Ukradené modlitby

Ukradené modlitby https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220703/bmid_ukradene-modlitby-Yrc-220703.jpg 4 70 24

Ladydi Garcia Martinez je vášnivá, zábavná a chytrá. Ale to není žádná výhra. Narodila se totiž do světa, kde je nebezpečné být dívkou. V horách mexického Guerrera se musí ženy o sebe postarat samy, protože jejich muži odešli hledat příležitost jinam. Ve stínu drogové války se tu na kraji vesnice kupí těla, aby se za pomoci štírů a hadů vrátila zpátky do země. Vyučování probíhá jen občas, to když se nějaký dobrovolník nechá zlákat, aby na jeden školní rok opustil město. V Guerreru kralují narkobaroni, zatímco matky tu převlékají svoje dcery za syny, a pokud to nejde, „dělají je ošklivé“ – stříhají jim vlasy, začerňují zuby, cokoli, jen aby je uchránili před nenasytnými drogovými kartely. A kdykoli se nablízku objeví černé SUV, Ladydi se spolu se svými kamarádkami schovávají do děr za domy jako zvířata, aby je nikdo neviděl.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Prayers for the Stolen , 2014

Adris
16.01.2015 2 z 5

Trošku nechronologické, jakoby si paní najednou na něco vzpomněla a hned to napsala. Nečetlo se to dobře, nedočetla jsem.

Safienka
05.01.2015 4 z 5

Po celou dobu čtení mi to příjde jako velké scifi...něco neskutečného, co se snad neděje přeci. A on omyl. Opravdu se to děje a nejenom v Mexiku. Možná, že je vše vyprávěno z pohledu dítěte, které nebere svět zase tak vážně. Ikdyž se kolem něj dějí samé krutosti, tak se snaží žít z toho, co je mu umožněno.
Znevažování a zneuctívání žen, které prohřešily už jen díky tomu, že se narodily.

Babouš
07.12.2014 4 z 5

Abych pravdu přiznal, do knihy se mi zpočátku nechtělo - bál jsem se, že půjde o nějakou feministickou propagandu, která bude popisovat těžké postavení žen někde v jižní Americe. Ale Ukradené modlitby mě příjemně překvapily: jde o čtivou knihu se sympatickou a chytrou vypravěčkou, která příšerné mexické podmínky popisuje jen jakoby mimochodem.

V první řadě jde o příběh. To je skvělé a navíc nesmírně odvážné - v zemi, kde spousta novinářů končí s uřezanou hlavou nebylo vydání téhle knihy jistě jednoduché.

Morsie
29.11.2014 5 z 5

Jsou knihy, které přečtete, usmějete se a jdete dál. Jsou takové, co vás donutí přemýšlet, anebo které zapomenete ještě dřív, než je dočtete. A pak jsou takové, u kterých od první stránky víte, že je budete mít v mysli nadosmrti.
Asi tak nějak bych pospala Ukradené modlitby – jako tu poslední možnost.

Je to knížka, která vás rozesměje i rozpláče, nad kterou budete kroutit hlavou, a kterou nebudete chtít dát z ruky. Je to nevšední příběh z nevšedního prostředí, který vám otevře oči a přiměje vás dívat se na svůj život z docela nové perspektivy.
A to je někdy potřeba – i když je to za cenu rozdrceného srdce.

Ukradené modlitby jsou neobyčejnou knihou a já jsem ráda, že jsem na ně narazila. Díky nim potrvá ještě dlouho, než si zase začnu stěžovat na svůj život!