá milostnou touhu a konání jako pradávnou a člověku zcela přirozenou žádostivost. Sám uvážlivě dodává: "Bůh, toť láska. Kunda je jejím oltářem. To není rouhačství, můj milý, neboť celibát kněží si nevymyslel Bůh, ale lidé." Kontroverzní dílko připisované Vítězslavu Nezvalovi.... celý text

joachim36
31.10.2022 5 z 5

Krásně napsaná novelka s překrásným jazykem a svým způsobem i filosofií, nad kterou stojí za to popřemýšlet...

slawa.cap
09.08.2021 4 z 5

Za mně super, rozhodně to není žádná velká literatůra, ale takové chvilkové rozptýlení. Dopis na pár stránek o sexuálních poučkách. Jen na to že je to erotika mi tam chyběla jakýkoliv erotická atmosféra, která je třeba u Lady Fuckingham všudypřítomná.

anickalysano
25.07.2018 5 z 5

Za me vyborne! Vysoko hodnotim kvalitni preklad - spravne vybrana slova, slovni spojeni, souveti z tohoto spise bibliofilske eroticke dilko delaji skvele cteni.

los
28.09.2017 4 z 5

něžné duše bych ke čtení nezval...

lazarus
16.05.2014 4 z 5

Nevybíravým jazykem a proklatě zábavně vyvedená instruktáž pro budoucího kance. Věru, máme se od předků co učit :)

MarieAnnaSarah
14.12.2013 3 z 5

K tomuto dílku jsem jsem dostala úplnou náhodou. Avšak pro oživení jednoho nudného večera na horách posloužilo skvěle, když jsem ho předčítala na místo pohádky spolubydlícím.

Věřím, že v době svého vydání bylo velmi kontroverzním, vždyť jen těch neslušných slovíček tam je přehršel. Ale nás především pobavilo. Myslím, že v dnešní otrlé době ho ani nedokážeme již jako tolik šokující vnímat, vždyť se na nás popisy coitu hrnou ze všech stran. Ale tohle dílko má oproti ostatním velké plus, je krátké, přímé a napsané výborným jazykovým stylem, který všem těm 50 odstínům chybí.

Takže přinejmenším za pobavení dávám tři hvězdičky :)

sex erotika

Joseph de Souvenir