Skřek šelmy

Skřek šelmy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21902/bmid_skrek-selmy-LsT-21902.jpg 3 100 17

Mnoho podivných věcí se odehrává v Údolí přízraků a Tamara Huntová chce vědět proč. Jaká zlá síla vyhání horské lvy z jejich přirozeného prostředí? Co spojuje tajemného Indiána a žlutě žíhanou pumu s mandlovýma očima? A proč nosí geologové revolvery? Odpovědi jsou ukryty v Tamařiných fotografiích. Ale někdo se jich obává a udělá všechno, abych se jich zmocnil. A zatímco Tamara se svou přítelkyní Hillary pátrá, nocí zní hrůzný skřek šelmy…... celý text

Ayna
07.07.2023 3 z 5

Není to moc horor, je to jen takový lehce napínavý detektivní příběh pro děcka s nadpřirozeným prvkem. Co mě na tom bavilo asi nejvíc, byla ta atmosféra internátní školy a Údolí přízraků.

danny_21
10.01.2023 2 z 5

Autorčin další počin v sérii Stopy Hrůzy potvrzuje kvality předchozích fláků pro náctileté čtenářky, které se zděsí i zapnuté kulmy. Tentokrát ani o špetku hrůzy nejde a kvalitou se potácí v těžkém podprůměru studentka ( společně s oddanou husičkou v podobě spolubydlící ) toužící zvítězit v soutěži o nejlepší fotografii na titulní stranu ročenky narazí na ukrutně zajímavou mačku, která se ráda proměňuje v rudocha, strážce kaňonu. Bude statečnost obou roštěnek stačit k odhalení nekalých praktik lumpů v Canyon Ridge ? Bóže, zlatej R. L. Stine 30 %

zuzca.h
02.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Když jsem tudle knížku četla na ZŠ tak si vybavuju že jsem se u ní fakt bála a sholkama to hodně prožívala a hltala stránku za stránkou. No už jsem léty a horory ostřílená a tentokrát jsem se vůbec nebála, možná proto že mi při čtení naskakoval děj a věděla jsme jak to dopadne, a nebo pro to že todle rozhodně není horor spíš takové dobrodrůžo. Každopádbě příběh je krásně vysvětavěný, čtenář se nenudí, stránky odsejpají stejně jako před lety.
Jo a kdybych si mohla znovu vybrat střední školu tak tu jejich bych brala všema deseti i s duchem indiána.

Martin82
31.08.2021 2 z 5

Slabší nadprůměr, nuda to nebyla, ale horor také ne. Trochu mě to připomínalo Chatu v jezerní kotlině - západ slunce s indiánem :-) 40%

Seabeast
02.02.2021 4 z 5

Kdysi jsem "Skřek šelmy" přečetl jako malý na ZŠ a už tenkrát se mi svojí napínavostí líbila. Zde se v příběhu setkáme trochu s mystickými prvky ohledně jedné indiánské legendy. Za tak dlouhou dobu si toho člověk moc pamatovat nemůže, takže jsem tu prvně udělil trojhvězdí. Ale jelikož čtu momentálně sérii hezky posloupně, tak došlo znovu i na tento díl. Musím uznat, že se mi knížka opět líbila a bavila. Lynn Beach má obecně spíš poněkud sentimentálnější pojetí, ale to čtivosti vůbec neubírá.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Údolí přízraků je samo o sobě tajemné. A když se připojí do děje pár studentů, není o napětí, mrazivo a vynikající dobrodružství nouzi.

jarin58
03.07.2020 4 z 5

Horor v žádném případě,ale jinak dobré počtení.Trochu styl pana Foglara.

yaoiyuri
04.01.2020 4 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Klasické Údolí přízraků – záhada se špetkou tajemna, žádný horor, žádné vraždění, žádná krev, jen děcka páchající dobro za pomoci nadpřirozených sil.
A vždycky jsem jim záviděla tu jejich superluxusní internátní školu se všemi těmi jezdeckými kluby, fotografickou laboratoří, baletním kroužkem a hromadou dalších věcí.

hippiesak
08.06.2018 2 z 5

Slabý díl... Tento mě nebavil, ten jsem louskal tak rychle jak to jen šlo, abych věděl jak to dopadne. Není to úplně propadák, ale Lynn Beach má lepší kousky.

Vampirosa
03.08.2017 2 z 5

Pěkný odpočinkový příběh, který není strašidelný a ani moc napínavý. Jedna dívenka je posedlá focením a na své výpravy kvůli fotkám tahá s sebou svoji kamarádku, která z toho není moc nadšená. Ačkoliv se výlety zrovna tolik nevyplatily, Tamara si i přes setkání s pumou nedá říct a neustále strká nos do věcí, do kterých jí nic není. Knížka mě ničím nenadchla ani nepřekvapila.

Panenka nebo Neznámá v zrcadle jsou kousky, které se autorce rozhodně povedly víc.

Norea
26.04.2016 2 z 5

Práve som zbadala fotku tejto autorky a od pohľadu my je jasné, že by bola lepšia autorka fantasy alebo románov než hororu. Kniha je dobrá, ľahko sa mi číta, má málo postáv, ktoré sa dajú rýchlo zapamätať. Nerada porovnávam knihy, pretože každý autor dáva do svojej knihy kus svojho Ja, ale poriadny problém som mala s Kingovkou Cintorín zvieratok a to som ju čítala ráno pred odchodom do roboty a husia koža mi behala až do ďalšieho rána, čo som pokračovala v čítaní. Ale musím podotknúť dve myšlienky, ktoré sa mi veľmi zapáčili a to meniace sa fotografie a symbolika indiánov, ktorá je nad mieru spomenutá.

Widow Embalmer
01.06.2015 2 z 5

POZOR POZOR
Zaběhla se nám kočička,
slyší na jméno Death Reaper. Má mourovatý kožíšek s pruhy zaschlé krve svých obětí. Za pamlsek umí otevřít libovolnou tepnu v těle a ráda spinká v ještě teploučkých vnitřnostech. Naposledy byla spatřena nedaleko hřbitova, jak páře břicho hrobníka. Nálezci proplatíme veškeré lékařské zákroky spojené s rekonvalescencí.

oolinkaa
30.01.2014 5 z 5

super díl

luciasek86
31.07.2013 4 z 5

Tato knížka je takové to oddechové napínavé čtení ve chvilkách volna tento díl je z těch lepších dílů.

sabanka
15.11.2012 5 z 5

ke čtení je úplně super ale strašidelná není.

Jitulka
26.06.2012 4 z 5

Knížka je poměrně čtivá, napínavá, přečtená za pár hodin.
Taková menší oddechovka. Nic strašidelného.
Doporučuji, pokud chcete vypnout u něčeho jednoduššího.

h.anuli.k
12.04.2012

Myslim, že by mohla bejt zajímavá mám ji doma.

Lynn Beach (p)
americká, 1943 - 2022