Ultimate Comics Spider-Man: Kdo je Miles Morales?

Ultimate Comics Spider-Man: Kdo je Miles Morales? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342340/mid_ultimate-comics-spider-man-kdo-je-m-n0B-342340.jpg 4 27 5

Popis: Petr Parker je mrtvý. Zemřel při obraně svých milovaných před Green Goblinem. A teď se v New Yorku objevil nový po zdech lezoucí hrdina, aby pokračoval v jeho hrdinské tradici. Ano, má jeho schopnosti... ale opravdu má třináctiletý Miles Morales na to, aby se stal novým Spider-Manem? Poznámky: V české mutaci vyšel tento svazek jako 114. v pořadí.... celý text

Komiksy
Vydáno: , Hachette

MrBaboon
18.08.2017 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlel, kde tenhle příběh seženu a nakonec se mi čistě náhodou dostal do rukou. Neváhal jsem a koupil ho. A neprohloupil jsem. Po smrti Petera se tvůrci pokusili fanouškům zalepit díru po něm, mě to však přišlo jako víc než jen záplata. Přijde mi to jak zbrusu nový kabát, který padne. Miles je mladý a vystrašený, ale když zjistí, čemu všemu může pomoci díky svým novým schopnostem, zapojí se do boje... Já se na jeho další dobrodružství těším a rozhodně Milese nezatracuju, naopak.

martinstefko
16.05.2017 4 z 5

Zajímavá alternativa ke Spider-Manově mytologii. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/05/1437-ultimatni-komiksovy-komplet-78.html

DennisMoore
09.05.2017 4 z 5

Výborné předání štafety a senzační nápad udělat z Petera Parkera "strýčka Bena někoho jiného". Navíc tenhle komiks není jen o tom, jak se jiný kluk stal Spider-Manem, ale docela dobře také ukazuje poměry, z nichž Miles Morales pochází, a "obyčejné" problémy, které on i jeho rodina má, staví do kontrastu se superschopnostmi. Fajn.

Kopta
04.05.2017 5 z 5

Je docela smutné, že zrovna když jsem si chtěl konečně koupit komiks s panem Peterem Parkerem a skončilo to tak, že jsem dostal komiks o tom, jak vlastně umřel a s ním ten komiks nemá skoro nic společného. Tak dobře no. I přesto, že odvážný Peter dneska nemohl a Miles tu je místo něj, jsem se hodně dost bavil a je to super ukázka toho jak se zrodil nový a podobný ochránce New Yorku. Určitě by mě zajímalo to, co se vlastně dělo po tomhle komiksu a jak to vlastně bylo dál, ale bojím se, že svět Marvelu je tak nespravedlivý, že utřu nos.

hroubek
27.04.2017 4 z 5

Kdo je Miles Morales?, není pro komiksové fanoušky, tak těžká otázka. Prostě je to ten černý kluk, který se stal Spider-manem. To je odpověď spousty fanoušků komiksu. Naštěstí scénárista Brian M. Bendis to dokázal rozvinout mnohem lépe. Bendis umí pracovat s postavy(viz. jeho omnibusy s Daredevilem) a tady dokazuje, že zvládne prodat příběh, který už jsme několikrát četli nebo viděli. A je to příběh o tom, že s velkou mocí přichází velká odpovědnost. Bendis si jede svoje a čte se to dobře a celkem rychle. Kdo je Miles Morales? je typický mainstreamový komiks pro dnešní čtenáře. Rychle tempo, spád, pop-kulturní odkazy a taky přesah. A právě, že ten přesah se Bendisovi povedl nejvíce. To, že z Petera Parkera udělal obdivovaného hrdinu(v rámci světa, kde je konečně známá identita Spider-mana), na kterého nikdy nezapomenou a vyšlapal tím cestičku, po které Miles může kráčet. Největší problém komiksu je pak ve své podstatě ten, že se v něm nestane skoro nic velké a výrazného, krom dvou třech momentů, a to je na origin trochu málo. Svůj účel komiks splňuje na sto procent a já se bavil, jen jsem čekal trochu více.