Umění japonských zahrad

Umění japonských zahrad https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54075/umeni-japonskych-zahrad-54075.jpg 5 11 1

Publikace přibližuje japonské zahrady, v nichž je člověk v neustálém kontaktu s přírodou, a je určená všem, kteří chtějí zahrady zakládat.

1amu
15.02.2020 5 z 5

S japonskými zahradami a jejich krásou jsem se nejdříve seznámil v Novém Hloubětíně, a to v zahrádkářské kolonii, která byla záměry ČKD PRAHA o.p. určena k zániku. Měl se tam vybudovat obří závod na výrobu lokomotiv. K tomu nedošlo, ale alespoň něco, buduje se tam v tichosti sídliště Lahti. Krásu japonských zahrad mi ukázal starší pán Josef Chrastil, který si dal cíl vybudovat na okraji východní Prahy jakousi minizahrádečku, což se mu podařilo. Bohužel ta krása nevydržela dlouho, nastoupily buldozery...

Bohudík japonské zahrady, vzniklé před 1000 roky zůstaly lidstvu zachovány. Tu nádheru zachytil na fotografiích Zdeněk Thoma a textem doplnili japanologové a sinologové manželé Hrdličkovi. Měli k tomu kvalifikaci. Pan manžel byl velvyslancem v Tokiu přes 15 let.
Nádhernou publikaci, chloubu každé knihovny, vydalo nakladatelství Argo v r.1996.

Japonsko japonské zahrady

Autoři knihy

Věna Hrdličková
česká, 1924 - 2016
Zdeněk Hrdlička
česká, 1919 - 1999
Zdeněk Thoma
česká, 1938

Kniha Umění japonských zahrad je v