Ukolébavka

Ukolébavka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327113/mid_ukolebavka-mQ1-327113.jpg 4 137 23

87. revír série

Velké, zlé město je ve formě, produkuje zločiny, maléry a podivnosti na každém kroku a policisté z 87. revíru si nevydechnou ani na okamžik. Vražda nemluvněte a dívky na hlídání o silvestrovské noci působí dojmem hrůzného, zcela nepatřičného a na pohled nesmyslného činu. Pánové Steve Carella a Meyer Meyer toho mají plnou hlavu, protože jaksi není čeho se chytit. Jejich kolega Hal Willis současně ve stejné budově vyšetřuje vloupání, a aby toho nebylo málo, zaplete se Bert Kling do podivného konfliktu malého portorikánského dealera s jamajským gangem, nemluvě o velkých kokainových bossech v Miami. Ukolébavka přináší vše, nač jsme od McBainových příběhů z 87. revíru zvyklí – napětí, dokonalou kresbu postav i prostředí a pečlivý popis policejních postupů, včetně občasných „faksimile“ úředních dokumentů, provázejících jednotlivá pátrání.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Baronet

Lullaby , 1989

Disease
18.03.2024 4 z 5

87. revír, jak ho mám rád, několik dějových linii, které ho oživují.

heavy66
09.12.2023 4 z 5

87.revír řeší dva komplikované případy v mrazivém lednovém počasí. V jednom je obětí půlroční dítě, druhý je o koksu. V lednu by se hodil koks na topení, ale tenhle koks dokáže zahřát stejně dobře. A k tomu Eileen, která něco chce a něco nechce. První případ zavede detektivy až do vzdáleného Seattlu, ten druhý pojednává o různých národnostech, které spolu soutěží v obchodě s drogami. Záleží jenom na tom, kdo má starší kulturu. Mě se to líbilo!

kristijan
25.11.2023 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo. Šedivé město, spousta násilí, mindráky hlavních i vedlejších postav, nemastný neslaný konec a detektivové Carella s Meyerem, kteří působili obyčejně a nezajímavě. Dočítal jsem hlavně ze zájmu, abych si udělal trošku představu o McBainovi. Tenhle typ detektivek ale rozhodně není nic pro mě. A zvlášť v dnešní době, kdy se násilí a šeď sype z hlavních titulků zpráv v nebývalém množství, mi to celé asi přišlo ještě hůře stravitelné, než by tomu bylo dřív.

mi-380
24.03.2023 5 z 5

Isola/New York, 1987/1988, Silvestr/Nový rok. Skvěle popsaná atmosféra zimního studeného velkoměsta i zdlouhavého trpělivého pátrání v několika rovinách. Nepřestávám obdivovat autora, jak na takhle malé ploše znovu dokázal přiblížit osobní životní peripetie několika významných postav. Za mě jedna z nejlepších návštěv 87. revíru.
95 % (zatím 128 hodnocení s průměrem 80 %).
...
Venku ještě pořád sněžilo.
Před dvěma dny jsem ležela pod palmou a popíjela ledové daiquiri, povzdechla. A podívejte se na tohle.
Carella se podíval.
Nijak ho to nepotěšilo.
Pluhy nevyjedou, dokud nepřestane sněžit, a k tomu se zatím neschylovalo.

Olous1
30.09.2022 4 z 5

Začátek dobrý,pak trochu zdlouhavé. Poněkud slabší díl,ale i přesto si přečtu další díl 87.revíru.

Arlienen
17.07.2020 3 z 5

Moje první kniha od autora a určitě ne poslední.

konicekbily
08.05.2020 4 z 5

Další příběh z 87. revíru předpokládá jistou úroveň znalostí předchozích dílů série o Steevu Carellovi a spol. Jako obvykle nás autor seznámil s několika souběžnými případy a tady až moc podrobně popisoval činnosti gangů, a tak tato část je spíše thrillerem než detektivkou. K vyšetřování vražd nemám námitek.

jarunka54
31.12.2019 4 z 5

Dobré čtení, jen trochu nezvyklé. Je to trochu do psychologie, ale snesitelný.

iceVS
15.11.2019 5 z 5

Jakákoliv knížka z 87. revíru je pro mě potěšení, blaho a jízda. Miluju McBainův styl psaní, kdy rádoby přeskakuje z děje do děje, z případu do případu, od detektiva k detektivovi. Na konci knihy to dává dokonalý smysl. Možná to může někoho rušit, ale po přečtení více knížek máte najednou pocit, že všechny ty chlapy důvěrně znáte, včetně jejich slabostí i horších stránek. Pro mě nejlepší detektivkář :-)

Opatov
21.07.2019 3 z 5

McBain je pro mě v detektivce pojem. Ale Ukolebavka je velkým zklamáním. Trochu prekombinovane, zmatené. Ale Carella je oblíbený detektiv a tak si určitě přečtu další díly.

Fillipa
10.06.2019 3 z 5

Jen z úcty k autorovi dám 3*. Příběh drhne, je příliš rozdrobený a navíc popis zločinecké činnosti je rozsáhlejší než popis práce detektivů. To nemám ráda.

elena2054
15.10.2018 2 z 5

Začátek byl slibný, avšak poměrně záhy to zase sjelo do několika dějových linek a začala to být zdlouhavá nuda.
Samotné rozuzlení bylo předvídatelné, takže zase žadné šokující odhalení.
Kniha pro mne postrádala jakékoliv napětí.
Škoda.

kalache
03.06.2018 4 z 5

..."láska nebo prachy,"povzdechl Meyer."Pořád je to stejné"...

miruska1
16.05.2017 5 z 5

zaujimave

alfinha2321
14.05.2017 2 z 5

Moje první kniha od McBaina a nejsem si jistá, jestli nebude poslední. Jako první seznámení s autorem to prostě není dobré, protože se už předpokládá, že se s postavami známe - nejsou do detailů vykreslené, jede víc linií najednou a já jsem se v tom ztrácela... ani mě nakonec moc nebavilo dozvědět se, kdo to vlastně udělal.

DariDerek
20.03.2017 4 z 5

Starý dobrý Ed. :-) Knihu mám od Baronetu v novém kabátě a určitě se mi četla líp, než ty rozlepené paperbacky, které mám po taťkovi :-)) Co říkám na příběh se dozvíte v recenzi v záložkách, když budete mít zájem :-)

Palorizek85
05.02.2017 2 z 5

No nevím. Dle hodnocení jsem čekal více. Pravda, je to má první kniha od autora, ale asi i poslední. Více linií, místy pomalý děj.

woodward
29.07.2015 5 z 5

McBain je prostě pan spisovatel. Který jiný autor umí takhle popsat zoufalou honičku stárnoucích policajtů za mladým, trénovaným klukem?

Carella se nerad za někým honil. A Meyer také ne. To se hodí do biografu. Ve filmu udělají honičku na čtyřicet záběrů, které po sestříhání vypadají jako jeden záběr, kde policajt uhání jako olympijský vítěz ve sprintu a zloděj běží jako ten, co získal jen bronzovou medaili. Ve skutečném životě je to všechno jen jeden záběr. Dupete po chodníku za klukem o patnáct, dvacet let mladším než jste vy a s mnohem lepší fyzičkou a doufáte, že ta jeho červená sportovní bunda nepatří běžeckému nebo baseballovému mužstvu. V opravdovém životě vás začnou bolet třísla a v prsou máte oheň a jako byste utíkali za někým, o kom víte, že ho nejspíš nikdy nedohoníte. Sledujete ztrácející se záda v červené bundě a jen taktak na ní rozluštíte nápis Prentissova akademie, který byste v takovém šeru a s očima staršíma třiceti let vůbec nepřečetli, kdybyste jej neznali už z dřívějška. Ve skutečném životě se musíte dívat, jak se vám ten maják červené bundy stále víc a víc vzdaluje...

AndyK
10.06.2015 5 z 5

Čtivá detektivka, více dějových linií - v určitých chvílích jsem byla více zvědavá na pokračování té hlavní, ale nijak zvlášť mě to nerušilo. Těším se na další autorovy knihy.

Sosovica
22.02.2014 3 z 5

Autor tu zbytočne preplietol tri dejové línie. Rada čítam knihy s viacerými líniami, ale v tomto prípade mi to vadilo, bolo to veľmi silené a uberalo to knihe na čítanlivosti. Asi od polovice knihy, keď som si uvedomila, že tieto línie sa určite nespoja v žiadnom bode, začala som preskakovať dve línie a sústredila sa iba na hlavný dej o zavraždení bábätka a dievčaťa na stráženie. Inak zaujímavá detektívka.

detektivní drsná škola

Ed McBain