Ďábelské kouzlo

Ďábelské kouzlo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21904/dabelske-kouzlo-21904.jpg 4 77 15

Mikki Merrilová ví, že by si s magií neměla zahrávat. Ale když její spolubydlící Diana je po všech stránkách tak dokonalá – krásná, chytrá a protivná. Mikki by ji ráda vytrestala. Zkusí proto malé, celkem neškodné kouzlo. Nic hrozného, bolestivého, ani něco, co by se nedalo odvolat, to ne. Ale chudák Mikki musí zažít na vlastní kůži, že není malých, celkem neškodných kouzel. Alespoň ne v Údolí přízraků.... celý text

Petra-Nela
23.01.2024 5 z 5

Knížka se mi líbila a takovou hřívu co měla Diana na hlavě bych taky chtěla mít.

Ayna
25.08.2023 4 z 5

Ze série Údolí přízraků jeden z těch lepších dílů. Není to moc překvapivé (podobnou zápletku už jsem viděla víckrát), ale je to čtivě zpracované a odsejpá to. I postavy jsou sympatické. Byl by z toho fajn filmek.

Martin82
21.09.2021 4 z 5

Tak tenhle příběh byl hodně dobrý. Zajímavé, originální, rychlý spád - žádné umělé natahování zápletky, zatím vůbec nejlepší ze serie Stopy hrůzy (přečteno 1-16). 85%

pedroK
06.09.2021 5 z 5

Kouzla, čáry, strach, napětí...jo! To bylo přesně pro mě!

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Hodně napínavé, čtivé, děj měl spád. Byla jsem ráda, že to dobře s hlavní hrdinkou dopadlo. Hrozně jsem s ní její trápení prožívala.

yaoiyuri
01.01.2020 3 z 5

Klasická stopověhrůzová oddechovka. Takové těžkopádné 3*, nikoliv s odřenýma, ale rovnou amputovanýma ušima.

I v rámci série Údolí přízraků má tahle kniha znatelně slabší příběh, který ztrácí především na nedostatečné propracovanosti postav (tedy... ne že by v tom jiné díly nějak zvlášť vynikaly, ale tady už je to moc do očí bijící), jejich vzájemných vztahů (obzvlášť u paní Wembleyové zamrzí naprosto nevyužitý potenciál) a strohém, uspěchaném způsobu vyprávění. Nabobtnání o pár (desítek) stran by příběhu neuškodilo. Nicméně stále lepší než Bezhlavý duch.

eliska-n
27.08.2019 4 z 5

Napínavá kniha pro puberťáky.

hippiesak
17.04.2019 3 z 5

Tato kniha byla taková slabší, takový průměr. Nebyla špatná, to ne, četla se dobře a rychle. Za cca 2 hoďky hotovo :) Jsou jiné ze série "Údolí přízraků" které mám raději...

IvikaS
03.07.2017 3 z 5

Moje první kniha díky které jsem se naučila plynule číst a od té doby v tom jedu. Kdepak Kája Mařík a spol. Horory, to je nejlepší čtení pro děti.

PeťkaW.
21.03.2017 3 z 5

SH jsou už klasikou... duchařské příběhy jsem měla vždycky radši, než ty s kriminální zápletkou, kde. Proklepala jsem u nich jako malá několik večerů a kdykoliv je někde vidím, přepadne mě nostalgie ;)

edith79
11.01.2017 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů SH. Tak trochu magický a nadpřirozený díl, který mě strašně bavil, ačkoli nejsem zrovna vyznavačkou nadpřirozených sil.

Vampirosa
05.09.2016 5 z 5

Ach, velmi dobře se pamatuji, jak jsem před lety knihu četla vystrašená pod peřinou a doufala, že mě nikdo neprokleje. :D Super příběh! :)

Anonymka1
12.07.2016

Hezká kniha s nadpřirozenem. Doporučuji všem milovníkům magie a kouzel ;)

sabanka
05.03.2013 5 z 5

Zajímavá napínavá pěkná knížka kéž by měla pokračování.

zdlor
22.08.2012