Ucho

Strach z všudypřítomného ucha - odposlouchávacího zařízení - se v 50. letech nevyhýbal ani nejvyšším kruhům komunistické smetánky. Pro náměstka ministra znamená nález ucha v jeho vile a zvýšený zájem tajné policie, že upadl v nemilost, která může mít i smrtelné následky...

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1395/ucho-1395.jpg 4.673
Novely, Literatura česká
Vydáno:

ondrej.b

Kniha i film si zaslouží maximální hodnocení. Ta atmosféra strachu je z toho cítit na každé stránce a čte se to jedním dechem. Asi málokdo se dostane nejdříve ke knize a pak k filmu. Já knihu přečetl až teď a děj jsem viděl díky filmu pořád před sebou, stejné věty, dialogy atd. Kniha má navíc závěr, který ve filmu není, tak to je taková třešnička na dortu navíc.

Bumeso

Ač jsem tuto útlou knihu četl v parném červenci, místy mě mrazilo jako bych byl v mrazáku...

JPBelmondo

Jako první jsem shlédla film, posléze přečetla knihu. A musím říci, že toto je jeden z mála výjimečných případů, kdy film "šlape na paty" knižní předloze. Zaplaťpánbůh, že tento "absurdistán" je již minulostí.

milan.krimsky

O tom co by se mohlo stát v totalitním režimu, pokud by byl politik proti němu. Skvěle popsaný.

TomTomis
09.12.2016

Svělé! I přes zhlédnutý film jsem si tuhle knížku musel přečíst. Krátká a výstižná, O dobách pro někoho dávno minulých.

Zednář
31.10.2016

Český minimalistický Orwell, děs a hrůza na nás, jestli dovolíme aby se tato doba opakovala...

Mephi
14.01.2016

Výborná kniha, která se nádherně čte. Když jsem se pro ni rozhodl, šel jsem do ni s obavami, ale dodnes nelituji, ba naopak.

Pavelpi
30.01.2014

Jana Procházku čtu velmi rád.Když jsem viděl film vůbec mě nenadchl a tak jsem si koupil knihu.Po jejím přečtení jsem zjistil,že je to nesrovnatelně lepší.Film jsem od té doby neviděl a víckrát ho nemusím,ale knihu jsem už četl několikrát.

vhojta
05.10.2012

Úžasný román, který odhaluje interní struktury komunistického režimu. Procházka skvěle ukazuje jednu velmi důležitou věc, která je svým způsobem nadčasová: pravým politikem se zde hlavní hrdina stane tehdy, když na něj UCHO konečně něco má. Pokud nechcete shánět knihu (přečetl jsem za pár hodin), postačí Vám skvěle natočený film K. Kachyni, který se předlohy velmi věrně drží.