Údolí

Údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459629/bmid_udoli-xb7-459629.jpg 4 947 238

Martin Servaz série

Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

La Vallée , 2020

absa2611
15.07.2022 5 z 5

Už potřetí v této sérii dávám plný počet hvězdiček a jsem ráda, že mě dvě slabší knihy (hlavně Sestry) neodradily od dalšího čtení.
Tentokrát jsem vůbec netušila, kdo za všemi těmi vraždami stojí a příběh mě bavil do poslední věty. Doporučuji!

klarence
14.07.2022 5 z 5

Za mne naprostá spokojenost. Dobře se mi kniha četla. Konec jsem teda úplně neodhadla.

Hakate
09.07.2022 3 z 5

Původně jsem knihu hodnotila jako nejhorší, ze serie, ale nakonec jsem přehodnotila.
Není to ani nejlepší, ale zdaleka ani nejhorší.

santa1212
26.06.2022 5 z 5

Wow, tak to byla jízda. Další nádherné Minierovo dílo. Za me je Minier mistrem detektivky a thrilleru, knížka mě bavila od začátku do konce, měla spád, překvapivý závěr, člověk taky s napětím sleduje lidské linky jednotlivých postav, prostě celkove parádní zazitek.

Paulika
22.06.2022 5 z 5

Ale jo líbilo se. Minier dozrává a tato kniha je toho důkazem. U jeho prvních dvou knih jsem se rozmýšlel, zda budu v sérii pokračovat,
teď o tom nemusím vůbec přemýšlet. Ano, je občas rozvláčný, sem tam nějaká nelogičnost v jednání postav, ale vcelku skvělý zážitek se skvělou atmosférou. U Miniera se mi líbí, že ve svých knihách upozorňuje na současné sociální problémy, dělá sondu do současné politiky, uvádí zajímavé informace o francouzské společnosti, snaží se dokumentovat technologický stav a to dělá z jeho knih dobrý doklad i pro budoucí generace, jak se na začátku 21.stol. žilo. Za mě super a těším se na Lov. Audiokniha opět skvěle namluvena.

dlabikk
09.06.2022 3 z 5

Po dlouhé době jsem se pustila do 6. dílu Servaze. Úplně jsem zapomněla jak dlouhé jeho knihy jsou. Pro mne zatím jeden ze slabších dílů, ztrácela jsem se v postavách, ale linka s Marianne mne donutila vydržet až do konce, který mne hodně překvapil. Děj byl napínavý, ale těch stránek navíc ..... Nicméně jedu dál v sérii :o)

koki.veru
07.06.2022 5 z 5

Pěkný další díl od Miniera. Knížka se četla dobře, byla napínavá a konec tak z půlky překvapivý.

Mateo67
04.06.2022 4 z 5

Jednoduše plynoucí děj - jednoduché hodnocení. Líbilo se mi to. Jen nevím, zda do thrillerů/detektivek tohoto typu patří něco jako “vyšší poselství” týkající se sociálních problémů dané země. Mě to vytrhovalo ze stísněné atmosféry, rušilo kradmo šířící se napětí a odvádělo od děje, Proto o jednu míň *.

Andrea888
30.05.2022 2 z 5

Nevím, nějak jsem téhle knížce nepřišla na chuť, dočetla jsem, ale spíš z "povinnosti"...

Bediczek
16.05.2022 3 z 5

Úplně převratná detektivka to zrovna není. Už od 3/4 jsem tak nějak tušil, kdo za tím je. Nechybí ani napínavé finále, které je už tak trochu detektivní klišé.

Čmeláček
11.05.2022 4 z 5

Trochu slabší, ale stále ještě uspokojivé.

Opatov
23.04.2022 5 z 5

Závislost na Minierovi začala knihou Mráz. Takže další díly nemůžu vynechat. Prostředí kláštera už od začátku nahání hrůzu. Oba hlavní protagonisté mě pořád baví. Čekala jsem trochu jiný konec, ale proč ne...

berila
04.04.2022 5 z 5

Výborný thriller, ač hodně drsný, ale ostatně jako každý od tohoto autora. Za mě velká spokojenost.

mysce
04.04.2022 5 z 5

Martin Servaz je dočasně suspendován. V tomto tíživém období obdrží telefonát. Jeho bývalá ztracená láska Marianne volá o pomoc. Martin na nic nečeká a vydává se ji hledat. Na místě se brzy začnou objevovat umučené mrtvoly. Vyšetřování vede Martinova kamarádka Iréne. Společně se vydávají po stopách tajemného vraha, který má na svědomí hodně brutální mordy.
Autor tentokrát pěkně zatápí pod kotlem. Z jeho slov máte pocit, že země galského kohouta je jen krok od totální anarchie. Do děje prosakuje vědomí úpadku společnosti, zlo, které zachvacuje svět, krize autority i spravedlnosti a obava z toho, kam současná společnost směřuje.
Na úplné rozluštění zápletky, troufám si tvrdit, asi nepřijdete, pro mě bylo opravdu šokující.
A už teď se nemohu dočkat, až zase společně s Martinem vyrazím na další pátrání po psychopatických vrazích.

fruitbueno
03.04.2022 4 z 5

Minierovi se (jako obvykle) povedlo vylíčit až neuvěřitelně sugestivní atmosféru, něco mě nutilo číst dál a dál, rychleji a rychleji, ten skličující dojem nabíral tou uzavřeností děje na intenzitě. Zápletka skvělá, Martin jako postava se zase o kousek dál posouvá, což je u série žádoucí. Přečtete podobně jako já jedním dechem, vsaďte se :)

Mája777
02.04.2022 5 z 5

Šesté setkání s Martinem ,,Svérázem” a opět mělo něco do sebe. Zajímavý nápad, i když ne úplně originální. Ale líbí se mi jak autor s nápadem pracuje. Ale už by mohl nechat pana majora trochu vydechnout v soukromí.
Knihu určitě doporučuji. No a co myslíte? Jdu na lov :)
(2. 4. 22 - 7 588 - 18)

Jack Bauer
02.04.2022 2 z 5

Nějak mě to nenadchlo. Úplně jiný Servaz než jsem zvyklý, rozvláčné, průměrné,. Pokud by to takhle roztahovaně mělo pokračovat dál, tak se Servazem končím.

Mudry
31.03.2022 5 z 5

Perfektní....

pazdy15
20.03.2022 5 z 5

Vynikající - jako všecky knížky od Miniera :)

Merlin_CZ
18.03.2022 5 z 5

šestá kniha série se četla výborně. zhltl jsem ji pomalu za jeden den a bavila hodně :)