Ghost Rider - Cesta do zatracení

Ghost Rider - Cesta do zatracení https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6915/ghost-rider-cesta-do-zatraceni-6915.jpg 4 111 16

Z pekla nevedou žádné silnice, po kterých by se dalo odjet. Démonický motorkář Ghost Rider se tudíž nemá jak dostat pryč, což je zlé, protože tu není zrovna oblíbený – spousta lidí je tu jeho zásluhou. A tak, když nabídnou zástupci nebes Ghost Riderovi svobodu za polapení uprchlého démona, neváhá a vyráží okamžitě na zem. Jenže nevyráží sám. Na místo se řítí i zástupce pekel, démonický kovboj Hoss a sadistický archanděl jménem Ruth. A to ani nemluvíme o tom, že ani sama oběť není tak úplně bezbranná. Blíží se pekelná bitva.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , BB art , Crew

Ghost Rider: The Road to Damnation , 2007

Luigi1
09.05.2023 5 z 5

Od začátku do konce super jízda

Atak
13.11.2022 5 z 5

Příběh, kresba prostě nádhera

ArkAngel
13.07.2022 2 z 5

Vzhledem k tomu, že mám malý fetiš na mytologii abrahámovských náboženství, jsem se těšil, až si tenhle komiks po letech znovu přečtu. Má to úchvatnou kresbu, je to cool, všude jsou vraždící andělé, démoni a Ghost Rider... a je to stejná nuda jako Cesta slz, byť nabízí daleko zajímavější prostředí s bohatým repertoárem mytických bytostí. Jako vizuální orgie je komiks samozřejmě super, ale po dějové stránce vůbec neohromí.

toimax
01.03.2022 5 z 5

Za mě pecka akční jízda o začátku do konce se super kresbou a dobrým příběhem s dobrým tempem. Opět musím říct že Ghost Rider je cool hrdina.

ludek.n
08.01.2022 5 z 5

„V těch nejtemnějších hlubinách pekla se vypráví o jezdci oblečeném v kůži, který jezdí na tavící se oceli a hořících gumách…“ Přízračný jezdec neboli Ghost Rider pánů Gartha Ennise a Claytona Craye je temný, drsný a opravdu hrůzostrašný příběh, vzešlý z těch nejhlubších pekelných jam. Šest sešitů tvoří nepřerušovanou jednolitou dějovou linku, u níž si člověk téměř učurává do kalhot. Garth Ennis se rozhodně nebojí pořádně umazat a napumpovat ji adrenalinem, co se jen do ní vejde. Dialogy jsou brutálně upřímné, přímočaře úsporné a před nějakým ostřejším výrazem si na prdel nesednou. Charaktery aktérů jsou dány s rozhodnou a zdrcující silou. Ženský archanděl Ruth, jdoucí po stopě démona, je stejně strašlivá a nelítostná stopařka jako samotní vyslanci pekla. Otáčky jdou hodně přes červenou čáru. A pak je tu Crayova počítačově vrstvená kresba, a to je přinejmenším kapitola sama o sobě. Dokonalost je slabé slovo. To, co předvádí v Cestě do zatracení, prostě bere dech. Už jenom ta rozostřená fotorealistická pozadí, kontury, detaily, figury, monstra, dynamika a atmosféra… všechno dohromady je zážitek k nezapomenutí, zážitek ze samotných hlubin pekla.

trudoš
07.05.2021 3 z 5

Co asi první na tomhle komiksu zaujme, je digitální kresba – v některých výjevech fascinující, v jiných zas podivně odbytá, především v detailech. Příběh samotný, ač příjemně jednoduchý, je přitom zahlcen přemírou postav, jež zápletku maličko znepřehledňují; nemluvě o tom, že se ve finále ukáže, jak moc byly určité role zbytečné. Jsou tu ovšem i naprosto uhrančivé momenty, jako například šermování lidskými těly, či souboj s dálničním autobusem. Jinak ale jde o klasické Ennisovo pohrdání biblickými hodnotami, až mě překvapuje, že na něj už dávno nebyla uvalena klatba. Že jsou andělé a démoni jedna velká ničemná rodina je motiv, proti kterému nic nenamítám, pouze mě mrzí, jak samoúčelně je do příběhu zakomponován. Největší slabinou je každopádně závěr, který pro mne zůstal řemeslně nepochopitelný – po miniaturní apokalypse a ukrutném prolévání krve je hlavní padouch zlikvidován nevýznamnou figurou? Jasně, je to vtipné, ale taky dost… já nevím, marnotratné? Ano, to je to správné slovo.

Ivan Kučera
11.10.2020 4 z 5

„Nebe a peklo, andělé a démoni, všichni jste stejní!“ Po vizuálnej stránke geniálne. Len čo som komiks otvoril, ostal som zízať ako obarený. Výtvarná stránka je vskutku úžasná, pulzujúca, fascinujúca. Opantávajúca. Nevedel som od epických výjavov odtrhnúť zrak. Nejde o kresbu, pri ktorej si poviete „hm“ a pretočíte na druhú stranu. Nie, tu sa vám oči zastavia na jednej stránke aj na celé minúty, aby vám neušiel žiadny detail. Jasné, nie každému tento „počítačový“ druh kresby sadne, ale všetko na svete je subjektívne, o tomto nemá zmysel baviť sa. Bohužiaľ, druhou stranou mince je, že po stránke scenára to nie je žiadny zázrak. A hoci je príbeh jednoduchý a priamočiary (čo je fajn...), napriek tomu som sa v ňom občas strácal. Oceňujem jeho neprístupnosť (nadávky, celkový pochmúrny a jemne rúhačský imidž, pričom niektoré scény sú fakt len pre dospelých). Nakoniec som sa rozhodol udeliť 4*, lebo postava je fakt skvelá (hoci konkrétne v tomto príbehu je Ghost Rider zvláštne upozadený, temer ako vedľajšia postava a nie hlavný antagonista) a vizuál fantastický. Komiks by nemal byť výborný len po výtvarnej, ale aj scenáristickej stránke. Občas však prižmúrim oko. Napr. pri sérii Žoldnéř od Segrellesa, kde tiež vzhľad prekonáva scenár. A urobím to aj teraz. Peklo pri mne. Mimochodom, Cesta do zatracení prvý raz na českom trhu vyšla už v roku 2008 pod hlavičkou Crew.

dexterman
24.02.2020 4 z 5

Je to taková klasika , Přímočará akční jízda . Kresba za mne fajn . Navíc se to dobře a rychle čte . Nic převratného to však není . Prostě akce akce akce . Ale to je paradoxně asi na tomhle to nejlepší .

1972Sixo
24.02.2020 3 z 5

Od Ennisa som očakával chytľavejší scenár. Ale ten opulentný vizuál, ten sa len tak nevidí.

rarach010
02.12.2017 3 z 5

Moc velký zázrak to neni, příběh moc nezaujal a kresba mě moc neoslnila

MrBaboon
10.08.2017 4 z 5

Cesta slz o něco málo toto dílo předčila. Nicméně je to jeden z nejdokonalejších komiksů, co jsem kdy četl. Ty kresby, brutalita a příběh... No comment!

Lenka.Vílka
26.01.2017 3 z 5

Po grafické stránce naprosto geniální a bravurní. Ale...zbytek za tím pokulhával. Už jsem si zvykla, že je Ennis něco jako Bůh a to mi bez problémů dokazuje v každém svém dílku. Hned po Cestě do zatracení jsem četla Cestu slz, což asi dost ovlivňilo moje hodnocení, protože se mi líbila víc.

martinstefko
28.12.2015 3 z 5

Komiks "Ultimátní komiksový komplet 38: Ghost Rider - Cesta do zatracení" tak jednoznačně stojí za přečtení proto, že má kresbu, kterou hned tak někde neuvidíte. A ano, je to také celkem brutální, takže i v tomhle směru příjemné osvěžení. Jenže Ennis scenáristicky nepředvádí nic světoborného a prostě jen vsadil na jistotu. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/03/868-ultimatni-komiksovy-komplet-38.html

OldaB
16.03.2015 4 z 5

Správná temnota a typický Garthův humor. Kresba makabrózní, ale celkem mi k tomu sedla.

RaptoR
31.01.2013 5 z 5

Konečně se u nás objevil opravdový Ghost rider (nepočítám kino Nicka s příčeskem:). Comicsový bůh mezi scénáristy Garth Ennis opět nezklamal a počítačová kresba Craina má ty správné grády (zvláště, pokud se tam objeví něco s chapadlama a lebkama místo nehtů). Nááádhera!

Esmit
03.02.2011 4 z 5

Ach jo, mě tenhle styl kresby prostě nesedí :( Škoda.

Kniha Ghost Rider - Cesta do zatracení je v