Wolverine: Starej dobrej Logan

Wolverine: Starej dobrej Logan https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265569/bmid_wolverine-starej-dobrej-logan-AEF-265569.jpg 5 231 39

Budoucnost po padesáti letech: Zpustlou zemi, která bývala Spojenými státy americkými, si mezi sebe rozdělili tyranští superpadouchové vládnoucí svým poddaným z pozice diktátorů. Hrdinové padli a nikdo netuší, co se tehdy stalo Wolverinovi - jeho místo zaujal jen mlčenlivý, stárnoucí muž jménem Logan. Nejde mu už o nic jiného než o rodinu... a ta je nyní ohrožena. Logan má jedinou šanci - musí se vydat napříč celou Amerikou za posláním, jimž si zajistí budoucnost a smíří se s minulostí.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

Wolverine: Old Man Logan , 2010

Maly_MACKO
19.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Jediná pozitivní věc na tomhle komiksu je, že komiks vyšel. Jinak je to depresivní jízda od začátku až.....počkat úplně do konce ne, když vezmu vpotaz ten masakr na konci. Jinak dětem bych tohle nedával číst.....pokud děti nemáte rádi, směle do toho.

Voliarty
23.12.2022 4 z 5

Hold, asi nie najlepší komiks, ktorý som si na predvianočný čas mohol vybrať, ale čo už. Každý oslavujeme po svojom. Niekto pri rozprávkach a niekto pri zdeptanom Wolverinovi, ktorý musí cestovať krížom cez Ameriku, za ktorú by sa nejeden post-katastrofický film nemusel hanbiť.

Pochválim atmosféru, ktorá je presne taká, ako by ste od podobných diel čakali. Panuje tu beznádej. Moc majú v rukách nebezpeční psychopati, nádej prakticky neexistuje. Celkovo tomu pomáha aj to, že sa presne nedozvieme, ako hrdinovia padli. Hawkeye nám povie pár informácií, ale nič konkréte. Páči sa mi, že sa takto Millar rozhodol. A záver je dokonalý.

Starý dobrý Logan je právom jeden z najslávnejších Wolverinových príbehov. Wolverine je napísaný zaujímavo a čitateľ sa postupne dozvedá, prečo sa rozhodol pre pacifizmus. Svet je správne anti-utopistický a depresívny. A celé je to zahalené v peknej kresbe. Za mňa spokojnosť.

Na záver ešte dve zamyslenia a štuchnutia do detailov. SPOILER: Za prvé, nepozdáva sa mi, že sa Magneto nepostavil proti Red Skullovi, vzhľadom k ich minulosti. Predsa len Magneto je preživší holocaustu a Red Skull hrdý nacista. A druhá vec, keď Red Skull hovorí o hlavných organizátoroch hrdinskej genocídy, tak pochopím, že je medzi nimi on, Magneto i Dr. Doom, ale čo tam robí Abomination? Ten mi nikdy nepripadal ako organizátor a veľké meno a viem si na jeho mieste predstaviť ,,vhodnejších" zloduchov. KONIEC SPOILERu.

ludek.n
19.12.2022 4 z 5

„Svět se změnil… Tohle už není místo pro supertýmy a úžasný grandiózní plány!“ Mark Millar a Steve McNiven nám představují jednu z možných budoucností marvelovského univerza, v níž vládnou superpadouši a pro hrdiny (případě snad naději) tady takřka není místo. Že je to budoucnost syrová a brutální o tom žádná. Steve McNiven ji vdechl skutečně pochmurnou a bezútěšnou náladu a ukazuje ji v těch nejotřesnějších scénách, plných násilí, hrůzy a šílenství. Road movie dvou stárnoucích chlápků napříč zpustošenou Amerikou tak vyznívá jako cesta za ideálem, za očištěním duše od hříchů minulostí a za odpuštěním všech vin. Cesta nelítostná a smrtící pro všechny, kdo se postaví Spider-bugině do cesty. Millar si rozhodně servítky nebere a jde přes mrtvoly. Masakruje protivníky ve velkém stylu a žádný způsob smrti mu není dost dobrý. Finální „speciální“ řežba nechť toho příkladem. Tím spíše, že mu McNiven nabídne panely s tak úžasnou dynamikou, že podobnou aby člověk pohledal. Když například Spider-manova vnučka Ashley setne hlavu mladému Kingpinovi, tak ta krev stříkne až na vás a budete mít co dělat, abyste ji dostali pryč ze svých hadrů. Možná je toho zabíjení na jeden příběh až příliš, ale sílu tomuhle komiksu určitě nikdo upřít nemůže.

Criosphinxx
12.08.2022 5 z 5

Myslel jsem si, že to je komiksová předloha k filmu “Logan: Wolverine”, ale ne… je to zcela něco jiného! Jediným stejným prvkem je atmosféra postapo světa, která vypadá jak vystřižená z Šílenýho Maxe.

Kresba je surová - hodně krve, kostí, usekaných rukou a létajících hlav. Avšak navzdory těmto prvkům jsou tam i západy slunce a plno krásných obrázků. Dokonce i dinosauři tam jsou!!!:D

Wolverine je prostě jedna z nejlepších postav Marvelu (Né-li nejlepší!) a tahle melancholie se k němu prostě hodí.

Nezlobil bych se, kdyby to bylo delší, ale i za těch 220 stran se člověk dočká scén, ze kterých mrazí. Odkazy na jiné superhrdiny a padouchy byly úžasné.

ArkAngel
19.07.2022 5 z 5

Vytvořit postapokalyptický vesmír, ve kterém hrdinové prohráli a Logan se utápí v sebelítosti, je jedna z nejgeniálnějších věcí, jakou v Marvel komiksech najdete. Celý svět je tak nějak zvrácený, Hulk žije podle "Home Sweet Alabama," Red Skull sbírá trofeje mrtvých hrdinů a obléká si je apod. Marvel v minulosti vytvořit hodně "Co kdyby...?" příběhů, ale tenhle je dotažený do nejmenších detailů, scenáristicky perfektně zvládnutý a ke všemu ještě skvěle nakreslený. Millar tyhle alternativy umí a obecně lze říct, že je jedním z nejlepších mainstreamových komiksových scenáristů.

fvalek
07.02.2022 5 z 5

Tohle je perfektní kniha, která velmi neotřele a drsně představuje jednu z možných budoucností. Celý tenhle alternativní svět byl tak krásné zvrhlý a logicky funkční, až oči přechází. Zestárlé karikatury původních postav jsou vytvořeny okouzlujícím způsobem, kdy se neustále máme potřebu ptát: "Proč to dopadlo zrovna takhle? Jak se tohle stalo? Co tomu předcházelo a co bude následovat?" Je to skutečně neuvěřitelně inteligentně vytvořená alternativní realita, která si pohrává se všemi klišé a nastavenými neměnnými věcmi, které by v klasickém světě Marvelu neprošlo měnit.

Příběh Wolverina je udělají důvěryhodně a pěkně, přestože má své WTF momenty, kdy se člověk musí ptát, proč sakra něco neudělá, tak je vše vysvětleno dobře a soucitně a osobně mi přišlo, že Logana naprosto chápu a jeho smýšlení tak dávalo smysl. Hrdinská výprava s Hawkeyem, která nám ukázala celou novodobou Ameriku a zavedla je na spoustu neuvěřitelných dobrodružství, nemá obdoby. Celé finále dopadlo nejlépe, jak mohlo, přestože se nedalo vyhnout obrovským ztrátám. Hodně jsem se bál, aby to nebyl komiksový příběh, na jehož motivech je natočený film Logan, ale naštěstí ne a musím říct, že tenhle komiks je milionkrát lepší než ten film! :)

Kopta
01.12.2021 4 z 5

Starej a dobrej. A to všechno okolo. Tady se setkáváme se vysoce dekadentní budoucností superhrdinského světa. Originální trip, který samozřejmě někdy dává přednost krvavosti před příběhem, který i tak není vůbec špatný. Skvělý zážitek, kterým se Marvel posouvá trochu dál. A odporně dobře.

RaptoR
15.01.2021 5 z 5

Že to bude dobrý? To jsem čekal. Že to bude taková pecka? To už ne! Parádní jízda mrazivou dystopickou Amerikou se slepým Hawkeyem a mírumilovným Wolverinem. Pardon, Loganem. Doporučuji všem! :)

Tomsimas
18.12.2020 5 z 5

Postapokaliptický svět který autoři vytvořili je naprosto geniální. Příběh kombinuje prvky z filmů o Šíleném Maxovi a velkou inspirací určitě byl western Nesmiřitelní. Wolverine si dokonce v závěru místo svý klasický kombinézy obleče podobné věci jako Clint Eastwood. Logan zestárnul, je to pacifista a rodiny tip. Z outsidera Hawkeye se stal drsňák, co ma dítě se Spidermanovo dcerou. Z Hulka se stal zvrhlí vládce po vzoru římských císařů. Zbytek Avengers je mrtvích. Pád superhrdinů je jen lehce naznačen, zbytek si musí čtenář domyslet sám. Názorný příklad je pohled na Thórovo kladivo nebo na mrtvé tělo Ant- mana. Jedinou slabinou je délka, je to moc krátký, některé části se stanou moc rychle. Námět to má na několik dílů tak snad se jich dočkáme, byla by velká škoda kdyby ne.

Atlantis
01.12.2020 4 z 5

Znovu si po letech procházím první šedesátku UKK a tenhle díl je prostě top první série. Parádní svižný děj, žádné plácání kolem. Jedním z největších taháků je sledovat, co se událo jednotlivým postavám, takže prostě chcete jít s Hawkeyem a Loganem dál a odhalovat další tajemství. Pár věcí mi nesedlo, logicky nedávaly moc smysl (Wolverinovi vyprchává healing faktor?), ale i tak jsem se bavil.

klempy2
19.11.2020 5 z 5

4.5/5 - Starej Logan, kterej už 50 let nevytáhl drápy v postapo světě, alá mad max kterej si superpadouši rozdělili mezi sebou jako koláč. Logan si žije poklidně s rodinou jako farmář v hnusné postapo kalifornii ovládané Hulk gangem. Bohužel ale nemá na nájemné tak vezme kšeft a s společně s Hawkeyem se vydává na cestu přes celou zemi aby doručil balíček.... a tady se nám tento příběh rozjíždí. Nebudu spoilovat, ale je to nářez! Není ale jen rubačka ale naopak, je to spíš taková Loganova cesta za sebe odpuštěním a o tom jak v sobě zase najde wolverina, kterého v sobě dávno pohřbil. Závěr je taky pecka. Fakt hodně dobře odvyprávěný přběh, který má více vrstev než se na první pohled může zdát. Proč teda nadám za plný počet? Pár věcí mi na tom vadilo. Logan pořád každýho oslovuje slovem "brácho".....Nazdar brácho, nech to být brácho, díky brácho, co tam máš brácho....brácho, brácho, brácho. Později už mi to lezlo trochu na nervy a druhá věc je kresba, která je sice kvalitní, jenom Logan na stránce x vypadá úplně jinak než Logan na stránce y....to mi přišlo prostě strašně divný, že tam u něho chyběla konzistence jeho vzhledu. Ale jinak je to jako celek skvost.

SimonDobes
24.10.2020 5 z 5

Pútavý a drsný komiksový príbeh s veľmi vydarenou kresbou, ktorý si rozhodne neberie servítku pred ústa.
Neskutočne som sa bavil, každou stranou som bol zvedavý, čo sa starému Loganovi a slepému Hawkeyeovi stane a aký osud ich postihne.

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Jak mohou naši superhrdinové prohrát? Geniální zpracování a velmi zajímavý námet.

MartyManCZ
21.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Mam rád když jsou ty příběhy v komiksech takový osudový a drsný a zlý...a Logan to splňuje, je to prostě špinavý a krvavý. Kresba, atmosféra wastelandu, bezvýchodnosti situace, ztráty převahy...všechno sedí a je věrohodně znázorněno. Jedinou výtku mám k posledním dvoum-třem panelům, kdy se Logy nedrží svého přesvědčení ze začátku...

tereza1198
01.08.2020 5 z 5

Parádní jízda přes trosky Ameriky. Absolutně úžasná kresba, skvělý děj a starej dobrej Logan, který chce být už jen farmář a pacifista. Spousta odkazů na univerzum. Určitě jsem některé nepochopila (co je kdo je u Pym falls). V určitých chvílích mě opravdu zamrazilo. Opravdu skvělé a kapku děsivé.

B-artX
29.06.2020 5 z 5

Velmi nekonvenční komiks, který popisuje osudy Starého dobrého Logana v dystopické budoucnosti. Tento svižný road trip po tom, co zbylo z USA baví šíleně. Děj se ani na moment nesekne a naopak, střílí na čtenáře jednu starou slavnou postavu za druhou a k tomu přihodí nějaký epický moment. Všechno se ale děje nějak moc rychle- třeba část s dcerou Hawkeye se uzavřela tak nějak podivně a urychleně. Konec komiksu je ale nezapomenutelný a jako celek působí skvěle. Musím vyzdvihnout kresbu, která byla doopravdy parádní. Moc jsme se bavil.

37Tomanů
05.05.2020 5 z 5

Skvělý drsný komiks. Paráda.

Ivan Kučera
01.05.2020 4 z 5

„Nejmenuju se Logan, brácho.“ Poviem na rovinu, že u mňa to nie je až taká pecka, ako pre mnohých iných, ale každopádne 4* tomu musím dať či chcem, či nechcem. Tá apokalyptická vízia je proste príliš dobrá, rôzne superhrdinské dodatky príliš mrazivé (Hammer Falls) a kresba príliš veľkolepá, krvavá a drsná na to, aby som to dokázal hodnotiť ako priemer (hoci podľa mňa by takémuto druhu príbehu viac sekla čierno-biela). Najmä vďaka radikálne „inak“ poňatému Wolverineovi (pardon, Loganovi) je to skutočne proste dačo iné, než sme v americkom komikse zvyknutí. Trocha mi tam nesedeli dinosaury, logické čudnosti (Kingpin vyzerá ešte mladšie, ako pred 50. rokmi) a Hulkov gang.

jaroslaf2941
08.02.2020 5 z 5

Čekal jsem něco podobného filmu a byl jsem naprosto zaskočen úplně jiným a povedeným příběhem. Temná komiksová alternativní realita zde opět sedí jak prdel na hrnec. Navíc to má takovej drajv, že jsem po přečtení dostal chuť dát si i nějaký film z x-menovského univerza :-) Hulkové dostali na prdel.

jarynek
08.12.2019 5 z 5

Skvěle vykreslený postapo Marvel svět, který si rozparcelovalo několik postav a kde lidský život nemá zas až tak velkou cenu. Logan už není Wolverine a vlastně nikdo, koho z Marvelu známe, již není tím, čím býval. Cesta Logana tam a zase zpět je plná zvratů, napětí, hlášek, mrtvol a celkového rozkladu světa. Přitom to má ale celé skvělé tempo, kde se ani chvíli nenudíte. Vše podtrhují krásné velké akční panely. Millar opět nezklamal a já se královsky bavil.

komiksy superhrdinové Marvel X-Men tým Wolverine postapokalyptické romány

Mark Millar