Údržba a opravy vozů Trabant 600 a Trabant 601

Údržba a opravy vozů Trabant 600 a Trabant 601 https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58033/udrzba-a-opravy-vozu-58033.jpg 5 3 2

Podrobný obsáhlý text sestavený vedoucím značkové opravny Trabant takřka zcela supluje Dílenskou příručku co se týče postupu oprav, vč. montáže a demontáže dílů nebo celých funkčních skupin. Na rozdíl od Dílenské příručky však autor rozebírá většinu postupů do větší šíře a uvádí také principy činnosti, důvody pro jednotlivé úkony, možné výjovové odchylky a varuje před možnými chybami v postupu. Spolu s pokyny pro správné ovládání a ošetřování vozu a bohatou obrazovou částí se tak tato kniha stala neoficální trabantí "biblí" a základním studijním materiálem každého československého trabantisty. Nelze, než litovat, že poslední vydání přišlo v letech, kdy byly do výroby trabantů zaváděny zásadní změny, které se již nedočkaly zpracování v dalším vydání "šlehofera" (např. 12V elektroinstalace, nové poloosy, karburátor 28 H 1-1). Kniha obsahuje podrobné pokyny pro údržbářské a opravářské práce na voze. Trabant 601 v rozsahu běžných a středních oprav. Jsou zde popsány jednotlivé skupiny vozu, jejich údržba i seřizování, demontáž a montáž jednotlivých skupin i speciální pomůcky potřebné k montáži. Vše je doloženo názornými obrázky. Jsou probrány i běžné poruchy, jejich příčiny a způsob odstranění i předcházení příčinám poruch. Publikace obsahuje návod k obsluze vozu, pokyny pro zajíždění a způsob jízdy, takže poslouží všem majitelům vozu Trabant.... celý text

iridius9373
iridius9373
02.12.2021 5 z 5

Málo knih může mít 100% hodnocení, ale díky téhle ještě pořád jezdím trabantem, takže si to zaslouží.

mi-380
mi-380
30.03.2021 5 z 5

To byla zvláštní doba. Trabanta 601 combi jsem brzy po získání řidičáku před revolucí koupil ojetého za 15 tisíc a po pár letech užívání (byl jsem s ním dokonce až u Baltu) ho prodal - za 15 tisíc. Trvalá hodnota, něco jako dnes pozemky. Škoda, že jsem si ho nenechal a vyměnil za Škodu, už to mohl být veterán. Tuhle podrobnou a praktickou příručku si tenkrát pořídil snad každý majitel dvouválcového a dvoutaktního zázraku z NDR, opravovat bylo totiž stále co a dalo se to většinou zvládnout s pomocí sousedů a téhle knihy přímo na ulici. Nechal jsem si ji na památku, ale kdo ví, třeba si ještě Trabanta někdy pořídím, nevzpomínám na něj ve zlém.
100 % (aktuálně jsme dva hodnotící s průměrem 100 %).

trabant

Autorovy knížky