Ukrajinské Karpaty - Zakarpatská Ukrajina, Poloniny

Ukrajinské Karpaty - Zakarpatská Ukrajina, Poloniny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274424/mid_ukrajinske-karpaty-zakarpatska-ukra-0dA-274424.jpg 5 8 3

Právě dokončujeme třetí přepracované a podstatně doplněné vydání oblíbeného turistického a trekového průvodce Zakarpatská Ukrajina. I tentokráte nese název Ukrajinské Karpaty, neboť jsme do tohoto vydání podrobně zmapovali pohoří a regiony jako Horhany, Čivčiny, Bukovinu aj. Přestože objem informací oproti předchozímu vydání opět narostl, připravili jsme publikaci v jednom knižním bloku. V první části průvodce naleznete podrobně zpracovánu oblast bývalé Podkarpatské Rusi, dnešní Zakarpatské oblasti Ukrajiny, do druhé části průvodce jsme zařadili hory v oblasti bývalé Haliče a Bukoviny.... celý text

Josh
12.01.2023 4 z 5

S ohledem na časový úsek přes 10 let od posledního vydání by stálo výhledově průvodce aktualizovat, i když těžko říci kdy a kolik bude zájemců se procházet po horách v tomto regionu, nejen kvůli bezpečnosti. Na 2.stranu kvalita knihy – formát, skoro 60 dobře komentovaných túr, fotografie, praktické informace (lokální, nejen obecné) a příjemně vtipné poznámky určitě přispějí k více hlasům.

Briv
19.08.2018 5 z 5

S manželem jsme na Zakarpatí už byli potřetí, ale jeho dcerku jsme tam brali prvně, takže průvodce jsem měla hlavně kvůli informacím o zajímavých místech. Tento se mi hodně líbil, vyhovovalo mi i řazení informací v něm.
My jsme přechody polonin tentokrát nešli, ale trasy jsou tam velice pěkně popsané.

Misericordia
13.08.2018 5 z 5

Výborný sprievodca, ktorý nám toto leto (2018) poslúžil. Hoci bol vydaný v r. 2010 stále je aktuálny, akurát pribudli mnohé penzióny a reštaurácie, zvlášť v mestách...
+Namiesto mnohých štatistických zhrnutí (napr. počet chránených rastlín v jednotlivých parkoch), by som pridal radšej ďalšie konkrétne tipy alebo postrehy z vybraných lokalít Zakarpatia.