Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela. Část první

Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela. Část první https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273073/bmid_zivot-a-smrt-captaina-marvela-cast--JBC-273073.jpg 4 26 5

Kreeský voják Captain Marvel, který byl vyslán, aby špehoval lidi, se vzbouřil proti svým rozkazům a místo toho se stal ochráncem Země. Nyní musí čelit největší výzvě svého života v podobě smrti posedlého šíleného titána Thanose. V sázce je celý vesmír, proto musí Captain Marvel podstoupit nemilosrdnou zkoušku - takovou, která buď otevře mysl, nebo jej zcela zničí.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

The Life and Death of Captain Marvel. Part 1

wistar
22.01.2022 1 z 5

Příšerné! Neuvěřitelná nuda, naivita mi nevadí,ale tak příšerné postavy, scénáře a dialogy jsem snad neviděl. 1/10 za ucházející kresbu a že to šlo vydržet

trudoš
17.04.2021 2 z 5

Tohle bylo peklo dočíst. Nejen, že je podle mě původní Captain Marvel poměrně nezajímavou figurou, ale ani jeho vlastní komiksová řada není bůhvíjaké terno. Ovšem ono je to především o tom, že já ty kosmické haluze jednoduše špatně snáším. Mizerně se orientuji v pravidlech hry, protože mi přijde, že se mění za pochodu, a navíc si autoři mohou vymyslet prakticky cokoliv, když to obalí dostatečně tajuplně se tvářícími výrazy. Ve výsledku taková obdoba Green Lanterna a Supermana v jednom, pouze s malým bonusem – jde o dvě osobnosti v jednom těle, což nabízí alespoň jakési oživení jinak vágní superhrdinské šablony.
Osobně jsem proto zvědav spíše na druhé album. Uvidíme, jestli se postavy i styl vyprávění posunou kus dál, nebo zda se bude i nadále omílat dokola to samé. Ale pravdou je, že další střípek skládačky zapadl na své místo, protože dvojice Ricky Jones a Mar-Vell hrála už nejednou ústřední roli v mnoha konfliktech (Na věky věků, Tajná invaze), takže o nich konečně vím taky něco víc.

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Najprv som si chcel kúpiť NHM Marvela, ale nakoniec ma zaujal tento komiks. Dobre sa čítal, Thanos ako záporák ma potešil.

hroubek
28.01.2016 4 z 5

Komentář se týká obou částí. Captain Marvel byl pro mě ze začátku velkou záhadou. Dost jsem se bál, aby komiks nebyl plný dialogů, které by neustále popisovaly co vidíme na panelech. O to větší pro mě bylo překvapení, jak moc komiks šlape(hlavně závěr je výborný, souboj s Thanosem se také povedl). Komiks má velký spád, a některé kapitoly se čtou moc dobře. Akce je dobrá, hrdinové zajímavé, a jako neznalec marvelova světa jsem si nepřipadal ochuzen. Trochu mě mrzí, že je Thanos nevýrazný a dost přímočarý a neustále opakuje to samé dokola. Komiksu dost prospívá, že se mění scény a i hrdinové, krom Avengerů se zastaví i pár dalších. Captain Marvel je dobře čtení, a hlavně v závěru si uvědomíte jeho přesah.

martinstefko
05.12.2015 3 z 5

Myslím si, že i v dnešní době je tohle kniha, která dovede čtenáře zaujmout, a to minimálně v tom smyslu, že se bude dobře číst. Jim Starlin si s postavou, která není až tak zajímavá, poradil dobře, a její přetvoření je rozhodně silnou stránkou první části. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/12/1053-ultimatni-komiksovy-komplet-108.html

Autoři knihy

Jim Starlin