Údolie

Údolie https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323317/bmid_udolie-o8p-323317.jpg 3 9 2

Sine Metu série

Na Západnom Slovensku, neďaleko rakúskych hraníc je malá obec – najstaršie pútnické miesto na Slovensku a jedno z najstarších v Európe. Údolie s domami okolo kláštora má povesť bohabojných ľudí, ktorí si všetko spravujú sami a preto nepotrebujú políciu. Tá povesť je takmer dokonalá. Pokojnú hladinu však náhle rozčerí smrť dedinského maskota – bezdomovca Luďa. Hlavný hrdina – novinár Niko a jeho rakúsky priateľ Sven sa postupne, pri pátraní o príčine Luďovej smrti, ponárajú do splete sériových zločinov, skrývaných násilností, bezprávia a podvodov, ktoré presahujú hranice obce, dokonca aj štátu a vďaka improvizovanému „Spoločenstvu štyroch“ sa dotknú aj medzinárodných burzových obchodov, fyzikálnej i náboženskej podstaty dobra a zla a ich vzájomnej koexistencie. Mediálnych manipulácií a dobre skrývaného pôsobenia vzdelaných zločincov. Napínavý príbeh, plný nečakaných zvratov tak z polozabudnutej obce razom urobí stred udalostí. Mávnutie krídiel motýľa vyvolá búrku, ale nezlomí priateľstvo ako najvyššiu hodnotu ľudskej súdržnosti. Strujúci kriminálny thriller, ktorý by ste hľadali skôr v uliciach New Yorku sa možno odohráva aj za oknami vášho domu v malej obci. Len na prvý pohľad si to možno ani nevšimnete... Kým sa nezačnú odhaľovať dobre ukrývané tajomstvá. Dediny, štátu a dokonca vesmíru. Údolie je prvým z románov trilógie Sine Metu – Bez strachu. Mnohé zo strhujúceho deja pripomína udalosti zo skutočného života. Okrem toho však láme mýtus o romantike života na vidieku - v dedine a neudržateľnej kriminalite vo veľkých mestách. Všade totiž žijú ľudia. A tí sú v podstate rovnakí. Na vidieku, v blízkosti kostolov a kláštorov sú možno tajomnejší a záhadnejší. Avšak o to viac nebezpeční...... celý text

Marosusu
Marosusu
14.03.2019 3 z 5

Ja som otvorená novým autorom slovenským..toto som dostala od manžela na Vianoce celú trilógiu...mne sa to ako dejová línia páčilo ...každá kniha má svoj príbeh s jednou hlavnou postavou...trošku iný štýl písania ale nemôže byť každý rovnaký...ja si kúpim aj ďalšiu krimi knihu ak bude ;-)

Kamienkova33
Kamienkova33
03.01.2017 3 z 5

Povodne som si myslela, ze kniha bude uplne o niecom inom, pretoze z anotacie to nie je uplne jasne. Od polovice som sa nutila citat, tento zaner mi nesadol, ale verim, ze si najde vela oblubencov.

Dušan Budzak
slovenská