Ukradnuté sny

Ukradnuté sny https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298144/bmid_ukradnute-sny-hJh-298144.jpg 3 138 43

Rozdělená srdce série

Sedemnásťročná Elisabeth Sturmová je naštvaná snáď na celý svet. Kvôli rodičom sa musela presťahovať, prišla o všetky kamarátky, a navyše tu na vidieku nie je takmer žiadna príležitosť na zábavu. Všetko však zmení stretnutie s Colinom. Prečo ju tento odmeraný a chladný chalan od začiatku priam neuveriteľne priťahuje, to si sama nedokáže vysvetliť. Je pre ňu jednou obrovskou hádanku. Aké je jeho tajomstvo? Čo skrýva? Svojím pátraním odhalí Elisabeth pravdu nielen o Colinovi, ale aj o vlastnej rodine a zistí, že im všetkým hrozí obrovské nebezpečenstvo.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Splitterherz , 2010

*Pájuše*
25.03.2021

Tohle je opravdu bída s nouzí. Chápu, že je kniha určená pro mnohem mladší čtenáře, ale divím se jejímu celkem vysokému hodnocení. (A skutečností, že tímhle máme obohatit mladší generaci. Bleh!)
Horší jména pro postavy autorka nemohla vybrat (Elisabeth bych ještě skousla, ale Colin? Trochu mi to připomnělo to Německé město Kolín, které je v knize tolikrát zmiňováno). Nebudu ani popisovat moc děj knihy, protože v podstatě v každé kapitole se hlavní hrdinka kvůli něčemu napruží (a začne se chovat jako dítě) a v každé kapitole se spí a spí a spí... Skoro bych přísahala, že čtu Šípkovou Růženku, ale už ve chvíli kdy spí v nejvyšší věži a mezitím uplyne sto let. No, tak tady se popisuje každý rok jejího spánku. A mohla bych pokračovat i samotnými nelogičnostmi nebo přehršelem postav "jen tak do počtu" či "kam posouvat děj dál". Raději se vzdávám hodnocení, protože - láme mi to srdce to říct, ale... - kniha si zaslouží nálepku "na podpal".

vermiceli
01.02.2021 2 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se začetla, začátek je dost zdlouhavý a nudný. Ale pak to dostane trochu šťávu, ale už bych si to znovu nepřečetla.

nikolaxx
19.10.2020 2 z 5

Nedokázala jsem knihu dočíst do konce. Příběh byl zdlouhavý a kniha zřejmě určená pro mladší čtenáře než jsem já:)

diana5134
24.02.2020 5 z 5

Moc hezká knížka nemohla jsem se od ní odtrhnout.

eliska2669
04.03.2019 2 z 5

Jediné, co si z toho vybavuju, je, že hlavní hrdinka pořád jenom spala. (A teda ještě jak to tady pročítám, tak se mi teda vybavilo, jak moc hrozný je pojmenovat tajemnýho temnýho fuckboye Colin.)

Sonya-chan
29.08.2017 5 z 5

Osobně moc nemusím fantasy a romatiku, ale tahle kniha mě zaujala. Dostala jsem ji k Vánocům, tak jsem si řekla, že se nějak zabavím a začala jsem ji číst. Druhý den ráno jsem ji měla dočtenou a šílela jsem z ní. Hodně se mi líbilo zpracování. Je pravda, že na některých místech to bylo zdlouhavé, ale podle mě to vyrovnává ten příběh.

Blurryface
30.07.2017 4 z 5

Když jsem před lety knížku četla, dala jsem jí na jeden nádech. Prostě fantasy romantika jak má být.

Eleanor-ka
11.06.2017 2 z 5

Pustila jsem se do knihy s příjemným elánem, že je opět nějaká příjemná oddechová kniha s dobrým fantasy námětem, neodehrávající se jen v americkým prostředí psáno neamerickou spisovatelkou. K Německu mám osobní sympatie, takže jsem se z knihy těšila o to víc. Avšak celkem zklámání - velmi zdlouhavé a příliš takové nezáživné a přitažené za vlasy.. ovšem musím autorku pochválit za skvělý popisovací smysl, už dlouho jsem nečetla v takovém druhu knih tak propracovaný text.

MíšaS.
30.04.2017 1 z 5

Bohužel toto není moc povedená kniha.

Percabethka
19.01.2017 1 z 5

Netuším, pro jakou věkovou kategorii to bylo napsané, ale já jsem v ní jistě nikdy nebyla a ani nebudu :D jsem ráda, že se mi jí podařilo prodat, tak snad udělá budoucí majitelce větší radost než mně :)

edisek83
30.08.2016 5 z 5

Půjčila jsem si jí v knihovně jako "nouzovku", ale nakonec jsem byla nadšená, vrátila jsem se zpět mezi náctileté. Colina jsem si zamilovala hned od začátku, no prostě romantika jak bejk :-D

pavla9879
09.03.2016 4 z 5

Přečetla jsem ji loni, a teď sem si zhltla znovu, abych si osvěžila paměť a mohla se vrhnout na pokračování.
Podruhé, když už jsem nemusela mít strach, že je to kniha o upírech, jsem si čtení učila mnohem víc, mnohem víc se mi příběh líbil a mnohem víc mě navnadil na další díl.

-LuckyKnihovna-
06.01.2016 4 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla celkem rychle a i když mohla být kratší tam mě velice bavila. Skoro všechny postavy mi byli sympatické. Colin byl stále záhadnější a záhadnější což mě přimělo knihu neodložit a dočíst jí do konce.

martina5069
07.12.2015 3 z 5

Bychle konečně pokořena no a souhlasím s některými komentáři že je knížka zdlouhavá a nějaká ta akce je až od půlky knížky ale když už sem začla tak sem ji i dočetla ( sice až skoro ze 2 měsíce ale dočetla). Docela mě ten příběh bavil a myslím že si další díly někdy v budoucnu taky přečtu protože mě zajímá jak to bude dál mezi Colinem a Elie :-)

Terinka14
02.11.2015 3 z 5

Kniha vcelku dobrá, se zajímavým námětem. Postavy byly propracované a děj se nevlekl, ale není to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Snad proto, že tohle není můj styl. Příjemná oddechovka.

Domulenka
29.10.2015 5 z 5

Kniha mě zpočátku vůbec nechytala, ale nakonec se rozjela docela čtivě a nechtěla pustit. Po přečtení spousty recenzí o spisovatelčiných knihách, jsem došla k názoru "je škoda že nevydají další díly myslím si že i tento příběh by si zasloužil dočíst úplně celí. I v tom spočívalo kouzlo" kniha byla KRÁSNÁ svým vlastním způsobem.

Lenka.Vílka
26.10.2015

Takhle ne...knihu jsem měla rezervovanou a těšila jsem se na ní, ale ve výsledku jsem byla zklamaná.... škoda...rozhodla jsem se nehodnotit, protože teď bych dala tak dvě hvězdy...zhruba před deseti lety bych knihu docetla a nejspíš by se mi líbila víc a hodnotila bych alespoň čtyřmi...škoda...

pavla9879
14.08.2015 4 z 5

Po prvních několika kapitolách jsem si říkala: "Pane bože, ty sis koupila knihu o upírech!"
Po dalších několika kapitolách přišla úleva... nekoupila.
Kniha mě po prvotním šoku nadchla, dočetla jsem ji jedním dechem a doufám, že se ke mě brzo dostanou další dva díly.

Moni.Jo.9700
03.08.2015 5 z 5

Úžasná kniha! :O začátek byl sice trochu "ospalý" , ale z velké časti je kniha nabita něčím úžasným, co určitě stojí za přečtení *-* pokud někdo nad touto knihou uvažujete, určitě vám doporučuju :)..jen je škoda, že pokračování knihy nejsou přeložené do čestiny :( ..asi sáhnu po slovenské verzi :D :D

AnnaFalt
02.08.2015 2 z 5

Na mě až moc detailně napsané, jinak děj moc hezký :)

Bettina Belitz
německá, 1973
2012  69%Rozdělená srdce
2013  60%Mesačné slzy
2014  50%Tŕnistý bozk
2011  70%Jen počkej, zloději!

Kniha Ukradnuté sny je v