She-Hulk: Svobodná, úspěšná, zelená

She-Hulk: Svobodná, úspěšná, zelená https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274879/mid_she-hulk-svobodna-uspesna-zelena-3JF-274879.jpg 4 56 8

Nikdo nikdy neříkal, že život svobodné dívky v New Yorku je snadný, ale když jste špičková právnička Jennifer Waltersová, alias senzační She-Hulk, nabývá šílenost vašeho života úplně jiných rozměrů! Všeobecně oblíbená jadeitová obryně teď musí čelit větší výzvě než kdy předtím: nastupuje do společnosti Goodman, Lieber, Kurtzberg a Holliway - právnické firmy specializující se na nadlidské právo.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

She-Hulk: Single Green Female , 2004

ArkAngel
11.07.2022 2 z 5

Než začali být populární komiksy s Harley Quinn a Deadpoolem, byla tu She-Hulk, Hulkova sestřenice, která rozbíjela čtvrtou stěnu. Tenhle komiks už na to nejde jako ty v minulosti, ale pořád se tu pracuje s tím, že komiksy od Marvelu jsou i ve světě hrdinů něco skutečného a lze je brát jako platný důkaz u soudu... jak absurdní. Zápletky nejsou nic výjimečného, akorát směsice více či méně komických případů, které musí superhrdinské právo řešit. Jako puberťáka mě to bavilo víc, teď už mi to přijde celkem trapné.

ludek.n
08.01.2022 4 z 5

Svobodná, úspěšná a občas i zelená Jennifer Waltersová, sestřenice světoznámého Bruce Bannera, je jednou z nejzábavnějších, nejvtipnějších, nejšarmantnějších a nejveselejších superhrdinek Marvelovského univerza. Přitom nemluvím o nějakém šibeničním žertování, ztřeštěných absurditách ani o ničem podobném. Scenárista Dan Slott vybavil sérii She-Hulk decentním a inteligentním humorem, bez pochyby stravitelným širokou čtenářskou obcí. Jennifer Waltersová je v obou svých podobách maximálně čitelná a přesvědčivá. Její příběhy mají jasně definovanou zápletku, která se nesnaží být světoborná ani znovu vymyslet kolo, ale cestu k cíli si razí s neochabující vehemencí a vysoko-oktanovým akcentem. Juan Bobillo a Paul Pelletier pak toto Slottovo snažení podpořili výbornou kresbou, využívaje jednoduchých triků pro zvýšení dynamiky výsledného dojmu. K už tak našlápnuté dějové linii přidávají další rozměr a zhušťují atmosféru až k bodu těsně před výbuchem. Pochválit musím i famózní obálky Adi Granova, které zdobí jednotlivé sešity. Svobodná, úspěšná a zelená She-Hulk mě skutečně bavila.

Atlantis
07.12.2021 4 z 5

Tenhle sešit je docela vítané oživení mezi pláštěnkami. Řešení mimolidských soudních sporů je originální nápad a dost mě bavil. V posledních dvou sešitech už upadá do takové klasiky, zajímalo by mě, kam šla tahle série dál. I ta kresba pak začíná být taková tuctově mainstreamová. Ale celkově spokojenost.

Atak
06.07.2020 5 z 5

To že je nějaká She-Hulk jsem věděl, ale že je ani taková sranda ne :D

Ivan Kučera
01.06.2020 3 z 5

Ak by bola She-Hulk kniha, nešlo by o román, ale o zbierku poviedok. Vďaka tomu svižne uteká a k slovu sa dostane viacero atraktívnych postáv zo stajne Marvel. Je to svižné, zábavné, milé a originálne a v neposlednom rade ide o menšiu blbosť, než sa môže zdať a hoci to nie je Z pekla alebo Gotham Central, aj poctivé, remeselne výborne zvládnuté jednohubky sú občas skvelé. Palec hore za Pavúčí signál. Koncept superhrdinky obhajujúcej iných superhrdinov (pričom si ako svedka môžete vďaka Doctorovi Strangeovi predvolať ducha) je čertovský. Čo je zaujímavé, to je to, že hoci sú scenáre skutočne „iné“, prekvapivo nenarúšajú univerzum a She-Hulk v pohode existuje vedľa Tonyho Starka alebo Wasp. Mám chuť dať 4*, ale musím smutne uznať, že AŽ TAK ma to zas nebavilo.

trudoš
06.04.2020 4 z 5

Příjemné, vtipné, nápadité a rozhodně to lepší z Ultimátního kompletu. Akorát je škoda, že vás to navnadí na celou řadu, na což však můžete v rámci českého trhu rovnou zapomenout.
Ovšem ke komiksu - She-Hulk musí přestat jednat jako superhrdinka a začít uvažovat jako právnička, což vede k mnoha zábavným situacím. Dan Slott si efektně utahuje z Marvelovských tradic, ale zároveň umí pohlédnout na celý ten zázračný cirkus netradičním způsobem. Přičemž první epizody jsou po všech stránkách uzavřené, teprve později se začínají rozvíjet vedlejší motivy a dlouhodobé vztahy. Naneštěstí to v druhé půlce začne právě kvůli tomuhle ztrácet dech. Souboje každopádně nespoléhají na velkolepost, protože scenáristovi je jasné, že s nezničitelnou postavou by se brzy zacyklil do stále stejných obrazců. Proto je milé, že se zaměřil na něco trochu jiného - tedy život v civilu - a ono to kupodivu funguje naprosto dokonale. Humor je střízlivější, prost velkohubých hlášek, ale zase perfektní v situační komice.

Disease
01.10.2018 4 z 5

Zábavné, i když to občas trochu drhne. Koncept trochu připomíná Moorův TOP10.

martinstefko
28.12.2015 3 z 5

Je to dobře odvedená práce, mainstreamově je to nadprůměr, člověk se alespoň pobaví, ale ty příběhy jsou místy celkem banální, což vlastně platí také o onom posledním. Hodně je zde naznačeno a Slott nechává dost nedořešeno, aby měl s čím operovat v dalších dílech. "She-Hulk" je tak jen dalším náběhem na další případnou nekonečnou sérii, ač k tomu samozřejmě nedošlo. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/10/315-ultimatni-komiksovy-komplet-30-she.html