Ultimate Spider-Man: Venom

Ultimate Spider-Man: Venom https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288871/mid_ultimate-spider-man-venom-bSO-288871.jpg 3 43 7

Ultimate Spider-Man a spol. série

< 19. díl

Pro všechny, co oplakávali konec série Ultimate Spider-Man, je tu dobrá zpráva! Přichází další díl – tentokrát v knižní podobě! V tomto svazku najdete kompletní příběh zrození jednoho z nejpopulárnějších marvelovských záporáků, legendárního Venoma! Jenže tohle je Ultimate vesmír, takže nepočítejte, že by bylo všechno tak, jak jste zvyklí...... celý text

Komiksy
Vydáno: , Crew

Ivan Kučera
17.01.2023 3 z 5

Pozor, toto nie je „samostatné“ dielo, ale plnohodnotné pokračovanie Spajďákovej ultimate série. Ultimate Spider-Man – Venom totiž obsahuje čísla 33 až 38. Dobrou správou je, že v češtine vyšli všetky predchádzajúce časti: prvých 7 príbehov v UKK Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost a v 18-dielnej sérii Ultimate Spider-Man a spol. znova prvých 7 a následne sa pokračovalo až do čísla 32, na ktoré teda tým pádom nadväzuje dnešný komiks. Takže to u nás prekvapivo vyšlo komplet, čo nie je samozrejmosť. Len proste chcem povedať, že ak si chcete tento komiks prečítať bez znalosti predchádzajúcich dielov, nerobíte dobre. Ja celú ultimate sériu načítanú nemám a tak som si to príliš neužil. Až finálny pokec s Nickom Furym je TEN Spider-Man, akého X desaťročí zbožňujeme, hoc k nedostihnuteľnému (?) Straczynskému má ďaleko a netrvá to ani desať strán. Žiaľ, dovtedy nás čaká niečo, čo prioritne nie je zlé, len jednak treba fakt mať načítaných prvých 32 príbehov a jednak mne osobne tento projekt nesadol. Kresba Marka Bagleyho je dynamická a robustná, ale nebavila ma a miestami bola divná. Prečo Gwen vyzerá ako Joker? Nepáčilo sa mi ani omladenie postáv, vinou čoho Peter vyzerá ako 14-ročný chlapec po dvojmesačnej diéte, keď sa rozpráva s MJ, tá oproti nemu pôsobí ako pedofilka. Ilustrátor má problémy s výškou postáv. V jednej chvíli sa postava X rozpráva s postavou Y a postava X vyzerá nízka a postava Y vyššia a na nasledujúcom paneli naopak. Fušerina, alebo zámer? Obávam sa, že odpoveď poznám. Mňa celkovo nestrhol Bendisov plán reštartovať Spider-Mana. K projektu Ultimate Marvel pristúpil skrátka len preto, lebo sa istým ľuďom vo vedení nepáčilo, ako mladé postavy postupne zostarli, mali brady, deti a zdravotné problémy. Chceli ich vrátiť nazad do detských liet. Nie je to málo? Mne sa naopak práveže páči, že postavy zostarnú so svojimi fanúšikmi. Chápem, že každá slávna superhrdinská postava sa skôr alebo neskôr nutne musí dočkať rebootu, je to nevyhnutné ako smrť. Niektoré nové nakopnutia sú geniálne (Brubakerov Captain America, Smithov Daredevil), no u Bendisovho Spider-Mana si tým nie som istý. Napriek slovám tvorcov, že im nešlo o povrchnosť, sa mi zdá, že presne tú vytvorili. Dozvieme sa, že Peter a Eddie Brock boli v detstve priatelia, ale Peter na to zabudol (hlavne, že si pamätá na nejakého Traska). Na prvý pohľad šokujúca zmena oproti kánonu, ale keď sa nad ňou zamyslíte, možno si ako ja uvedomíte, že z nej nič nevyplýva. Detto Venom: už to nie je parazitická, večne nenažraná beštia z vesmíru, ale vedecký pozemský experiment. A znova sa pýtam: na čo je to dobré? Je to vôbec na niečo dobré? Alebo je to len zmena pre zmenu? Súboj bez kostýmu je ďalšia vec, ktorá pôsobí sviežo, ale zároveň s ňou nie je pracované tak, aby dostatočne zaujala. Nuž, na to si už asi bude musieť odpovedať každý z vás. Ja som si odpovedal. Bendis volí samé pohodlné spôsoby a skratky (rýchly prerod z priateľa na smrtiaceho soka neobháji ani ovplyvňovanie Venomom).

mirec88
29.12.2022 4 z 5

V podstate takmer až do konca jeden z tých priemernejších komiksov aké som čítal, ale posledný zošit bol taký hlboký, hlavne pri stretnutí Petra s jednou postavou, že to vytiahlo na štvrtú hviezdičku. Inak akčný príbeh, jednorazovka bez nejakých hlbších vysvetlení najmä pôvodu toho slizu. Áno, vieme, že za to všetko môžu Petrov a Eddieho otec, ale prečo a ako sa z tohto komiksu nedozviete. Škoda. Kto čaká len akčnú jazdu, bude spokojný. Ale ja čakám aj nejaké odpovede na otázky. Zato Venom a jeho kresba stála za to. Ale to nestačí. Takže výsledok priemer, ale posledný zošit na 4. hviezdičku.

Nelíísek
17.12.2019 3 z 5

Komiks nebyl špatný ale že by mě nějak nadchl se taky říci nedá.

fvalek
17.10.2018 3 z 5

Nechci říct, že mě k tomuto komiksu dovedl film Venom, Spider-mana samozřejmě znám dlouho, ale ano, Venom mě skutečně nakopl k tomu koupit si Venoma. A musím říct, že to bylo vcelku zklamání. Kresba byla jednodušší, ničím neokouzlila, ale stěžovat si na ni taky nemůžu. Naopak děj je hlavní kámen úrazu. Velmi málo akce a spousta postranního povídání. To je samozřejmě má chyba, nemám celou sérii a nečtu postupně, takže jsem jaksi mimo, nicméně i ten samotný zrod Venoma byla hrozná nuda a ničím neoslnil. Kniha Venom tak nejenže nevysvětlila vznik a původ Venoma (jako toho slizu), ale prakticky ho ani nějak výrazně nepředvedla (toho lidského). Takže tenhle Venomův počátek je podle mě prostě hrozně povrchní a určitě šel osvětlit i mnohem lépe. :/

MinaHawke
26.06.2018 3 z 5

Kresba nebyla špatná, ani příběh. Bylo zajímavé vidět zrod Venoma.

Covenant
05.06.2018 1 z 5

Tuctovej příběh se zápletkou, pro děti předškolního věku. Kresba se mi občas líbila, ale Parker vypadal, jak z Disneyovek...no, jako ten kluk z gumídků. Prostě jsem jednou šáhl vedle s nadějí, že když už jednou zkusit Spider-mana, tak s tim cool Venomem. Asi prostě nejsem cílovka, protože výsledek stál opravdu za h&#n@!

martinstefko
22.03.2016 3 z 5

Bendis s takovou peckou prostě nepřišel. Hodně zachraňuje Mark Bagley, který už mi ke Spideymu tak nějak přirostl a Venom je v jeho provedení parádní, hlavně když se nasere. Ale tohle prostě není příběh, který by byl výjimečný. Je to dobrý příběh, ale na to, aby byl ultimátní, to přece jen není dost dobré. Takže nakonec jen průměr.