Fantastic Four: Nemyslitelné

Fantastic Four: Nemyslitelné https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274877/mid_fantastic-four-nemyslitelne-Kli-274877.jpg 4 38 5

Již celé čtyři roky maří Fantastic Four plány Dr. Dooma na ovládnutí světa. Protože ho v minulosti technologie zklamala, obrátil se tentokrát podlý despota Latvery ve snaze dosáhnout svých cílů na temná umění. Přišel čas, aby se Doom pomstil svým nejnenáviděnějším nepřátelům a roztrhal první rodinu Mavelu na kusy.

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Hachette

Fantastic Four: Unthinkable , 2003

ludek.n
10.01.2023 4 z 5

Reed „Mr. Fantastic“ Richards si nikdy nepomyslel, že bude-li chtít zvítězit nad protivníkem a zachránit svou rodinu a přátele, bude se muset vzdát svého analytického vědeckého myšlení a věřit na kouzla a čáry. Strašlivý Dr. Doom totiž tentokráte útočí právě jimi a nezastaví se před ničím. Nic mu není svaté a v honbě za úspěchem neváhá vztáhnout ruku ani proti malým dětem. Mark Waid napsal fascinující příběh, který se dokázal v míře více než obvyklé vyhnout většině komiksových klišé. Tím, že do centra bezcitné šarvátky zasadil dětské postavy (navíc ne jen tak ledasjaké, ale hned Valerii a Franklina Richarsovy), vytvořil z nich klíčové elementy a nechal je prožívat všechno okolní běsnění, vnesl do vyprávění lehký závan skřítkovství. Na nějaké cukrbliky a veselé hrátky s čerty ale hned zapomeňte. I přes výše uvedené se tu totiž odehrává jedno z nejtemnějších a nejdrsnějších dobrodružství FF univerza. Připočteme-li exkluzivní, přesnou a ostrou kresbu Mike Wieringa (potažmo Casey Jonese v dvoudílném doplňkovém příběhu Páté kolo), která celému zápasu Fantastic Four s Dr. Doomem dává nezapomenutelnou vizuální podobu, není od věci použít klasické zvolání: „Jen houšť a větší kapky.“

Ivan Kučera
25.03.2021 3 z 5

Prisahám na Latveru, že som snáď nikdy v živote nečítal peckový komiks o FF4. A nie je ním bohužiaľ ani tento. Oceňujem kresbu Mikea Wieringoa a Caseyho Jonesa (áno, fakt sa volá ako chlapík z Nindža korytnačiek) a to, že scenár od Marka Waida (Amazing Spider-Man: Rodinný podnik, JLA: Babylonská věž) nie je postavený na akcii, ale skôr na dialógoch, postavách, vzťahoch a dramatickej zápletke. Čo je osviežujúce najmä v porovnaní s inými superhrdinskými komiksami, v ktorých sa reže sto postáv naraz bez ladu a skladu a čitateľovi je to fuk. Bohužiaľ, to sú asi jediné plusy komiksu Fantastic Four: Nemyslitelné. Jeho čítanie mi bolo tak nejak ukradnuté a pravdupovediac som sa v deji nedobre orientoval. Navyše musíme vziať do úvahy, že ak z toho chcete mať plnohodnotný dojem, musíte si kúpiť aj iný komiks z UKK a to Fantastic Four: Rozhodná akce, keďže ide o jeden príbeh rozseknutý do dvoch kníh. Po druhom prečítaní (každý komiks čítam dva razy) je to ale o poznanie lepšie, hoci stále žiadny zázrak. Páčili sa mi niektoré výtvarné nápady (Thing temer až hororovo sa vynárajúci zo snežnej búrky alebo Reed v gigantickej knižnici), na UKK pomerne bohaté bonusy a také tie kamarátsko-rodinné veci typu balón s vodou. Postaviť proti sebe mágiu a vedu nie je zlý nápad (takže možno bude hosťovať v astrálnej podobe i istý pán s divným plášťom...), ale prevedené do praxe ma to príliš neoslovilo.

trudoš
03.02.2021 4 z 5

Akční příběh s dobrým námětem a výborným rozjezdem. V mém případě je to navíc poprvé, kdy jsem četl Fantastickou čtyřku a neměl pocit, že jde o fantasmagorickou pohádku. Zároveň jsem také konečně zaznamenal kouzlo, jež tuhle rodinnou sestavu od počátků provází. Tedy, ne že by se ze mne stal hned fanoušek non plus ultra, ale dobrý dojem na mě Mark Waid rozhodně udělal. Především pak rozepsáním charakteru Victora von Dooma, který je pod jeho taktovkou právě tak děsivá postava, jakou měla vždycky být. Tohle už není komický chlapík s železnou maskou, co chce ovládnout svět s rozhodností permoníka, ale záporák, z něhož jde skutečně strach. Něco pro mne doposud nemyslitelného. A evidentně i pro hrdiny, protože z jeho úderu se budou vzpamatovávat ještě dlouho. Tedy alespoň doufám, snad se celá záležitost o pár sešitů později nesmete ze stolu, jako by se nikdy nestala. Ale to už je věc jiná. Důležité je, že album jako takové funguje a abyste se orientovali v ději, nemusíte z historie znát nic.

Atak
22.03.2020 5 z 5

Krásně nakresleno, poutavý příběh pro mě dosud naprosto neznám.

martinstefko
28.12.2015 3 z 5

Mám rád Fantastic Four, ale tenhle příběh by mě bavil tak před patnácti lety. Teď je to jen celkem standardní mainstreamové čtení se slabými i silnějšími momenty, které jsou silně nevyvážené. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/05/634-ultimatni-komiksovy-komplet-25.html

komiksy superhrdinové Marvel

Kniha Fantastic Four: Nemyslitelné je v