Tajná invaze

Tajná invaze https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265975/bmid_tajna-invaze-THR-265975.jpg 4 54 7

Mimozemská civilizace Skrullů, kteří dokážou měnit svou podobu, tajně infiltrovala veškeré superhrdinské týmy světa s jediným cílem - planetární invazí. Pozemští hrdinové se musí sjednotit, aby odrazili útok... ale jak to vůbec můžou dokázat, když ani netuší, jestli mezi jejich kolegy není skrytý nepřítel? Jakýkoliv hrdina může patřit k mimozemským útočníkům, a tak se každý musí sám sebe ptát: Komu je možné věřit?... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Hachette

Secret Invasion , 2009

ArkAngel
14.07.2022 3 z 5

Zajímavý... a vlastně extrémně nepřehledný event, který... nenuťte mě to už opakovat... změnil svět Marvelu k nepoznání. Prostě nekonečný koloběh. Zjišťujeme, že dlouhou dobu se Skrullové vydávali za některé hrdiny a ty pravé měli zavřené, což Marvelu pomohlo oživit i některé postavy, které měli čtenáři dlouho za mrtvé. K moci se navíc dostává Osborn, který po Thunderbolts získává ve vládě vyšší postavení a kromě toho hraje také svou stínovou hru.

trudoš
14.01.2022 5 z 5

Další megalomanská událost Marvelu, která příjemně překvapila. Brianu Bendisovi se povedlo vyvolat konflikt, který vypadá opravdu nebezpečně; až by v jednu chvíli člověk řekl, že tentokrát jsou všichni superhrdinové světa řádně v pytli. Sice chybí čtyřicet dva souvislostí, jež se k příběhu vážou, ale kdo se od začátku pohybuje v Ultimátním komiksovém kompletu, chytne se poměrně bez problému a dokonce zvládne i ocenit detaily, jež pod pokličkou zrály nějaký ten pátek. Fakt je, že jde o vyvrcholení dlouhodobého projektu, takže kromě ústřední zápletky se za horizontem rozvíjí pár vedlejších, jež budou mít vyústění zase někdy jindy a nejspíš i někde jinde. Přesto děj eskaluje strhujícím způsobem, přičemž v závěru čtenář ocení, že ne na všech frontách se podaří správným hochům a dívkám ve spektakulárních kostýmech plně zvítězit. Jediná škoda je „návratu skutečných hrdinů“, protože kdyby redaktoři Továrny na Zázraky měli koule hodné Texasana, získala by Tajná invaze statut absolutního kultu.

ludek.n
08.01.2022 4 z 5

Po prvním náhledu a rychlém prolistování Tajné invaze jsem měl hned jasno: tohle bude pořádný nářez a žrádlo pro fajnšmekry. Bendise mám zařezaného mezi autory, kteří dokážou stvořit ohromující příběh, často jdoucí až na dřeň postav a událostí. Nicméně v tomhle vpravdě monumentálním crossoveru jsem narazil kosou na kámen. Ten příběh je natolik megalomanský, až je chvílemi nesrozumitelný a já si musel dát některé pasáže (ne-li celé sešity) i dvakrát za sebou, abych se vůbec zorientoval, co se to tady vlastně děje a kdo ke komu vlastně patří. Nejednou jsem si posteskl a horoval pro nezpochybnitelnou moudrost, že méně je někdy více. Bendis do invaze Skrullů zapojil snad všechny, kdo měli ruce, nohy a masku, navíc vzal některé dvojmo přes kopírák. Určité postavy se tu objevily dokonce jen proto, aby prokázaly svou existenci, aniž by do děje jakkoliv zasáhly (nejkuriózněji je to vidět v případě Watchera). Nebýt skvostné a ve všech polohách nádherně čitelné kresbě, kterou se prezentuje filipínský kreslíř Leinil Francis Yu, asi bych byl v hodnocení o dost skeptičtější. Ovšem to, co tady - na ploše osmi sešitů - předvádí, je natolik strhující a pohlcující, že jsem zapomněl na všechny výhrady a nechal se unášet jeho mistrovstvím.

mirec88
22.08.2021 5 z 5

Tento komiks sa mi napriek priemernému hodnoteniu veľmi páčil. Odohráva sa po Občianskej vojne a pekne to rozširuje celé univerzum a je to skvelo napísané aj nakreslené. Zápletka so Skrullmi bola výborná a takéto príbehy, kde človek nevie kto je kto ma bavia, takéto pravé sci-fi je pre mňa. Všetky postavy boli pekne vykreslené, najviac ma bavili Spiderman, Wolverine, Iron man a Mr. Fantastic. Odporúčam.

Atlantis
17.06.2021 3 z 5

Čtu celé UKK znovu, abych mohl zhodnotit čerstvě a ne podle pocitů, které jsem měl před lety. A zrovna Tajnou invazi bych dříve určitě hodnotil lépe. Roky plánovaný eventy tady tak nějak vyšumí, hrdinové se hromadně proplesknou, pak přijde jedna kulka a hotovo? Tak jo, no. Spousta postav je tady jen na oko. Proběhnou kolem, zařvou pár vět a zase zmizí (Marvel Boy). Navíc české vydání je tady hodně zmršené. Chybné překlady, překlepy, gramatické chyby, muži mluví s ženskými koncovkami a naopak. Tohle prostě nikdo nekontroloval. Škoda, ve své nostalgii jsem měl Secret Invasion za kvalitnější záležitost.

KillHurt
21.03.2019 3 z 5

Věřím, že se mělo jednat (a jedná) o kulervoucí event. Bohužel moje znalost Marvel Universa jen jako čtenáře UKK nedostačuje k tomu, abych si Invazi dostatečně užil. Znalost některých dalších reálií byla naopak mnohdy i na škodu, protože jsem si některá překvapení vlastně vyspoileroval předem. Bylo fajn vidět některé postavy znovu naživu. Bohužel u některých jsem ani nevěděl, že jsou mrtvé a nebo pohřešované. Příběhová linka tak na mě působí roztříštěně a bez nápadů. V určité době a v určitém kontextu to muselo být super. Teď a tady na to řeknu jen: "Ehhh"

martinstefko
08.12.2015 3 z 5

Eventy obecně nemám moc rád, protože je jasné, že celý děj je rozmělněný do mnoha dalších sešitů a detaily nám uniknou. V tomhle případě to platí, je zde mnoho, co nemá vysvětlení nebo není dořešeno, ale naštěstí ta hlavní zápletka zůstává pochopitelná. Nesmíte tak čekat nic naprosto skvělého, objevného, pořád je to jen o tom, že parta barevných chlapíků a dam vyhraje nad jinou barevnou partou. Ale přece jen je jasné, že tohle bude mít následky. Musím pak ocenit, že si pro české vydání dala redakce tu práci, že nejen dělala lettering v bublinách, ale dokonce i obálek, kdy původní "Secret Invasion" je nahrazeno českým "Tajná invaze" a vypadá to moc povedeně při zachování původního stylu grafiky. Tohle se mi moc líbilo. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/02/841-ultimatni-komiksovy-komplet-57.html