Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana

Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286666/bmid_ultimate-spider-man-smrt-spider-man-VYI-286666.jpg 4 45 9

Šest Spideyho nenebezpečnějších protivníků - Norman Osborn, doktor Otto Octavius, Electro, lovec Kraven, Sandman a Vulture - uteklo z vězení S.H.I.E.L.D.u. Spojená svou nenávistí k pavoučímu hrdinovi se tahle zlověstná tlupa rozhodne pomstít Petru Parkerovi za své minulé porážky. Jejich cílem je Spider-Manova rodina a jeho přátelé. Ultimate Spider-Man musí podstoupit největší oběť, aby své šílené protivníky zastavil jednou provždy.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

Ultimate Spider-Man: The Death of Spider-Man

Raido26
31.03.2021 4 z 5

Tento spider-man se zvládl vyhnout spoustě klišé, které mě po letech čtení "pláštěnkovek" začínají unavovat. Příběh je přízemní, uvěřitelný a nikdo si tu na nic nehraje. Bendis krásně buduje atmosféru a ani dialogy postav zde nejsou jen zbytečné tlachání. Vše tu má svůj význam. Bohužel, i když se Bendis snažil vyhnout ohranému závěru, jistým klišé přece jen neunikl. Samotný konec neměl tak úplně atmosféru v jakou jsem doufala, i tak je to ale solidní komiks a za mě rozhodně 4,5*/5*.

Delphín
22.01.2021 4 z 5

Úctyhodné zakončení fajn série!
Ta obětavost pro druhé z Petera sálá víc než kdy dřív a já si jeho odhodlání užíval. Věříte mu tu vůli a ten strach o své blízké Závěrečný fight byl skvělý. Správná mlátička kde Spideymu pomalu dochází síly ale do poslední kapky krve bojuje o své nejbližší. A závěrečná poslední kresba? Doják. Ještě větší doják to ale mohl být, kdyby smrt Spider-Mana přišla nečekaně, tak nějak by to ještě víc vzalo za srdce. Rovněž některé pasáže byli zbytečně uspěchané. Bendis se asi těšil na závěrečnou velkou bitvu a ta se mu povedla!
Když se za tím obecně ohlédnu, Ultimate série měla pár slabších sešitů, ale ve většině případů si Ultimate Spider-Man držel velice vysokou kvalitu. Až nebudu mít co číst, Ultimate Spider-Man bude sérka, ke které se kdykoliv rád vrátím!

dexterman
26.06.2020 4 z 5

Bylo to fajn počtení . Dobrý příběh je základ . Pak také dobrá ilustrace . Bendis prostě spider-mana umí . Nicméně v té poslední akční sekvenci jsem se trochu ztrácel v akci . Už toho bylo moc . Za přečtení to však určitě stojí .

trudoš
13.06.2020 4 z 5

Nakonec spokojenost. Kdyby si Brian Michael Bendis víc pohrál se závěrečným soubojem, kde mi pár detailů moc nesedělo, byla by spokojenost maximální. Jde o to, že autor si s postavami nakládá, jak zrovna potřebuje, takže má-li někdo dostat do frňáku, dostane, přestože o okénko dvě dříve to byl právě on, kdo měl v dané situaci jasně navrch. Ale v superhrdinském komiksu to asi jinak nejde.
Co jsem však kvitoval jako nejvýraznější plus, byla výměna na postu kreslířů. Nechci Marku Bagleyovi ubírat na zásluhách, přeci jen, dělal na sérii od samého počátku, ale mně osobně nikdy jeho styl nesedl. Chris Samnee a Sara Pichelli se k teenagerskému Spider-Manovi perfektně hodí a každý z nich dal vyprávění zase jiný rozměr. V rámci celého alba mi ovšem uniká smysl prvních dvou příběhů, které se finální smrti nijak zásadně netýkají. Na druhou stranu, krátké hostovačky Iron Mana a Captaina Ameriky mě jen utvrdily v přesvědčení, jak velká je škoda, že Ultimátní Marvel tady nikdy nevycházel komplexněji.

Aki12
18.01.2019 3 z 5

Za Spider-Manovu smrt nemůže Norman Osborn, ale mozková mrtvice scénáristy. Díky několika sešitům, předcházejícím v téhle knize samotnému grand finále, je jasně vidět, jak nudná celá ultimátní série byla. Na posledních pár stran pak dojde k tomu hlavnímu. Akce se slušně rozjede a emoce naberou na obrátkách. Jenže celé to shazuje nelogické skoky v příběhu.

Disease
11.09.2017 3 z 5

Místy nehezká kresba, třetí sešit zkratkovitý a lehce chaotický. No nakonec to na ten průměr dosáhlo...

hroubek
06.07.2016 4 z 5

Spider-man je pro mě komiksová postava numero uno. A i přestože mě styl, kterým se série Ultimate úplně nesedl, tak tohle se mě dost líbilo. Protože pro mě jako pro fanouška, ta smrt je zajímavým způsobem vygradovaná a docela dojemná, jelikož vystihuje Petera Parkera jaký je je. Zbytek komiksu, je čistý mainstreamový průměr a kdyby nebylo velmi (ne)příjemné konce, tak by to byl obyčejný komiks.

Hwaelos
29.06.2016 4 z 5

Bagleyho a Lafentova kresba mě ve svém zjednodušeném a disproporčním pojetí neusebrala, ale Bendisův scénář je dobrý. Perfektně vyvažuje komickou a tragickou rovinu. Jen je škoda, že se čtenář nedozví, jak na Spider-Manovu smrt zareagovali Avengers a zejm. Cap, kterému Spidey zachrání život.

martinstefko
17.04.2016 3 z 5

V knize Ultimátní komiksový komplet 109: Captain Marvel - Život a smrt Captaina Marvela, druhá část umíral hrdina, kterého jsem neznal, respektive k němu neměl vztah, a byl jsem z toho dojatý. Ze smrti Ultimate Spider-Mana jsem nebyl dojatý vůbec.