Učednictví

Učednictví https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33530/ucednictvi.jpg 5 11 7

Na pozadí biblických textů se autor v knížce zamýšlí nad tím, co to znamená být dnes Kristovým učedníkem. Jeho krátké úvahy jsou rozděleny do pěti částí, přibližujících podstatu učednictví – vztah ke Kristu, život z Božího slova, život z Ducha svatého, život z eucharistie – a také spiritualitu Matky Kristovy, první a největší učednice Páně. ... celý text

martunka
martunka
04.11.2022 5 z 5

Tohle je opravdu kniha, ke které se budu ještě ráda vracet! Autora jsem zaznamenala díky jeho přednáškám a tak jsem byla na jeho knihu hodně zvědavá. A jsem z ní nadšená.

Netopyr07
Netopyr07
05.03.2020 4 z 5

Krátká zamyšlení k několika tématům, vzájemně propojeným. Některá se čtou lehce, jiná se musí několikrát dokola :-) Jako postní kniha dobré.

saruse
saruse
23.01.2020 5 z 5

Pro mě jsou to krásné úvahy, ke kterým se opakovaně vracím a z nichž se pokaždé dozvím něco nového, uklidňujícího, motivujícího a konejšivého. :-) A vůbec mi nevadí, že Vojtěch Kodet často ukazuje na lidské (i moje :-) ) chyby a na selhání. Protože zároveň připomíná, že se můžeme opřít o Lásku a Naději. :-)

veneta
veneta
16.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha i formát ( dá se číst kdykoli je volná chvíle ), jedna z těch, ke kterým se budu vracet...

mirektrubak
mirektrubak
05.12.2018 4 z 5

Nejvíc mě zaujal důraz na odmítnutí rutiny ve víře. Myslíš si, že když chodíš v neděli na mši, jednou za kvartál ke zpovědi a ráno a večer (když to vyjde) se pomodlíš, tak že to stačí? Otec Vojtěch tvrdí, že to nestačí a já jsem rád, že taková autorita potvrzuje můj vlastní postoj – že křesťanství je trvalý vztah, něco, co permanentně zasahuje do mého života – myšlenek i skutků.
Četl jsem tuhle drobnou knihu na cestách mimo Evropu, bez přístupu k svátostem, často na místech, kde stovky kilometrů na každou světovou stranu nebyla jediná křesťanská kaplička, natož kostel. Otec Vojtěch a jeho úvahy mi tam byly cennou duchovní posilou.

Knížka krátkých „minutových“ úvah na různá témata, to není přímo to, co vyhledávám, mám raději hlubší zaměření na konkrétní téma (to umí otec Vojtěch také, jeho podrobné rozebírání jednotlivých pasáží z Evangelií na TV Noe bylo místem, kde jsem ho poprvé zaregistroval), ale užitek mi knížečka přinesla, to určitě, jako takové myšlenkové nakopnutí, jako chytrý vstupní bod pro další vlastní promýšlení.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova
08.08.2014 4 z 5

Útlá kniha plná závažných věcí. Zejména poslední část knížky bych doporučila všem, kdo mají problém s Matkou Boží a tradiční podoba mariánské zbožnosti je spíše odpuzuje, než aby jim pomáhal ke spáse. Pro mě to znamenalo opravdu hodně.

Chemiczka
Chemiczka
15.05.2013 5 z 5

Útlá knížka, kterou jsem nejvíce prožívala v období konverze. Během katechumenátu jsem obdržela snad stovky knih k zamyšlení nad různými tématy - nejlepší z českých autorů je právě P. Kodet (nehledně na to, že je Karmelitán, u kterých jsem se na Křest připravovala). Krásné pojednání o základních věcech Víry (doporučuji jak pro katechumeny i konvertity)