Učení královny Kuntí

Učení královny Kuntí https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28874/uceni-kralovny-kunti-28874.jpg 5 3 3

Na cestě ke Kršnovi. O KRÁLOVNĚ KUNTÍ se vypráví v Mahábháratě, velkém indickém eposu, jehož hlavním námětem je spor o královský trůn, vrcholící bratrovražednou bitvou na Kurukšétře. Tato vzácná žena i v těch nejtěžších situacích dokázala najít vnitřní sílu a projít všemi životními zkouškami. Učení královny Kuntí je prosté a zároveň vznešené. Její čistá oddanost Šrí Kršnovi ji za všech okolností ochránila před nepřízní osudu a její modlitby, obsažené v této knize, jsou pokládány za mistrovské dílo filozofického, teologického a literárního charakteru. Uznávaný učitel indické filozofie a náboženství A. Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda podrobně vysvětluje význam modliteb královny Kuntí a dává nám návod, jak toto vznešené učení uplatnit i v každodenním životě.... celý text

ditul
05.11.2022 5 z 5

Zajímavé čtení, trochu z jiného pohledu o "jiných bozích", než jsem dosud znala. Pro mě bohužel některá cizí jména byla chvílemi chaos, jak pro mě byla nová. Ale s mnoha myšlenkami souzním.
*Cokoliv říkáš, je pravda. Nejsem toto tělo. Jsem duše a také všichni ostatní jsou duše. Když tělo zanikne, duše existuje dál. Když ale uvidím, že můj syn nebo můj děd umírá, nebo že já je zabíjím, jak se mohu utěšovat vysvětlením, že oni ve skutečnosti neumírají, že jen mění těla? Cítím k nim náklonnost na tělesné úrovni, a proto musím vnímat zármutek a utrpení.

Prim
16.04.2022

Knihu mi dal kamarád a tak jsem četla abych pochopila tuhle víru a "kršňáky" Nepochopila jsem. Ale každý má svůj život, svůj vesmír a svoji víru a tak to je.

martunka
31.10.2018 5 z 5

Prostě jako vždy. Další skvělá kniha od Prabhuady!