Ukradené dětství Kamily

Ukradené dětství Kamily https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392460/bmid_ukradene-detstvi-kamily-dGH-392460.jpg 4 48 21

Když přijde na svět Kamila, všichni se radují, že je další človíček na světě. Jenže miminko se narodí do katolické rodiny, kde matka „zradila“ snad vše, co je možné a čeká ji za to krutý trest. Kamile je ukradeno dětství a nikdo to nevidí. Ani kněz! Přežívá ze dne na den. Jakmile nabude plnoletosti, vystoupí z církve a utíká za hranice do daleké Asie. S batohem na zádech zjišťuje, že všude žijí lidé, kteří jsou ochotni ji pomoci a poznává, že existují i jiná náboženství. Najde nejen ztracenou víru v sebe, důstojnost a milujícího partnera? A jak dopadne ten, kdo jí i matce způsobil veliké šrámy na duši? Druhá část knihy se odehrává v Asii, po které autorka cestovala s batohem na zádech, a většina míst a událostí, které Kamilu potkají, zažila na vlastní kůži.... celý text

čef
13.02.2024 4 z 5

Trochu rodinný horor, trochu cestování po Asii a láska nebeská. Celkově trochu rozvitá povídka, větší poselství asi nenajdete, mně se to každopádně nepovedlo. Domácí tyran řádí a ničí vše kolem sebe a není jednoduché se osvobodit. Obsáhlá disputace o tom, co je vlastně víra v Boha, nic nového také nepřináší. Nenáročné čtení, které může číst každý – aspoň že neunavuje hlubokými myšlenkami.

RendyaDav
30.12.2023 5 z 5

Autorka dobře popsala charaktery hlavních postav. Výborně vystihla, jak se mění myšlení , posléze charakter, pokud se člověk dostane pod tlak či do rukou tyrana, který je neomezeným manipulátorem. Změna je to tak velká, že dokáže zavrhnout a obvinit vlastní dítě.
Které od této rodiny v plnoletosti uteče.
Druhá část knihy se odehrává v Asii, kde si to ta osoba naplno užívá.
A jak nakonec dopadne ten člověk, který utečené hrdince i její matce způsobil velké šrámy na duši?
Z některých částí i mrazí.

lalela
19.06.2022 1 z 5

Když jsem četla recenze, moc jsem se na knížku těšila. Vidím velký potenciál v příběhu, bohužel by musel být napsaný jinak, nebo někým jiným. Celé odstavce knihy mi přijdou napsaná jednou adolescentem, jednou dospělou osobou, nic nemá řád. Některé pasáže jsem si musela přečíst dvakrát, abych pochopila, kdo co říká, nebo si myslí. A pak, když jsem si přečetla, že autorka cestuje, bylo by možná lepší napsat cestopis, bez příběhu Kamily. Klidně do cestopisu zařadit i vlastní pocity - viz chrám s Buddhou. Pasáže z cest mě moc bavily, bylo to krásné nahlédnutí do cizích kultur a toho, jak se dá za málo peněz cestovat do dalekých zemí. Rozhodně by se mi četl líp výborný cestopis než podprůměrná knížka.

Jojovka69
22.05.2021 5 z 5

Po autorcine knize MŮJ přítel deníček a sklenička jsem sáhla po této knize a musím napsat, že tak psychologický roman jsem nečekala. Skvělá sonda do života jedné rodiny, kde je přehnaná víra, která nejvíce škodí hlavní postavě. Nechtěná divka však nabere sílu a odjede do jihovýchodní Asie, aby si srovnala životní názory, hodnoty a postupně se vydá na svoji životní cestu. Je až neuvěřitelné, co se může dít za zavřenými dveřmi dnes v 21.st.

petrulkaa
24.01.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení, až mě mrzí, že už je konec. Četla jsem téměř jedním dechem. Knihu můžu všem vřele doporučit. Tento psychologický příběh protkaný v druhé polovině cestopisem, se čte skvěle, nebudete se moci od stránek odtrhnout. Asijská místa, na která nás autorka v příběhu zavedla, sama procestovala, takže jsou popsány autenticky a tyto pasáže mě rovněž hodně bavily.
Bylo to mé první setkání s touto autorkou a jsem mile překvapena. Je to skvělá vypravěčka a těším se na její další knihu.

Dom.ka
10.12.2020

Příběh jako takový má myšlenku a velký potenciál, bohužel literární zkušenosti ani gramatická stránka nejsou zdaleka na takové úrovni, jakou by si příběh zasloužil. Autorka píše dost stereotypně, chudé větné skladby a gramatické nesmysly (jak může někdo, kdo má ambice vydávat knihy, psát “mezi nohami”?!!) se v knize nesčetněkrát opakují, což z knihy dělá místy opravdu nudné čtení. A proč tolikrát v knize omílat slovní spojení jako “ protržená panenská blána” a podobně, to opravdu nevím. Na zajímavosti to rozhodně nepřidá. Za mě zklamání.

sluneckomiriam
12.10.2020 5 z 5

Poutavá kniha, opět k zamyšlení, ale asi to, že nad knížkou uvažujete i po jejím odložení je asi to správné:-)
Další kniha od Danky, která mě bavila:-)

Damaj
19.06.2020 3 z 5

První část knihy byla zajímavá, ale měla příliš rychlý slet událostí. Bez jakéhokoliv detailu. V druhé časti byl příběh spíš jen okrajově, spíš popis asijských zemí nebo sex. Škoda.

Kalarda
05.01.2020 5 z 5

Chvílemi mi mrazilo. Je az neuveritelne, co se někdy může dít za zavřenými dveřmi. Druhá půlka knihy však dává naději, že vždy je cesta...

pivatko
08.10.2019 5 z 5

za mě jednička! téma, prostředí, konec, prostě pecka

Nočnípták
01.07.2019 2 z 5

Opět jsem sáhla ve výběru knihy vedle. Číst jsem se musela vysloveně nutit, myslela jsem, že se něco změní, ale bylo to pořád stejné. Téma by bylo docela zajímavé, ale styl psaní mně nějak neseděl. Takže zase jenom 2*.

cori
26.04.2019 3 z 5

Spoiler
Autorka předkládá příběh osmnáctileté Kamily, která v okamžiku plnoletosti zabalí baťůžek a odlétá do Thajska, aby se osvobodila z domácí tyranie ze strany sadistického otce. Otcovy skutky se zpětně objevují v Kamiliných vzpomínkách. Politováníhodná byla její matka, které vnucený manžel vymyl mozek a učinil z ní bezduchou loutku. Celá kniha vyzní jako ponaučení, že boží mlýny melou.

ji69ri
29.03.2019 5 z 5

Nejlepší kniha od této autorky. Absolutni pecka. Doporučuji všem!

Danago
28.03.2019 2 z 5

Přidávám se , knížka mě nebaví. Přesto jsem se donutila ji dočíst. Podle mě se nic nezměnilo. Téma vybrané dobře, ale bohužel pro mě celé nevěrohodně podané. Nebavilo mě to . Já jsem četla od autorky i lepší knížky.

lenkaabooks
16.03.2019 2 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale já se ke čtení nutila. Námět byl perfektní - despotický muž, zlomená žena, dcera která se vzepře a odcestuje do Asie. Bohužel mi vůbec nesedl styl psaní, jsem zklamaná.

Šárka5875
25.02.2019 4 z 5

Kniha nemusí mít 400 stran, aby byla dostatečně silná a zasáhla vás. Ukradené dětství Kamily je důkazem, že i na necelých dvou stovkách stran lze vystavit kvalitní psychologický příběh. Palec nahoru získává také nádherná obálka.

lucie1575
13.01.2019

jedna z nejlepších knih autorky

hahana69
02.01.2019 5 z 5

Kniha má hloubku a je poselstvím. Dlouho o ni budete přemýšlet, tak jako já. Je až neuvěřitelné, jak dokáže despotický manžel a otec, který si sám nevěří, zničit člověka, který má pocit, že zhřešil a musí za to pykat. Ale jak dlouho může trvat takový trest, který si v hlavě vytvořila jen matka Kamily? Jak vnímá malá holčička své rodiče, když k nim prakticky chodí jen na návštěvu, protože ji vychovává babička s dědou. Jenže jak dlouho? Když je jí deset, změní se její dětství, je jí opravdu ukradeno a jakmile dosáhne plnoletosti snaží se změnit celý svůj život. Uteče na jiný kontinent, kde zjišťuje, že neexistuje jen katolická víra, ale i další náboženství. Osud jí, i přes malá úskalí přeje, i když její matka se stále propadá do svých depresí a nemocí. Můžete pomoci jen člověku, který o to požádá. Kniha má pro mě velmi poučný konec po vzoru "nedělej to, co nechceš, aby se ti vrátilo". O tom kniha je. Pak také o víře v sebe a o lásce, bez které se žít nedá.

MartinaF
17.12.2018 4 z 5

Silný příběh o tom, jak dokáže člověk zlomit a zašlapat jiného člověka až na samé dno. Na druhé straně je tu však příběh o cestování, poznávání nejen nových míst, ale poznávání také sebe sama.

Kaprov
05.12.2018 5 z 5

Kniha me absolutne pohltila. Je napsana stylem, kdy ji nedokazete odlozit. Detstvi Kamily a posleze jeji odchod z domova, kdy odjede s batohem na zadech do Jihovychodni Asie, aby se alespon na chvili citila svobodne, je psany tak autenticky, ze ho ctenar musi prozivat s hlavni hrdinkou. Obdivuji popis lokaci v Malajsii, Thajsku a Kambodzi... je z toho citit, ze autorka v techto mistech opravdu byla.