Účinkujúci

Kait Whittierová píše stĺpčeky pre dámsky časopis. Práca a už dospelé deti sú pre ňu všetkým. Po dvoch skrachovaných manželstvách sa však novému vzťahu oblúkom vyhýba. Náhodou sa zoznámi s televíznym režisérom Zackom Winterom a zrazu jej život získa nový rozmer. Inšpirovaná životným príbehom svojej nezlomnej starej matky napíše námet na seriál. Ten na Zacka Wintera nesmierne zapôsobí. Kait sa zrazu ocitá v osobitom svete hercov a filmového priemyslu. So Zackom nájdu úžasnú a schopnú režisérku, výstrednú mladú scenáristku a angažujú slávnu herečku zo zlatej éry Hollywoodu, ktorá sa vyrovnáva s tragédiou a žije samotársky. Do seriálu obsadia aj mladého a úspešného herca, ktorý sa otočí za každou sukňou, neznámu talentovanú hviezdičku aj príťažlivého, ostrieľaného legendárneho umelca. Kait sa s účinkujúcimi postupne zbližuje a stanú sa jej druhou rodinou. Čaro nakrúcania seriálu preruší najhorší okamih, akému môže matka čeliť. Neobyčajný román odhaľuje silu ukrytú v ženách po celé generácie. Silu, ktorá im odnepamäti pomáha prekonávať životné prekážky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455002/ucinkujuci-urF-455002.jpg 4.211
Vydáno, Ikar (SK)

The Cast, 2018

Kniha Účinkujúci

LittleK
16.11.2020

Kniha popisuje rok života neobyčejné ženy, které se celý svět převrátí vzhůru nohama. Ačkoliv je stěžejní linie dobře vystavěná a má spád, vše ostatní hodně pokulhává. Když se jí neustále nestýská po dětech, tak v jednom kuse vychvaluje výkony herců...to už jsme slyšeli, tak jdeme dál. Kniha mi navíc přijde opravdu čistě popisná, neumím se pořádně do děje vžít a autorka mi v podstatě říká, jak se mám cítit a co si mám myslet, abych si náhodou neutvořila vlastní, jiný názor. Nemohu knihu sice vyloženě odsoudit (od této autorky je to první a min. na dlouhou dobu poslední, jestli ne úplně poslední kniha), ale vychválit ji také nemohu. Slabší průměr. Myšlenka dobrá, ale provedení nepovedené.

putpuda
24.06.2020

Sáhla jsem po delší době zase po Steelové, potřebovala jsem pauzičku od všech krváků a nerváků ;)
Nebylo to až tak přeslazené, příběh pěkný, takže se to dalo. Takové odpočinkové čtení :)

jeny-v
15.06.2020

O této knize nemám co napsat, vše je řečeno v anotaci, i když nepřesně. Líbil se mi vztah mezi Kait a jejími dospělými dětmi - Tomem, Candace a Stephanií, přestože už mají své životy. Také postavy z připravovaného televizního seriálu "Nespoutané ženy" jsou s Kait úžasně spjaté a ona si je všechny vzala pod svá křídla s jejich problémy, obavami, vrtochy, tragédiemi i s jejich potřebami a touhami. V jedné části románu mi bylo hodně smutno, ale život jde dál a pokud je poblíž spřízněná duše.....

kacaaba
10.06.2020

Kniha se mi líbila. Takové pohodové čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet. Dojenmé scény u kterých jsem si poplakala.