Ukradené dopisy - Depardieu

Ukradené dopisy - Depardieu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33481/ukradene-dopisy-depardieu-33481.jpg 4 21 3

Na pultech pařížských knihkupectví vzbudila kniha senzaci. Muž, který byl doposud známý jako herec, najednou předstoupil před veřejnost s pětadvaceti sugestivními dopisy, adresovanými rodičům, filmovým kolegům, ale také abstraktním pojmům, jako jsou peníze, příroda, nemoc či práce. Nezvyklá upřímnost a vysoká literární úroveň překvapily kritiky i čtenáře. Síla Depardieuovy osobní výpovědi spočívá ve spontánnosti, s jakou se velký herec obrací ke svým blízkým. Depardieu si na nic nehraje. Podobně jako ve filmu si i ve svých nejintimnějších výpovědích uchovává unikátní syrovost, originalitu. Když svádí své vnitřní boje, netouží zvítězit, ale najít odpovědi na základní otázky provázející celý jeho život a tvorbu. Zůstává Cyranem i Kryštofem Kolumbem, je v něm vzdor i porozumění, něha i surovost... Nelže, protože to nemá zapotřebí. Podobných knih, jako jsou Depardieuovy Ukradené dopisy, najdeme ve světové literatuře jen velmi málo.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , XYZ (ČR)

Lettres volées

SSTknihy
SSTknihy
14.03.2021 4 z 5

Velmi intimní zpověď ve formě fiktivních dopisů, jimiž se slavný herec vyznává ze svého vztahu k rodině, přátelům, kolegům i obyčejným věcem. Přestože se o to záměrně nesnaží, vyvstává mezi řádky a z upřímných výpovědí hercova osobnost, jeho citlivost, schopnost empatie, upřímnost, ušlechtilost, ale zároveň i jeho slabosti jako například zloba, vztek či žárlivost. Je něžný, kritický, plný obdivu i nesouhlasu. Jeho dopisy jsou intimními monology, díky kterým mohl říct i to, co by jinak tváří v tvář povědět nedokázal. Depardieu vyvstává ze svých dopisů jako člověk a herec veskrze originální. Útlá knížka, ovšem plná krásných vět a zajímavých myšlenek.

zahadum
zahadum
21.05.2017 5 z 5

Veľmi zaujímavý osobný výlev herca ktorý píše fiktívne dopisy rodičom, priateľom, kolegom ale aj neživým veciam ( prírode, práci, peniazom, chorobám ) Je to jeho potreba dostať zo svojho vnútra pocity, emócie a postoje k sebe..k druhým ale aj večná snaha nájsť seba samého a zmysel toho všetkého okolo nás. Knižka má len sto strán ale prekvapí úprimným a originálnym prejavom v ktorom sú aj filozofické otázky a odpovede originálnym slovníkom tohoto velikána nielen francúzskeho filmu.

Jezali
Jezali
18.02.2016 4 z 5

Velice zvláštní zajímavá kniha, absolutně bych nečekala od tohoto herce takový styl psaní. Je to knížka vzpomínek psaná formou dopisů svým neméně slavným kolegům. Depardieu je v ní velice otevřený. Opravdu doporučuji a určitě si ještě přečtu další knihu Prostě je to tak.

dopisy francouzská literatura herci

Gérard Depardieu