Ukaž, co děláš!

Ukaž, co děláš! https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225707/bmid_ukaz-co-delas-RuX-225707.jpg 4 249 36

Pochodeň tvořivosti vám díky knize Kraď jako umělec již dávno plane nad hlavou, ale co dál? Austin Kleon nás nenechal na holičkách. Opět deset kapitol, opět maximální dávka povzbuzení, nakažlivého nadšení i nesmírné touhy tvořit a tvorbu sdílet s ostatními. Jen role budou lehce obráceny. Tentokrát nás Austin naučí, že velkorysost vyhrává nad géniem a že být k nalezeni a nechat ostatní, ať kradou, je cestou k cíli zvanému „známý tvůrce". Ve zkratce, jestli Kraď jako umělec nabádalo k tomu, abyste se nechali ovlivňovat díly jiných, tak Ukaž, co děláš nabádá k ovlivňování ostatních tím, že se o své dílo podělíte. Jednou provždy už budete vědět, proč sdílet, jak sdílet a s kým sdílet. Austin Kleon přesvědčí i ty, jimž vadí nutnost propagovat a prodávat sám sebe a nechtějí se zpronevěřit svým zásadám, ale přitom by rádi představili svou práci i celý proces tvoření. Je to kniha o self-promotion pro tvůrce, kteří se tak trochu stydí chlubit se vlastním peřím. Zjistíte, že nemusíte být génius, abyste mohli se světem sdílet své dílo. Poznáte, že podělit se každý den o kousek své práce je lepší, než pokoutně pracovat na svém životním díle. Objevíte svůj šuplík zajímavostí a budete o nich vyprávět dobré příběhy - ukážete všem, které by to mohlo zajímat, co děláte. Získáte cenné rady na témata jako jak se nezměnit v “lidský Spam”, jak přijímat rány a proč se zaprodat - jakkoli negativně to na první pohled může vypadat. Spolu s mnoha úspěšnými umělci minulosti i současnosti dojdete k tomu, že - jak řekl Honoré de Balzac - “Největším problémem, který musí umělec vyřešit, je jak zařídit, aby si ho všimli.” Naučíte se, že kreativita není talent, nýbrž způsob myšlení.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jan Melvil

Show Your Work!

Denuš
10.12.2017 5 z 5

Další kreativní kniha od Kleona. Jde opravdu vidět, že do svých knih dal kus sebe. Vyniká svou stručností, srozumitelností a úderem do černého. Žádná stránka není zbytečná. Jeho knihy jsou pro mne inspirací, ale i hnacím motorem.

estwen
26.10.2017 5 z 5

Hezká, graficky zajímavá, přínosná kniha, která říká, proč je dobré být na internetu a kdy je naopak dobré se elektronikou neobklopovat :) za mě super motivačka na jedno odpoledne :)

AddaPa
04.09.2017 3 z 5

Za mě jednoduše a přehledně napsaná kniha, která říká, proč vlastně není na škodu ukazovat se na sociálních sítích. Pokud se potřebujete prosadit a internet je vám cizí, nasbíráte pár dobrých tipů, jak se dobře prezentovat. Škoda, že obsah celé knížky jde ve výsledku shrnout jednou recenzí viz třeba: https://www.obnd.cz/budovani-znacky/recenze-knihy-ukaz-co-delas.html. To zároveň odráží i moje nižší hodnocení. Nic převratného totiž knížka zase tolik neříká. :)

ardeas
10.05.2017 3 z 5

Pre úplne začínajúcich ludí, ja som sa k tejto knihe dostala po čase, takže nič prekvapivé mi nedala, ale môžem ju odporučiť.

parxel
22.04.2017 3 z 5

Tohle je přesně ten typ knížky, která se čte v podstatě sama. Avšak jakmile jí dočtete a položíte si otázku: "Co mi její čtení vlastně dalo?" Tak je velmi obtížné na ní odpověďět. Většina v ní obsažených myšlenek mnou prošla a v podstatě ve mne nezanechala nic k čemu bych se chtěl vracet.

P.S. Navíc jako mínus vidím nekvalitní vydání. Kniha se mi doslova po pár otevřeních rozpadla. A to se ke knihám chovám velmi slušně.

Mercatino
23.03.2017 4 z 5

Kniha jasně ukazuje sílu dnešní technologie. Vede k tomu, aby člověk ukázal co je v něm. Líbí se mi myšlenka pěstování dobrého jména, které samo se může stát měnou. Líbí se mi jasné a stručné pokrytí sebeprosazování na sociálních sítí i na veřejnosti. Ano, kniha Ukaž co děláš rozhodně stojí za to. Je svěží, lehce stravitelná, zábavná. K večernímu kakau s mlékem naprosto ideální.

Kniga47
18.01.2017 3 z 5

Neni spatna,a le prvni dil byl imho lepsi a uzasnejsi. Ale ani s touto knihou nic neztratite, naopak ziskate!

JajaCZ
15.01.2017 5 z 5

Síce som sa nedozvedela nič nového, ale knihu som prečítala jedným dychom. Určite odporúčam tomu, komu záleží na tom, aby ho objavili a mali radi.

zdenek5887
20.12.2016 4 z 5

Self improvement a motivační literatuře neholduju, vlastně to vůbec nečtu, nikdy mi nevydrželo se něčím prokousat až do konce. Ale "Ukaž, co děláš" je pro mě docela překvapení. Tato malinká žlutá knížečka (ve srandovním formátu :)) obsahuje celkem dobře míněné rady pro kretivce, kteří tvoří nějaký obsah či dílo. Ale ne jen pro ně. Je to psáno srozumitelnou a lidskou formou s až téměř laickými nákresy a obrázky tak, aby z toho nebyla nudná blbina. A určitě si přenesu pár myšlenek i do své činnosti. Pěkný.

michalmatousek
19.09.2016 5 z 5

Nápadité. Povzbudivé. Tvůrčí.

Coucouha
09.02.2016 5 z 5

Myslela jsem, že budu srovnávat tuto knihu s Kraď jako umělec. Navíc jsem knihy četla bezprostředně po sobě a celkem mi zabraly tři dny a myslím, že k oběma se budu vracet často. Snažím se pracovat na své kreativitě a jelikož jsem blogerka, tak se snažím o neustálé zlepšování se. Myslím, že tyto dvě knihy jsou velká pomoc a obě jsou skvělé. Srovnávat se to nedá, ale u obou volím 5* a doporučuji :)

mariannnka
13.01.2016 5 z 5

Inspirativni kniha. Cetla jsem jako ebook a mela prectenou za jeden odpocinkovy vecer u dobreho caje :) myslenky nijak vyznamne neprekvapily, ale je fajn si vse precist znovu takto usporadane, kniha se velmi prijemne cte.

lumpik007
29.08.2015 3 z 5

Kniha není špatná, ale čekal jsem něco trochu více do hloubky nebo konkrétnější rady. Udělal jsem si pár poznámek, ale celkově v podstatě nic co bych se již dříve nedočetl na webu v různých blozích a článcích. Navíc přístup autora v některých pasážích byl jakoby více zaměřen na umělce (spisovatele, malíře, sochaře) než univerzálního uživatele jehož dílem nejsou umělecké předměty.

Gooverka
17.01.2015 5 z 5

Druhá Kleonova kniha se mi líbila ještě o něco víc, než první. Jsem z ní přímo nadšená a určitě se k ní ještě vrátím. Skvělé návody a povzbuzení, jak se prosadit, jak ukázat, co děláme tou nejlepší možnou cestou. Hned několik vět mi uvízlo v paměti a budu se jimi určitě řídit. Doporučuju.

kitja
16.12.2014 5 z 5

Autor dokázal jednoduše a věcně uspořádat myšlenky, které se možná každému trochu kreativnímu člověku honí hlavou, ale nikdy se je nedal do souvislosti. Stručný návod na to, jak se "prosadit" ať už jako umělec, tak třeba jako človek v práci / rodině / spolku. Variovat lze kamkoliv. A není to jen o tom "jak se prosadit" ale i jak z toho mít radost.

orson
10.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha, hodně podobná předchozí (Kraď jako umělec). Autor v podstatě neříká nic nového o tom, jak se jako tvůrce prosadit, ale pokaždé když si pár stránek přečtu, tak se ťuknu do čela a řeknu si "no jo to je ono". Samozřejmostí je skvělé zpracování (hravá grafika), jednoduchý styl a výborné citáty (ty si snad Kleon zám vymýšlí :))

umění

Austin Kleon
americká, 1983
2012  84%Kraď jako umělec
2014  80%Ukaž, co děláš!
2019  84%Jeď dál!

Kniha Ukaž, co děláš! je v