Udělal jsem to já!

Je říjen, v Isole panuje babí léto a unaveným detektivům na služebně 87. revíru odměřují nekonečné telefonáty a nespočetné hrnky kávy čas do konce směny. Pak zazvoní telefon a je nahlášena několikanásobná vražda v knihkupectví v centru města. Když detektivové Steve Carella a Bert Kling přijedou na místo, vidí čtyři zakrvácená těla. Pak Kling v jedné hromádce na podlaze pozná svou snoubenku Claire Townsendovou. Od toho okamžiku už to není jen obyčejný případ vraždy, nyní to všichni berou osobně a jsou odhodlaní pachatele dostat. K tomu ovšem potřebují najít spojení mezi majitelem obchodu, profesorem, narkomanem a krásnou mladou dívkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427696/udelal-jsem-to-ja-Ifh-427696.jpg 4.476

87. revír 14.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Baronet

Lady, Lady I did it!, 1960

Kniha Udělal jsem to já!

Jiparis
22.11.2020

Krátký, pro Klinga tragický příběh jsem přečetla za jedno podzimní odpoledne. Má to spád, děj není prvoplánově předvídatelný.

tygřík2
27.10.2020

Další sympaťák z revíru 87, kterému jeho zaměstnání nepřineslo jen potěšení a uspokojení, ale i trápení. Minutu ticha za jeho lásku.

monika0356
26.08.2020

Další skvělý příběh z 87. revíru..

moudivlacek
04.04.2020

Klinga z party detektivů jsem si oblíbila, škoda, co ho potkalo - smrt jeho snoubenky. Každopádně touží dopadnout jejího vraha a spolu s kolegy pátrá. Bohužel Claire nebyla jedinou obětí a oběti z knihkupectví nebyli jedinými obětmi. A 87. revír to nakonec zjistí a vše vypátrá.
Těším se na další díl.

moničina
18.04.2017

Aj som si pri nej poplakala. Chudák Bert, večne sklamaný v láske.

denča1000
30.10.2016

Skvělá detektivka z policejního prostředí, do které jsem se velmi začetla a zamilovala. Přesně takové knihy se mi líbí. Četla jsem spoustu detektivek, ale často tam řeší vraždy všichni, jen ne detektivové, ale v téhle knize, tomu tak nebylo. Jako ve správné detektivce, řešili vraždy detektivové. Líbilo se mi, jak bylo v knize vše krásné ukázáno, rozepsáno - tabulky, popisy osob, způsob vyšetřování. Kniha je velmi dobře napsaná a je velice čtivá a chytlavá. Prostě takové příběhy já zbožňuji a nemohu vytknout jedinou věc. Konec byl také zajímavý, neboť všechny vedla stopa jinam, než byla skutečnost.

Silverdiamond
19.12.2014

...'tento díl je hodně hořký pro všechny detektivy 87.revíru, 'ale nejvíce pro Berta Klinga... 'vyšetřování nabere nečekaný spád a odkryje některá tajemství ohledně Klingovi snoubenky Claire, 'jejíž osoba se zdá nakonec největším motivem vraždy... 'bystrý Carella v závěru narazí na jasný důkaz který všem ostatním detektivům doslova protekl mezi prsty a ihned dopadne pachatele...'

maximka
10.11.2012

Příběh z dávnější doby, detektivové píší na psacích strojích, s kopíráky, spousta věcí se vykonává fyzicky. Líbilo se mi to, přišlo mi to osobité, jakoby byli víc v kontaktu se svou skutečnou prací, vše jim muselo projít pod rukama. Jsem zvědavá na další román.

drsná škola - detektivní pomsta

Ed McBain (p)
americká, 1926 - 2005

všech 119 knih autora

Kniha Udělal jsem to já! je v