Učebnice výkladu tarotu pro začátečníky i pokročilé

Učebnice výkladu tarotu pro začátečníky i pokročilé https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63913/bmid_ucebnice-vykladu-tarotu-pro-zacatec-fXa-63913.jpg 4 11 2

Tarot je moderní a oblíbenou pomůckou k hledání odpovědí na otázky světa vnitřního i vnějšího. Teď čtenáři dostávají do rukou již čtvrté vydání oblíbené učebnice, která je vhodným průvodcem pro všechny zájemce o tarot, ať používají kteroukoli sadu karet. Kromě významů karet jsou obsaženy i návrhy, jak vyložit karetní kombinace a další praktické rady pro výklad. Autorka je naší nejznámější vykladačkou tarotu a lektorkou v oblasti tarotu a západní esoteriky.... celý text

LordSnape
17.12.2019 5 z 5

Tahle kniha je především učebnicí, ne žádnou populární brožurkou o seznámení se s tarotem. Je určena pro studium a to splňuje bravurně. Nabízí skvěle rozepsané jednotlivé karty, rozdíly mezi nimi, kombinace a zároveň i všeobecné rady, jak přistupovat ve výkladech k tazatelům. Čerpám z ní pokaždé, když něco vykládám, a pokaždé se naučím něco nového. Skvělé jsou i pomůcky pro zapamatování jednotlivých karet. Antares nesnižuje váhu malých karet a u těch dvorních zas předkládá i figurální, osobní i obecný způsob možného výkladu. Nechybí ani významy jednotlivých aspektech života jako práce, vztahy a zdraví, afirmace nebo náměty k přemýšlení a meditaci nad významem karty či shrnutí jako rada a varování. V této knize má každá karta své řádné místo, dokonce i ty démonizované, jako jsou tradičně Věž nebo 3 mečů. Skvělé jsou i druhy výkladů, přičemž sama autorka s klidnou hlavou odsoudí naprosto debilní Keltský kříž, který je nejen u nás tak populární, což je bohužel něco, co se nedá brát moc vážně. Knihu doporučuji i začátečníkům, páč zde najdou pohromadě spoustu informací a zjistí aspoň, jestli by je práce s tarotem bavila. Ti zkušenější, co znají třeba karty velkých arkán, zde najdou dílo zkušené kartomantky, která ví o čem píše.

vesirena
26.02.2012 5 z 5

nemám co dodat- kniha je perfektně a přehledně zpracovaná a je pracováno s 5 druhy Tarotových karet u nás nejvíce užívaných, což lze jen s povděkem přijmout. V závěru je navrch přidán i zkrácený výklad karet Lenormand a karet klasických.

tarot

Zuzana Antares
česká, 1962
2010  85%Učebnice výkladu tarotu pro začátečníky i pokročilé
2001  68%Základy magie
2002  80%Malá škola čarodějnictví
2000  70%Sedmero věšteckých umění
2012  100%Kniha kouzel: Magie jako součást života

Kniha Učebnice výkladu tarotu pro začátečníky i pokročilé je v