Úlovek

Úlovek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259274/mid_ulovek-WcZ-259274.jpg 4 93 30

Lovkyně informací série

Další napínavý thriller z pera autorky bestselleru Lovkyně informací s jedinečnou hrdinkou, která neumí žít bez nebezpečí – a přitahuje problémy. S krví na rukou a duší zatíženou vinou prchá Vanessa Michael Munroeová do Džibuti, aby se tam na čas ukryla před ne zrovna legální minulostí, před odpovědností, před výčitkami svědomí. Bývalá elitní lovkyně informací teď pracuje pro místní námořní bezpečnostní tým a snaží se vyhnout jakémukoli konfliktu. Daří se jí to až do chvíle, než ji její šéf přinutí nastoupit jako člen ochranky na loď směřující do Keni. Jakmile Vanessa odhalí, co je na palubě, rozhodne se utéct – příležitost se jí naskytne v okamžiku, kdy je loď přepadena. V náhlém popudu s sebou vezme i zraněného kapitána. K jejímu překvapení se však piráti mnohem víc než o nelegální zásilku zajímají právě o něj. Vanessa však svůj úlovek hned tak nedá – přinejmenším dokud nezjistí, co za tím vším vězí.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Catch , 2014

jprst
01.04.2022 2 z 5

Tenhle díl je proti předchozím docela velký sešup. Příběh mi připadl zbytečně překombinovaný, příliš rozvláčný, s hodně přehnanými až neuvěřitelnými zvraty, tím celý příběh notně ztrácí na poutavosti, dorazil jsem ho spíše silou vůle.

hanzmb
24.06.2021 3 z 5

Návrat do Afriky mě příjemně naladil a do poloviny knihy jsem si liboval. Jasných 5*. Pak mi ale začalo připadat, že ztloukli autorku místo hlavní hrdinky a začíná ji to vynechávat. Ale to pořád nic nebylo proti šílenému závěru. Přiznám se, že jsem ho četl 2x a pořád ho nechápu. Asi mi chybí to vyšinuté IQ hlavní hrdinky.

Atak
16.05.2021 5 z 5

Další napětí, zajímavá zápletka až do posledního slova

KatyM.
01.01.2021 4 z 5

Tento díl trošku slabší než předchozí.

eliska8413
26.05.2020 odpad!

Dosud byly knihy sice hloupé, ale aspoň se autorka nesnažila nic popisovat, takže děj tak hezky (letně) plynul. V této telenovele se autorka pokusila popsat moře, loď, pobřeží, postavy, město.... ale vše tak strašně plytce, že si skoro myslím, jestli to nenechala napsat svojí šestiletou dceru.
Munroeová má buď mžitky před očima, nebo šachové figurky v hlavě, nic jiného se o ní (opět) nedozvídáme. Chtěla jsem napsat, že konečně něco užitečného autorka o Africe napsala, ale asi to bylo hodně na začátku, protože během čtení už jsem to přes tu nudu zapomněla a nejspíš to nebylo tak dechberoucí, aby mi to utkvělo v hlavě.
Zaplatit za tuto knihu, tak jdu demonstrovat před knihkupectví a žádat vrácení peněz.

Leticia69
14.05.2020 2 z 5

Přidávám se k názorům, že tato kniha ze série patří k velmi slabým. Zajímavý děj, ale začíná mi to zavánět komiksem o udatném nepřekonatelném hrdinovi, neustálé omílání jejích schopností, pochodů v hlavě. Už je toho najednou příliš a působí to levně. Řekla bych skoro, že tahle kniha byla psána tak jaksi "na silu". Čekají mě ještě poslední dvě knihy série a po tomhle se obávám, abych nebyla zklamaná. :/

anndy
03.11.2019 3 z 5

Tato kniha je podle mě nejslabší ze série o Munroové, ale přesto jsem jí přečetla celou a vrhám se na další díl Maska

lachtan77
10.10.2019 5 z 5

nechci se opakovat, ale musím smeknout před autorkou. Popis myšlenkových pochodů a styl řešení problémů Michael je dokonalý. Za mě super akční postava. Jdu na Masku

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Opět napínavé, pěkně promyšlený děj, ale na předchozí díly nemá ...

Kerberos
03.01.2019 3 z 5

Slabší než předchozí díly.

lancelot
04.10.2018 2 z 5

Za mě nejslabší kousek z celé serie. Konec mi přišel neslaný , nemastný.

Katja
13.12.2017 4 z 5

Nejslabší díl celé série. Essa je unavená, zničená a ta deprese pak dýchne i na čtenáře. Ale i to k životu patří. Opět kladně hodnotím popis prostředí - piráti, únosy lodí, hawala.

SilvieSisinka
02.11.2017 3 z 5

U me tedy za 3.

Allla9
22.10.2017 5 z 5

Potřebovala bych, aby autorka vydávala další a další knihy.

jaruva
09.10.2017 5 z 5

Na knihy autorky Taylor Stevens mě přivedla naše knihovnice - když viděla, co čtu. Knihy mě zaujaly, tento díl ale už trochuméně. Jak tu psala simika přede mnou, díl je nejdepresivnější. Ale propracovanost prostředí, osob, zápletky je přesvědčivá.

simika
07.09.2017 3 z 5

Hodně depresivní díl série, pro mě zatím nejslabší. Ale stále platí co v předešlých dílech - dobře zmáknutá znalost prostředí, dobrá zápletka, i když je zasazení do Somálska trochu překvapení. Těším se na další díl série.

jan6775
08.08.2017 3 z 5

Tato kniha je má prví přečtená od této autorky. Z příspěvků je patrné že mám pokračovat ve čteních dřívějších dílů. Za mě dobré.

Míša777
07.08.2017 4 z 5

Opět špičková kniha a skvělý příběh. Sice se mi četla trochu hůře než knihy předchozí, ale to jí na kvalitě nijak neubírá.

martousek
19.05.2017 4 z 5

Myslím, že podle většiny hodnocení je poslední kniha od Taylor Stevensové trochu podceňovaná. Baví mě to prostředí, do kterého nás v každé své knize zavede a je mi celkem jedno, že Michel je trochu "superhrdinka".
Vždyť o tom jsou všechny knihy, proto čteme, aby jsme mohli uniknout, prožít život a příběh někoho jiného:-).

šipek
09.01.2017 3 z 5

Souhlasím s níže uvedenými názory - tato kniha je z celé série dle mého názoru nejslabší.

piráti pašeráctví únosy Somálsko hawala

Taylor Stevens